180 طرح پژوهشی کلان در استان ها عملیاتی شد

شیراز- ایرنا- دبیر جشنواره پژوهش و فناوری وزارت کشور گفت: امسال 180 طرح پژوهشی کلان با هدف گره گشایی از مسائل اصلی استان ها در مناطق مختلف عملیاتی شد.

به گزارش ایرنا، فریبا گودرزی سه‌شنبه در آیین تجلیل از پژوهشگران برتر استان فارس با بیان اینکه سیاست اصلی وزارت کشور تصمیم‌سازی بر اساس پژوهش و فناوری است، اظهار داشت: شاخص‌هایی با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درنظر گرفته شده است که اساسی ترین رکن آن بررسی طرح‌های پژوهشی در استان‌هاست.
رئیس گروه مطالعات فرهنگی و اجتماعی مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور اهداف پژوهش های صورت گرفته در استان ها را بررسی مشکلات و مسائل اجتماعی خواند.
وی گفت: در استان فارس باید طرح‌هایی مدنظر قرار گیرد که به چالش‌های همچون آب و خشکسالی بپردازد؛ چراکه این معضل نه تنها در استان فارس که در بسیاری استانهای کشور وجود دارد و باید در چرخه عملیاتی قرار گیرد.
گودرزی با بیان اینکه آیین تجلیل از پژوهشگران برتر کشور طی پنج سال گذشته به صورت مستمر برگزار شده است، گفت: مثلث وزارت کشور و استانداری‌ها، وزارت علوم و دستگاه‌های اجرایی عهده‌دار تجلیل از پژوهشگران برتر کشور شده‌اند.
دبیر جشنواره پژوهش و فناوری وزارت کشور ادامه داد: پژوهش و فناوری نماد توسعه و قدرت ایران است و به پشتیبانی همه دستگاه‌های متولی نیاز دارد.
در این آیین از پژوهشگران برتر استان فارس تجلیل شد.
برنامه های گرامیداشت هفته پژوهش در استان فارس از 24 آذرماه آغاز شده است و تا 30 آذرماه ادامه دارد.
7375 / 2027

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال