مدیر کل بنیاد مسکن فارس:

کیفیت در اجرای طرح های زیربنایی نباید قربانی سرعت شود

شیراز-ایرنا- مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس گفت: موضوع مهم کیفیت در اجرای طرح های عمرانی و زیربنایی، نباید قربانی سرعت در اجرای طرح شود، چنین عملی قابل پذیرش نیست.

عطا الله زمانی، چهارشنبه در حاشیه کارگاه آموزشی حقوق مهندسی در شیراز در گفت و گو با ایرنا افزود: این بنیاد بر رعایت آموزه های مهندسی، نظارت عالیه و جامع در همه طرح های عمرانی از جمله روستایی تاکید دارد و بر این باوریم که رعایت آموزه های مهندسی یک تکلیف و حفظ جان و مال مردم یک حق است.
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس، توجه به مقررات ملی ساختمان را الگویی برای پایش مهندسی و انجام نظارت های جامع و علمی در طرح های توسعه و عمران روستایی دانست و گفت: اجرای کامل مقررات ملی ساختمان موجب می شود که طرح های مستحکم، زیبا و با دوام بر جای بماند و طعم شیرین خدمت در کام مردم ماندگار شود.
زمانی ادامه داد: مقررات ملی ساختمان، برای همه اجزای ساختمان الگو و استاندارد تعریف کرده است، رعایت این الزامات باعث می شود که مجریان طرح های توسعه روستایی به لحاظ مهندسی بر روی طرح ها اعلام نظر کنند.
او گفت: مستندات طرح های بنیاد مسکن در مناطق شهری و روستایی استان فارس بیانگر آن است که همه این طرح ها دلسوزانه و با پایش مهندسی اجرا شده است.
زمانی اضافه کرد: از ابتدای اجرای طرح های مقاوم سازی مناطق روستایی، بیش از 227 هزار واحد مسکونی روستایی در فارس بهسازی و مقاوم سازی شده و ضریب مقاوم سازی در این استان به 54.7 درصد رسیده و اگر چه این رقم از شاخص 49 درصدی کشور بیشتر است اما می طلبد در یک اقدام جهادی برای افزایش فعالیت های بهسازی و مقاوم سازی مناطق روستایی حرکت جهادی انجام شود .
وی در بخش دیگری از مطالب خود بیان کرد: طرح های هادی در 54 درصد از روستاهای بالای 20 خانوار فارس اجرا شده به گونه ای که از سال 92 تا 96 این طرح در بیش از 2 هزار و 700 روستای این استان عملیاتی شده است.
زمانی افزود: زیبایی و استحکام طرح های هادی، موجب مقبولیت عمومی برای اجرای این طرح ها شده و مشارکت مردم برای انجام آن را در پی داشته است.
6113 /6118

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال