رئیس سازمان تعاون روستایی فارس:

گوجه فرنگی در فارس با زمانبندی مشخص وارد بازار می شود

شیراز-ایرنا- رئیس سازمان تعاون روستایی استان فارس گفت: رئیس سازمان تعاون روستایی استان فارس گفت: محصول گوجه فرنگی سه استان فارس، بوشهر و هرمزگان با هدف تنظیم و متعادل کردن قیمت این محصول در بازار، تا پایان سال 97 با زمانبندی مشخص به بازار مصرف عرضه می شود.

روابط عمومی سازمان تعاون روستایی فارس در گزارش روز چهارشنبه خود به نقل از احد بهجت حقیقی افزود: در قالب برنامه‌ریزی‌های انجام شده با مجموعه تعاونی‌های روستایی استان‌های هرمزگان و بوشهر، مقرر شد با یک زمانبندی مناسب افزون بر تاخیر در برداشت گوجه فرنگی، از ورود یکباره حجم قابل توجهی از این محصول به بازار مصرف جلوگیری شود.
وی، بیان داشت: دلیل تاخیر در برداشت گوجه فرنگی در سال 97، جلوگیری از افت قیمت به علت کوتاه بودن مدت ثمر دهی و همچنین ارتقای کیفیت این محصول است.
بهجت حقیقی ادامه داد: سال‌های گذشته به سبب گرمای هوا و خشکسالی های مکرر، شاهد متضرر شدن تولیدکنندگان
به دلیل زودرسی و شتاب زدگی برای عرضه این محصول به بازار بودیم.
رئیس سازمان تعاون روستایی فارس بیان کرد: هم‌اینک قیمت گوجه درجه یک در مزرعه در استان بوشهر، بین 30 هزار ریال تا 35 هزار ریال و در استان های فارس و هرمزگان بین 35 هزار ریال تا 37 هزار ریال به فروش می رسد.
به گفته بهجت‌ حقیقی، بهای گوجه فرنگی درجه ٢ در مرزعه نیز بین 16هزار تا 20 هزار ریال و قیمت این محصول برای فروش به مراکز صنعتی و کارخانه ها نیز بین 15هزار تا 16هزار ریال محاسبه می شود.
9873 /6118

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال