رئیس کمیسیون شهرسازی ومعماری شورای شهر شیراز:

بازآفرینی بافت اطراف آرامگاه سعدی به اعتبارات ملی نیاز دارد

شیراز-ایرنا- رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر شیراز گفت: بازسازی بافت اطراف آرامگاه سعدی نیازمند اعتبارات ملی است و شهرداری به تنهایی نمی‌تواند این وضعیت ‌را بازآفرینی کند.

به گزارش ایرنا، نوذر امامی پنجشنبه در حاشیه بازدید از بافت فرسوده اطراف آرامگاه سعدی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: سعدی چهره ای جهانی است و آرامگاه این شاعر پرآوازه نیز یکی از مراکز مهم گردشگری ایران و جهان به شمار می‌رود.
وی با اشاره به فرسودگی بافت مسکونی اطراف آرامگاه سعدی اظهار داشت: اصلاح و بازآفرینی اطراف سعدی اولویت کمیسیون شهرسازی شورای شهر شیراز است.
امامی گفت: با شهردار شیراز صحبت شده که برای ایام نوروز بخشی از بافت اطراف آرامگاه سعدی اصلاح،بهسازی و آماده برای میزبانی از گردشگران این ایام شود.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شیراز بیان کرد: تلاش می‌کنیم وضعیت بافت فرسوده اطراف آرامگاه سعدی بهسازی شود و سطح کیفی زندگی اهالی در این محدوده ارتقا یابد.
مدیر کل فنی و شهرسازی استانداری فارس نیز در حاشیه این بازدید گفت: در تلاش هستیم برای سال 98 اعتبارات بازآفرینی بافت شهری به منطقه سعدی شیراز نیز اختصاص یابد.
امیرحسین جمشیدی افزود: تنها تملک و تخریب خانه‌های فرسوده پاسخگوی مشکلات این منطقه نیست و باید قبل از هر اقدامی طرحی مبتنی بر تاثیرات اجتماعی در منطقه ارائه و تصویب شود.
اطراف آرامگاه سعدی به دلیل خیابان نسبتا باریک،ساختمان های بدون طراحی مهندسی، کوچه های تنگ، تجمع فروشندگان دوره گرد، پارک خودروهای مسافربر و بارکش(وانت) به محیطی شلوغ تبدیل شده است.
9873 /1876

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال