باغداران جهرمی با شیوه تولید انجیر به صورت فنی آشنا شدند

شیراز-ایرنا- باغداران بخش های سیمکان و خفر شهرستان جهرم با شرکت در کارگاه آموزشی با شیوه تولید انجیر دیم به صورت فنی و اصولی آشنا شدند.

محقق مرکز تحقیقات انجیر دیم شهرستان استهبان که یکی از برگزارکنندگان این کارگاه آموزشی است، چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان داشت: در این کارگاه، ایجاد قلمه و نهال انجیر شامل انتخاب قلمه و نهال سالم، حفر گودال برای کاشت صحیح درخت، روش های اصولی و صحیح کشت، استفاده از پلاستیک برای نگهداری رطوبت و چگونگی استفاده از کود حیوانی برای تغذیه در سال‌های آتی، به باغداران آموزش لازم انجام شد.
مسلم جعفری افزود: همچنین ارایه راهکار مناسب برای احداث باغ های انجیر دیم با در نظر گرفتن سال‌های کم بارش از دیگر اهداف برگزاری این کارگاه آموزشی بود.
وی اظهار داشت: در بخش عملی این کارگاه آموزشی نیز، روش بکارگیری لوله پلی‌اتیلن با قابلیت توزیع آب در اطراف ریشه برای آبیاری تکمیلی در سال‌های کم بارش، به بهره برداران آموزش داده شد.
سرپرست جهاد کشاورزی بخش خفر شهرستان جهرم هم به ایرنا گفت: یکی از طرح‌های اولویت‌دار سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، کشت محصولاتی نظیر انجیر با حداقل نیاز آبی است.
فاطمه فردی افزود: برای تحقق این هدف 30 نفر از انجیرکاران روستاهای کرفت، آبسرد، اشکوری، شاغون و حسن آقایی بخش خفر جهرم در کارگاه یک روزه هرس درختان انجیر، مبارزه با آفات و بیماری‌ها شرکت کردند و با روش‌های صحیح انجام این کار آشنا شدند.
به گفته وی، هم اینک سطح زیر کشت انجیر در بخش خفر جهرم پنج هزار و 500 هکتار است و از این میزان سالانه چهار هزار و 800 تن محصول برداشت می شود که به طور مستقیم برای 700 نفر ایجاد اشتغال کرده است.
شهرستان جهرم دارای 6هزار و 400 هکتار باغ انجیر است که یک هزار هکتار آن متعلق به بخش سیمکان جهرم است.
شهرستان جهرم در فاصله 193کیلومتری جنوب شرق شیراز قرار دارد.
9910 /6118

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال