مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

آیین نامه ایجاد گذرهای فرهنگی و هنری تدوین شده است

شیراز-ایرنا- مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با هدف ساماندهی و ایجاد کسب و کارهای فرهنگی و هنری، برای نخستین بار، آیین نامه ایجاد گذرهای فرهنگ و هنر تهیه و تدوین شده است تا از این طریق فضای اشتغال در این عرصه رونق بیشتری یابد.

به گزارش ایرنا علی اصغر سید آبادی، عصر پنجشنبه در نشست هم اندیشی با هنرمندان شیرازی افزود: گذر فرهنگ و هنر در سال 97 افزون بر شیراز در هشت شهر کشور نیز راه اندازی خواهد شد.
وی بیان کرد: شیراز با برخورداری از ظرفیت های فرهنگی و هنری مناسب، زمینه های رونق بخشی به کسب و کار فرهنگی و هنری را بیش از دیگر شهرها داراست.
سید آبادی، هدف از ایجاد گذر فرهنگ و هنر را رونق بخشیدن به اقتصاد فرهنگی و هنری بیان کرد و اظهار داشت: همچنین ایجاد روحیه نشاط و شادی و نیز امید بخشی به مردم از دیگر ثمرات ایجاد گذرهای فرهنگی و هنری است.
این مقام مسئول، ایجاد گذرهای فرهنگ و هنر را طرحی دو وجهی خواند که در یک سویه آن راسته و بازاری هنری راه اندازی می شود و در سویه دیگر، از اماکن تاریخی برای ایجاد این گذر ها استفاده می شود که پیوندی میان مردم و میراث فرهنگی برقرار می کند.
سید آبادی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از همه افرادی که علاقه مند به حضور در گذر فرهنگ و هنر هستند، حمایت مالی و معنوی خواهد کرد و تسهیلات مناسبی به آنان ارایه می کند.
7375 /6118

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال