مقام استانداری فارس:

اعضای شوراها از مداخله در امور شهرداری بپرهیزند

شیراز-ایرنا- معاون دفتر امور شهری و شوراهای اسلامی استانداری فارس گفت: شهرداران در انتخاب مدیران شهری از جمله معاونان خود مختار هستند و اعضای شوراها باید از مداخله در امور شهرداری بپرهیزند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر پرویز کهندل سه‌شنبه در جلسه‌ای با حضور برخی رؤسای ادارات شهرستان جهرم افزود: شوراییان باید بدانند که ناظر به وظایف شهردارند و نه اختیارات وی و شهردار رئیس سازمان شهرداری است.
وی اظهار داشت: بزرگترین سرمایه نظام، مردم هستند و دشمنان ملت به دنبال ناامیدکردن و ایجادنارضایتی در جامعه هستند، از این رو شهرداران با توجه به نقش آفرینی در رضایت مندی مردم از جایگاه بالایی برخوردار هستند.
معاون دفتر امور شهری و شوراهای استانداری فارس اظهار داشت: شهرداری نهادی است که به خوبی می‌تواند مردم را راضی کند و با سایر دستگاه‌های اجرایی همراه کند.
وی تاکید کرد: شورا یک خرد جمعی است و اگر قرار است تذکری به شهردار داده شود به صورت مجتمع و در صحن علنی شورا باشد و ماده 103 قانون شورا، فرایند و توالی نظارت شورا را بر شهرداری بیان کرده است.
کهندل ادامه داد: قانون را ملاک عمل قرار دهید و این گونه نباشد که قانون برای افرادی استثنا باشد.
وی بیان کرد: همه ما مسئولان امانتدار جایگاهمان هستیم که از طرف مردم به ما سپرده شده است.
به گفته وی، در استان فارس 106 شهردار و 148 عضو شورای اسلامی شهر وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه ترافیک یکی از معضلات شهر جهرم است که موجب آلودگی هوا و تضییع حقوق شهروندان شده است، افزود: توجه به مبلمان شهری جهرم باید مورد توجه جدی شهردار این شهر قرار گیرد.
شهرستان جهرم در فاصله 193 کیلومتری جنوب شرق شیراز قرار دارد.
9910/ 2027

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال