استاندار فارس:

همه فعالیت های دستگاه ها پیوست اشتغال داشته باشد

شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: همه فعالیت های دستگاه های اجرایی استان در حوزه های مختلف باید پیوست اشتغال داشته باشد.

به گزارش ایرنا، عنایت الله رحیمی شامگاه چهارشنبه در جلسه کارگروه اشتغال استان در شیراز افزود: دستگاه ها باید در این پیوست ها تعداد افرادی که در هر یک از بخش ها به کار گرفته می شوند را با عدد و رقم مشخص کنند.
وی ادامه داد: توزیع مناسب ثروت و ایجاد فرصت های برابر از جمله مولفه هایی است که باید در ایجاد اشتغال به آنها توجه شود.
او اظهار داشت: امروز بخشی از فرصت های شغلی توسط اتباع بیگانه غیرمجاز اشغال شده که این برای نیروی جوان جویای کار ما یک تهدید محسوب می شود که برای غلبه بر این مشکل نیاز است نسبت به طرد اتباع غیر مجاز اقدام شود تا فرصت های جدید شغلی ایجاد شود.
استاندار فارس، ضمن تاکید بر لزوم توجه به ایجاد اشتغال در مناطق روستایی تصریح کرد: با توجه به شرایط استان و خسارت هایی که به دلیل بروز خشکسالی به کشاورزان وارد شده، انتظار است که در بخش تخصیص تسهیلات روستایی، محدودیتی برای استان در نظر گرفته نشود و به میزان جذب اعتبارات، تسهیلات در نظر گرفته شود.
رحیمی گفت: یک هزار میلیارد تومان حداقل رقمی است که انتظار داریم برای پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری استان فارس در نظر گرفته و پرداخت شود و در استان نیز آمادگی لازم برای جذب این رقم وجود دارد.
استاندار فارس افزود: اگر چه ایجاد اشتغال از اصلی ترین دغدغه های دولتمردان است اما این به تنهایی وظیفه دولت نیست و برای تحقق این مهم هم نیازمند مشارکت مردم و بخش خصوصی و هم سایر قوا و مجموعه ها هستیم.
وی، همچنین خواستار شتاب بخشی به ابلاغ مانده اعتبارات تسهیلات طرح اشتغال پایدار روستایی، الزام بانک ها در اجرای دستور العمل های مربوط به تسهیلات روستایی در پذیرش وثایق، حذف سرانه اشتغال تعیین شده با توجه به تعیین مبلغ 150 میلیون تومان در تسهیلات روستایی با در نظر گرفتن تغییرات نرخ ارز و تفویض اختیار در این زمینه به کارگروه اشتغال استان شد.
6122/ 2027

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال