مدیرعامل این سازمان بیمه گر در دیدار با استاندار فارس:

پرداخت مطالبات از بیمه سلامت بروز می شود

شیراز- ایرنا - مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: پرداخت مطالبات بخش های خصوصی و دولتی با معوقاتی رو به رو بوده است و بنا بر برنامه ریزی صورت گرفته، پرداخت این مطالبات بروز رسانی می شود.

به گزارش ایرنا، طاهر موهبتی چهارشنبه در دیدار با استاندار فارس در شیراز افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده در سال جاری، مطالبات حوزه بیمه سلامت در زمان های مشخص پرداخت خواهد شد.
وی با اشاره به بعضی اخبار مبنی بر تعیین سقف در ارایه خدمات بیمه سلامت نیز گفت: برای هیچ یک از مراکز پاراکلینیکی، از جمله داروخانه ها، مراکز تصویربرداری وآزمایشگاه ها سقفی در نظر گرفته نشده است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: با این وجود، مراکز درمانی باید به این امر توجه کنند که تجویز غیر ضروری در ارجاع به مراکز یاد شده صورت نپذیرد.
وی افزود: بیمه سلامت هیچ سقفی برای پزشکان عمومی، متخصص و فوق تخصص تعیین نکرده اما مشوق هایی همچون پرداخت 90درصد از مطالبات برای پزشکانی که این سقف را به صورت داوطلبانه کاهش دهند در نظر گرفته است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با ارائه گزارشی از وضعیت بیمه شدگان استان فارس، جمعیت بیمه شدگان این سازمان در کل کشور را 40 میلیون نفر و دراستان فارس 2میلیون و 800 هزار نفر دانست و گفت: 87 درصد از بیمه شدگان سلامت در استان فارس از بیمه رایگان استفاده می کنند.
استاندار فارس نیز در این دیدار گفت: در شرایط کنونی و با توجه به مشکلات موجود باید موضوعاتی همچون توسعه بیمه همگانی و سلامت مردم مورد توجه ویژه مسئولان و دست اندرکاران امر بهداشت و درمان و مراکز بیمه ای باشد.
اسماعیل تبادار با تاکید بر اهمیت بیمه سلامت در تامین آرامش جامعه، به شرایط کنونی و مشکلاتی که مردم با آنها مواجه هستند اشاره کرد و افزود: ایجاد اشتغال و یا تامین سایر زیرساخت ها به زمان زیادی نیاز دارد اما نیاز هایی از جمله، تامین آب و برق و امور مربوط به سلامت مردم باید در سریعترین زمان ممکن انجام شود.
وی با بیان اینکه تصمیمات و قوانین اجرا شده در طرح تحول در نظام سلامت باید به صورت شفاف برای مردم، مدیران بیمارستان ها، صاحبان داروخانه ها و سایر فعالان در این حوزه اطلاع رسانی شود، گفت: اطلاع رسانی صحیح و شفاف مانع به وجود آمدن بسیاری از ابهامات و جوسازی های احتمالی در حوزه سلامت خواهد شد.
استاندار فارس با بیان اینکه سلامت مردم تحت هیچ شرایطی نباید با مخاطره رو به رو شود، افزود: تعیین سقف ارایه خدمات در بیمه سلامت باید با رعایت این امر مهم انجام شود چون سلامت جامعه و مردم از اهداف مهم نظام است.
6122/ 2027

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال