معاون استانداری فارس:

فضاهای شهری در شهرهای جدید باید توسعه یابد

شیراز-ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: فضاهای شهری شهرهای جدید باید با هدف برقراری هم افزایی اجتماعی و فرهنگی که در بسیاری از شهرها مغفول مانده توسعه یابد.

روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس در گزارش روز پنجشنبه خود به نقل از عنایت الله رحیمی در همایش مدیران عامل شهرهای جدید کشور در شیراز، بیان داشت: افزون بر این، همگام سازی شهرهای جدید با محیط زیست نیز امری ضروری است که توجه به آن می تواند به توسعه مطلوب این شهرها منتهی شود.
وی، فارس را از استان های پیشرو در احداث تخصصی و آکادمیک شهرهای جدید دانست و ادامه داد: شهر صدرا نمونه بارز این مساله است.
او اظهار داشت: البته ورود دولت به عنوان متولی توسعه شهرهای جدید را می توان یکی از دلایل بروز برخی مشکلات در این شهرها دانست و بی شک اگر بخش خصوصی عهده دار این مسئولیت و وظیفه شده بود امروز شاهد مشکلاتی به مراتب کمتر در این زمینه بودیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: باید از تجربه های گذشته در حوزه ایجاد شهرهای جدید بهره گیریم تا مشکلاتی که امروز در این شهرها شاهد هستیم در شهرهای جدیدی که در آینده شکل خواهند گرفت، مشاهده نشود.
رحیمی، تسریع در امر تجدید نظر طرح جامع شهر جدید صدرا در شورای عالی معماری و شهرسازی، احداث و تکمیل طرح های مسکن مهر این شهر و همچنین تکمیل زیرساخت‌های آن را از اولویت های جدی این شهر برشمرد و افزود: انتظار داریم شرکت عمران شهرهای جدید به شکل جدی پیگیر این موارد باشد.
شهر جدید صدرا که در دهه هفتاد برای اسکان سرریز جمعیت کلانشهر شیراز احداث شد، در فاصله 20 کیلومتری شمال غربی شیراز قرار دارد.
6122 /6118

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال