شهردار شیراز:

امکان اجرای خط 2 مترو شیراز ظرف سه سال آتی وجود دارد

شیراز- ایرنا- شهردار شیراز گفت: در صورت فراهم شدن شرایط استفاده از اوراق مشارکت پیش بینی شده برای قطار شهری شیراز، فاز اول خط دوم این پروژه (حد فاصل میانرود تا فلکه گاز) را می توان طی سه سال آتی آماده بهره برداری کرد.

به گزارش ایرنا، حیدر اسکندرپور عصر یکشنبه همزمان با دهه مبارک فجر در آیین بهره برداری از بخشی از ایستگاه مترو میدان امام حسین (ع) که با حضور معاون اول رئیس جمهوری انجام شد افزود: اجرای خط یک این پروژه با 24 کیلومتر طول 17 سال طول کشید که چنین طولانی شدنی ها در هیچ یک از پروژه های عمرانی به نفع شهر و شهروندان نیست و یک نقص است.
وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید از سال 92 به کلانشهرها اجازه داد که برای اجرای قطار شهری اقدام به انتشار و عرضه اوراق کنند که شهرداری شیراز تا پایان پارسال، هفت هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت منتشر کرد.
او اظهار داشت: برای امسال هم امکان انتشار 6 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت برای قطار شهری شیراز فراهم شده اما بانک مرکزی تاکنون اجازه انتشار این اوراق را صادر نکرده است.
شهردار شیراز، از معاون اول رئیس جمهوری تقاضا کرد که دستورات لازم برای صدور انتشار این اوراق را با هدف سرعت گرفتن روند اجرای پروژه خط 2 مترو شیراز صادر کند.
اسکندرپور گفت: قطعا سال آینده یک سال سخت برای شهرداری های کلانشهرهای کشور خواهد بود و عبور از این شرایط در سایه همراهی و کنار هم بودن ممکن خواهد بود.
خط دوم قطار شهری شیراز حدود 15 کیلومتر طول دارد که 10 کیلومتر آن از میانرود (جنوب شیراز)تا فلکه گاز (شمال شیراز) و پنج کیلومتر نیز از فلکه گاز تا میدان کلبه (شرق شیراز) امتداد دارد.
6122 /1876

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال