شهرآورد شیرازی ها در فوتبال دسته یک، جذاب یا کِسل کننده

شیراز- ایرنا- دیدارهای تیم های متحول شده قشقایی و فجر شهید سپاسی در شهر آورد (دربی) شیرازی ها می تواند هم جذاب و هم کسل کننده به لحاظ حساسیت باشد.

به گزارش ایرنا، این بازی ساعت 14 سه شنبه ( فردا) از هفته بیست سوم رقابت های فوتبال دسته یک ایران ( جام آزادگان ) در ورزشگاه پارس شیراز برگزار می شود.
هر 2 تیم با نتایج خوبی که در دور برگشت گرفته اند با روحیه بسیار خوب به مصاف هم خواهند رفت از این رو نوید یک بازی خوب را می دهد اگرچه دربی ها اصولا در ایران اینگونه نیست.
از سوی دیگر شهر آورد ها در ایران معمولا به جای جذابیت از حساسیت زیادی برخوردار بوده است، خط و نشان کشیدن بازیکنان و هواداران به اصطلاح کُری خواندن چه پیش و چه بعد از بازی موجب شده که در ایران شاهد جذابیت در اینگونه دیدارها نباشیم .
این امر در حالی است که در کشور هایی مانند ایتالیا، اسپانیا، آلمان و فرانسه شاهد شهرآوردهای جذاب و پرگل بوده ایم اگرچه هواداران این تیم ها هم برای یکدیگر کُری می خوانند اما به صورت کوتاه مدت .
باختن تیم های ایرانی در شهر آوردها تا ماه ها ترکش آن به ویژه در شبکه ها مجازی ادامه دارد.
شیرازی ها هم در تاریخ فوتبال ایران به ویژه زمانی که دو تیم در لیگ برتر داشتند دیدار های تیم های برق و فجر همیشه حسایت خاصی داشت از این رو هر دو تیم برای نباختن به میدان می امدند و بیشتر بازی های آنها، سرد و کسل کننده و بدون گل پایان می یافت تا بازنده نباشند و ترکش باخت بعد از دربی هم نداشته باشند.
دیدار این دو تیم در دور رفت که هفتم مهر ماه 97 برگزارشد اگرچه با وقفه 45 دقیقه ای به دلیل قطع برق ورزشگاه پارس به حاشیه رفت اما در نهایت بازی خوبی از آب درآمد و با گل دقیقه 57 جواد عباسی به سود قشقایی پایان یافت و این تیم به صدر جدول رفت تا فجریها به به فکر تلافی شکست دور رفت باشند و تیم قشقایی هم برای تکرار پیروزی به مصاف این تیم برود.
تیم قشقایی در دور رفت با سر مربیگری ایراهیم طالبی به مصاف تیم فجر رفتند اما هم اینک دیگر این مربی در تیم قشقایی حضور ندارد و مهدی فروردین جایگزین او شده که این مربی بومی نتایج خوبی گرفته تا دست اندرکاران تیم قشقایی بیش از هر چیز به این مربی شیرازی اعتماد کنند و به اشتباه خود پی ببرند و دیگر با چشم بسته به بازار نروند.
در روزهای غیبت طالبی، تیم قشقایی دچار بحران شد اما مهدی فروردین جانشین وی توانست به خوبی این تیم را جمع و جور کند و هنوز شانس زیادی برای قرار گرفتن در بالای جدول با توجه به 11 بازی باقی مانده دیگر، دارد.
تفاوت شهر آورد دور رفت با دور برگشت این است که هر 2تیم سر مربیان خود را تغییر دادند، مهدی فروردین جانشین طالبی در قشقایی شده و داود مهابادی هم جای مجید صالح در فجر گرفته است اگرچه هر دو تیم به ویژه فجری ها در ترکیب بازیکنان خود دست به تغییر زده اند و چندین بازیکن جدید را هم به خدمت گرفته اند.
تیم قشقایی شیراز که میزبان این بازی است هم اینک از 19 بازی انجام شده ، هشت بُرد، چهار مساوی، هفت باخت دارد و با 20 گل زده و 20 گل خورده با 28 امتیاز در رده هفتم جدول است.
همچنین تیم فجر که با به خدمت گرفتن داوود مهابادی به عنوان سر مربی جدید تیم نتایج خوبی گرفته و هم خوب فوتبال بازی می کند هم اینک با انجام 20 بازی ، پنج بُرد، هشت مساوی و هفت باخت دارد و با 10 گل زده و 12 گل خورده با 23 امتیاز در رده نهم جدول است.
اگرچه فجری ها تا این جای کار بهترین خط دفاع در لیگ را دارند اما این تیم هم در خط حمله در بین 16 تیم کمترین گل زده را دارد که بیش از هر چیز سر مربی جدید این تیم باید بفکر گلزنی مهاجمانشان باشد.
اما تیم قشقایی بر خلاف تیم فجر آمار خوبی در خط دفاع ندارد اما خط حمله خوبی دارد که 10 گل بیشتر از تیم فجر زده است از این رو جدال مهاجمان گلزن تیم قشقایی در برابر بهترین خط دفاع لیگ می تواند سرنوشت این 2 تیم را در پایان تعیین نماید، باید منظر ماند و دید کدام تیم پیروز میدان خواهند شد.
هم اینک در جدول رده بندی تیم گل گهر سیرجان با 41 امتیاز در صدر جدول قرار دارد و تیم های گل ریحان البرز و سرخپوشان پاکدشت تهرا ن هم به ترتیب با 36 و 35 امتیاز در تعقیب این تیم هستند.
در رقابت های فوتبال دسته یک کشور 16 تیم شرکت دارند و پس از انجام 30 بازی، تیم های اول و دوم جدول جواز حضور در لیگ برتر سال 98 را دریافت خواهند کرد و سه تیم انتهای جدول راهی دسته دوم خواهند شد.
7368/ 2027

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال