انتشارات اشپرینگر کتاب محققان ایرانی را منتشر کرد

شیراز-ایرنا- انتشارات بین المللی اشپرینگر، کتاب 'مکانیک محیط های پیوسته محاسباتی ساختارهای نانو مقیاس' را که به قلم سه محقق ایرانی نگاشته شده، منتشر کرد.

روابط عمومی دانشگاه شیراز در گزارش روز چهارشنبه خود اعلام کرد: نویسندگان این کتاب، اسمعیل قوانلو عضو هیات علمی گروه مهندسی و فیزیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران، هاشم رفیعی تبار عضو فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران و سید احمد فاضل زاده حقیقی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه شیراز هستند.
بنا به این گزارش، انتشارات بین‌المللی اشپرینگر که به عنوان یک ناشر بین‌المللی، کتاب های آکادمیک و ژورنال‌های تخصصی علمی، کتاب‌های الکترونیکی و مجلات مروری علمی، فنی و پزشکی را منتشر می‌کند، این کتاب را به زودی روانه بازار می کند.
انتشارات اشپرینگر یکی از بزرگ ترین ناشران بین المللی است که بیش از 170سال در زمینه انتشار کتاب های دانشگاهی و مجلات علمی، پژوهشی پیشینه دارد.
رئیس دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه شیراز در باره کتاب یاد شده اظهار داشت: در این کتاب که حاصل سال‌ها تجربه علمی و تحقیقاتی مولفان در حوزه مدلسازی رفتار مکانیکی ساختارهای نانومقیاس است، برای نخستین بار تئوری الاستیسیته غیر موضعی به صورت جامع، شفاف و نظام‌مند تشریح و کاربردهای این تئوری برای مدلسازی ساختارهای نانومقیاس شرح داده شده است.
محمد رحیم همتیان افزود: کاربردهای متنوع تئوری نام برده برای انواع نانو ساختارها شامل فولرن ها، نانو لوله های کربنی، صفحات گرافن، نانو ذرات، نانو سیم ها و همچنین ساختارهای نانو مقیاس بیولوژیکی، توجه طیف وسیعی از محققان را به مطالب ارایه شده جلب خواهد کرد و افزون بر این در یک فصل از این کتاب به طور مبسوط به چالش های موجود، مسایل باز و چشم انداز آینده این تئوری پرداخته شده است.
به گفته وی، این کتاب که در 12 فصل و 300 صفحه تنظیم شده است، ساختار و محتوای آن به نحوی است که برای استفاده طیف وسیعی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی، محققان و دانشمندان در زمینه های گسترده ای از رشته ها شامل فناوری نانو، فیزیک محاسباتی و مهندسی مکانیک مناسب است.
همتیان ادامه داد: تهیه و تالیف کتاب در یک انتشارات معتبر بین المللی، فرصتی مناسب برای نشان دادن ظرفیت های علمی و توانمندی بالای محققان ایرانی است و حمایت قوی و جدی از این گونه فعالیت های پژوهشی ارزشمند می تواند موجب اعتلای جایگاه علمی جمهوری اسلامی ایران در سطح جهان و گامی مناسب برای دستیابی به مرجعیت علمی باشد.
7375 /6113 /6118

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال