رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز: با خصوصی سازی سلامت مخالفیم

شیراز -ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: ما هم با طرح خصوصی سازی در حوزه سلامت مخالف هستیم زیرا زیرساخت های این کار در این دانشگاه فراهم نیست.

دکتر علی بهادر شنبه در جمع دانشجویان مخالف خصوصی سازی حوزه سلامت در شیراز اضافه کرد: طرح هایی که نیازمند توسعه زیرساخت ها هستند، امکان اجرایی شدن آنها با یک بخشنامه وجود ندارد.
وی با ابیان اینکه صدای دانشجویان علوم پزشکی را به گوش وزارت بهداشت می رسانیم اضافه کرد: نه تنها وزارت بهداشت، بلکه باید مجلس شورای اسلامی نیز درباره طرح خصوصی سازی بهداشت و درمان نظر بدهد.
بهادر گفت: این طرح در زمان وزیر سابق بهداشت مطرح شد و باید دید وزیر جدید در این زمینه چه نظری دارد.
مسئول انجمن اسلامی امید دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت: با توجه به این که خصوصی سازی در سایر علوم ضربه های مهلکی به بدنه علم وارد کرد، نباید خصوصی سازی در حوزه سلامت صورت بگیرد.
ایمان دستیار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد:آیین نامه خصوصی سازی دانشگاه علوم پزشکی در زمان وزیر مستعفی علوم پزشکی تصویب شد و بر اساس آن اجازه خصوصی سازی خدمات آموزشی هم فراهم خواهد شد.
وی اضافه کرد: خصوصی سازی باعث می شود تا شاهد ضعف درعلم آموزی در حوزه بهداشت و درمان کشور باشیم.
تعدادی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز ظهر شنبه با هدف بیان مخالفت خود با خصوصی سازی در حوزه آموزش سلامت کشور مقابل این دانشگاه حضور یافتند که با حضور رئیس این دانشگاه در جمع آنها همراه شد.
سعید نمکی سرپرست وزارت بهداشت 20 دی 97 در نامه ‌ای به معاون آموزشی این وزارتخانه خواستار رسیدگی فوری و بازنگری در آیین نامه خصوصی سازی رشته های علوم پزشکی شد.
وی در این نامه نوشت: از آنجا که در بدو ورود اینجانب مواردی از نارضایتی و شکواییه نسبت به آیین نامه خصوصی سازی رشته های پزشکی واصل شد لذا شایسته است در اسرع وقت به موضوع رسیدگی و عنداللزوم نسبت به بازنگری آن اقدام فرمایید.
ع پ / 1876

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال