معاون ورزش و جوانان فارس:

کار دسته جمعی در فارس کمرنگ شده است

شیراز-ایرنا- معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان فارس گفت: متاسفانه در این استان و کشورمان، کار دسته جمعی و مشارکتی بسیار ضعیف و کمرنگ شده است.

به گزارش ایرنا علی رضایی پنجشنبه در دیدار با مشاوران جوان اداره کل آموزش و پرورش استان فارس در شیراز افزود: توسعه اجتماعی آنگونه که باید در کلان شهرها مشاهده نمی شود و این امر می تواند مشکلاتی در پی داشته باشد.
رضایی ادامه داد: کودکان را به گونه ای تربیت نکرده ایم که بتوانند در فعالیت های گروهی مشارکتی پویا داشته باشند و هر زمان که نیاز بود از آنها در امور جمعی بهره گیریم و در حقیقت عملکرد ما در این زمینه ضعیف است.
او اظهار داشت: بنیان انجام امور جمعی و مشارکتی باید ابتدا در خانواده ها شکل گیرد و به کودکان خود بیاموزیم که چگونه در این زمینه فعالیت داشته باشند و آنها را به انجام چنین اموری ترغیب و تشویق کنیم.
وی بیان داشت: همچنین افزایش حضور جوانان در مشارکت های اجتماعی ضروری است و بدون تردید از این طریق گام های موثرتری در رشد و توسعه کشور برداشته می شود.
رضایی، به قابلیت های آموزش و پرورش در زمینه های مختلف اشاره کرد و گفت: انجام فعالیت ها در بدنه آموزش و پرورش با موفقیت بیشتری همراه است و برای افزایش مشارکت های اجتماعی جوانان در استان فارس نیز نیاز به کمک و همراهی مشاوران جوان این نهاد داریم.
وی ادامه داد: برای تشکیل سازمان های مردم نهاد جوان می توان از مشارکت دانش آموزان در این زمینه استفاده و آنها را تشویق به عضویت در این گونه سازمان ها کرد.
7368 /6118

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال