استفاده از کیسه پلاستیکی در نانوایی های استهبان ممنوع شد

شیراز- ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان استهبان اعلام کرد: با توجه به آسیب های زیست محیطی همچنین مضرات کیسه های پلاستیکی برای سلامت انسان، استفاده از این کیسه ها در نانوایی های استهبان از اول بهمن 97 ممنوع است.

محمدحسین فدایی جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: با ممنوعیت کیسه های پلاستیکی، از اول بهمن کیسه های پارچه ای جایگزین آن ها می شوند.
وی ادامه داد: شهروندان از این پس می توانند با استفاده از کیسه های پارچه ای بهداشتی که از قیمت مناسبی برخوردارند و قابلیت شست و شو نیز دارند گام مهمی در کاهش آسیب های زیست محیطی و همچنین توجه به بهداشت بردارند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان استهبان درباره مضرات کیسه های پلاستیکی گفت: این کیسه ها، مواد شیمیایی دارند که وقتی به جسم داغ برخورد می کنند تمام مولکول هایی که به صورت اتم ها در کنار هم قرار گرفته اند در کوتاه ترین زمان ممکن آزاد و وارد نان می شوند و بیشترین آسیب را به سلامت انسان وارد می کنند.
وی بیان کرد:استفاده از نان آغشته به کیسه پلاستیکی انواع عوارض گوارشی در پی دارد و به مرور زمان ممکن است ابتلا به انواع سرطان به ویژه سرطان دستگاه گوارش را در پی داشته باشد.
استهبان در 160 کیلومتری شرق شیراز قرار دارد.
9873 / 1876

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال