معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز:

بانوان می توانند از مسیرهای دوچرخه سواری شیراز استفاده کنند

شیراز-ایرنا-معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: هیچگونه محدودیتی برای استفاده بانوان از مسیرهای دوچرخه سواری ایجاد شده در این کلانشهر وجود ندارد و هیچ دستگاهی هم تاکنون چنین محدودیتی ایجاد نکرده است.

مجتبی زوربخش، پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مسیرهای دوچرخه سواری در شیراز با رویکردی عدالت محور ایجاد شده و عموم شهروندان چنانچه قوانین و چارچوب های لازم و همچنین نظم شهری را در این زمینه رعایت کنند می توانند از آن بهره گیرند.
وی، بیان کرد: زنان می توانند با رعایت چارچوب و ارزش‌های اسلامی از مسیرهای دوچرخه سواری سطح شهر شیراز استفاده کنند.
زوربخش گفت: همانگونه که زیرساخت ها در همه ناوگان های حمل و نقل عمومی نظیر مترو، اتوبوس و تاکسی برای استفاده زنان و مردان مهیا شده، چنانچه نظم اجتماعی و چارچوب‌های کلی معابر حفظ شود هیچگونه محدودیتی برای استفاده بانوان از دوچرخه و مسیرهای دوچرخه‌ سواری وجود ندارد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز اضافه کرد: آژانس‌های کرایه دوچرخه نیز هیچگونه محدودیتی در اجاره دادن دوچرخه به بانوان ندارند، همانگونه که از قبل این کار در بوستان های شهر شیراز نیز انجام می شد.
زوربخش اظهار داشت: دوچرخه سواری و استفاده از این وسیله برای حمل و نقل، روشی کاملا پاک و سالم است و حفظ سلامت مردان با زنان نیز تفاوتی ندارد، حتی حفظ سلامت بانوان از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا سلامت جسمی زنان می تواند بخشی از سلامت جامعه و نسل های آینده را تضمین کند.
وی ادامه داد: ظرف یک ماه گذشته، عملیات احداث مسیرهای دوچرخه‌ سواری در شهر شیراز آغاز شده و تا کنون حدود هشت کیلومتر از این مسیر ایجاد و تا دهه فجر 97 نیز این رقم به 22 کیلومتر افزایش می یابد و پیش بینی می شود در نیمه نخست سال 98 حدود 60 کیلومتر مسیر دوچرخه سواری در شیراز به بهره برداری برسد.
به گفته زوربخش، هم اینک مسیرهای دوچرخه سواری در کلانشهرهای دیگری نظیر تهران و اصفهان راه اندازی شده، هیچ محدودیتی برای استفاده شهروندان اعمال نشده است و همگان می توانند از این خدمات استفاده کنند.
9873 /6118

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال