استاندار فارس:

ظرفیت های پزشکی، فارس را مستعد توسعه توریسم سلامت کرده است

شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: ظرفیت ها و توانمندی های این استان در زمینه پزشکی و درمانی، این استان را مستعد توسعه توریسم سلامت کرده است.

به گزارش ایرنا، عنایت الله رحیمی، شنبه در مراسم گرامیداشت روز پرستار در شیراز، توجه به بهداشت و درمان را زمینه ساز سلامتی جامعه دانست و گفت: قطعا فارس با برخورداری از پزشکان متخصص، پرستاران حاذق، مراکز درمانی تخصصی و فوق تخصصی و سابقه درخشانی که در این زمینه در سطوح ملی و بین المللی دارد، می تواند در مسیر توسعه توریسم سلامت گام بردارد.
او اضافه کرد: توسعه توریسم سلامت یکی از راهکارهای مناسب برای ایجاد اشتغال به ویژه در بین قشر تحصیلکرده است و بر همین اساس برنامه های مناسب و همه جانبه ای برای تقویت این ظرفیت را برای ایجاد ثروت ملی و استانی در دستور کار قرار خواهیم داد.
وی با اشاره به خدمات ارزنده پرستاران به جامعه ادامه داد: خاطره ایثارگری ها و کوشش آنها به ویژه در دوران دفاع مقدس فراموش شدنی نیست و قطعا به عنوان برگی زرین در فعالیت های این قشر زحمتکش و فداکار ثبت خواهد شد.
استاندار فارس افزود: پرستاران باید به دوران حضورشان در جبهه افتخار کنند چرا که توانستند ایثارگرانه در راه دفاع از انقلاب، نظام و کشور همتی والا و تلاشی مضاعف داشته باشند.
رحیمی گفت: کسانی که از رفاه و آسایش خود می گذرند تا آرامش، آسایش و سلامتی را برای دیگران به ارمغان آورند قطعا شایسته تقدیر هستند و جامعه نیز به ارزش و جایگاه شغل شریف پرستاری به خوبی پی برده است.
او اضافه کرد:هم اینک هفت هزار و 500 پرستار در مراکز و بخش های درمانی دولتی و 2 هزار و 500 پرستار نیز در مراکز درمانی خصوصی استان فارس مشغول به کار هستند که فعالیت این جامعه بزرگ مبتنی بر علم، تخصص و رعایت اخلاق انسانی است.
استاندارفارس گفت:پرستاران هنوز مطالباتی برای دستیابی به عدالت در زمینه مدت زمان کار، مباحث رفاهی و حقوق و مزایا دارند که بهبود این شرایط و تحقق خواسته های به حق و قانونی آنها همواره مدنظر دولت تدبیر و امید بوده و در استان فارس نیز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و پیگیری مدیریت ارشد استان تحقق این خواسته ها در دستور کار قرار خواهد گرفت.
پنجم جمادی الاول مصادف با تولد حضرت زینب(س) خواهر امام حسین (ع) در ایران روز پرستار تعیین شده است.
6122 / 1876

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال