نماینده ولی فقیه در استان فارس:

الگوی جدید در مصرف بهینه آب ترویج شود

شیراز- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با بیان این که الگوی جدیدی در مصرف بهینه آب باید در جامعه ترویج شود، گفت: اگر مردم در موضوع کمبود آب ببینند که خود مدیران حتی برای اسراف یک قطره آب حساس هستند، همیاری می‌کنند.

به گزارش ایرنا، آیت الله لطف الله دژکام روز چهارشنبه در دیدار با مدیران و معاونین اداره آبفا استان فارس افزود: گاهی الگوهای خارج از کشور می‌تواند الهام بخش باشد، با وجود این باید آن روش‌ها را با الگوهای بومی خود یکی کنیم تا مردم راحت تر با ما تعامل کنند.
وی اظهار داشت: وقتی سبک و الگوی جدید به کار می‌رود طبیعتاً مقاومت و تعارض‌هایی به وجود می‌آید؛ بنابراین از تجارب جهان استفاده کنیم ولی بومی و مانوس به فرهنگ خودمان باشد.
نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه هر گاه موضوعی به مساله مردم و دولت تبدیل شد، آن مساله حل می‌شود، افزود: مدل رفتاری خان‌سالارانه بر ما هست و با ما نیست و باید تغییر پیدا کند. اگر این مدل را تغییر ندهیم، مردم آن را تغییر می‌دهند.
وی گفت: بیش از 10 سال است که همه می دانیم باید الگوی مصرف آب را بهینه کنیم؛ اما به نظر می‌رسد پاسخ لازم را نمی‌گیریم که نشان می‌دهد جایی از کار ما گیر دارد که پاسخی نمی‌گیریم.
آیت الله دژکام اظهار داشت: اگر می‌خواهیم مردم وارد این عرصه شوند و یاری رسان باشند، باید در عرصه مدیریت به خودمان بنگریم و ببینیم آیا می توانیم این ظرفیت را ایجاد کنیم؟
نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه نوع تعامل ادارات و دولتی‌ها با مردم مدلی قدیمی و حتی باستانی است، افزود: نوع ارتباطات و مدل رفتاری ما مربوط به دوره ارباب رعیتی و خان سالاری است و همین موضوع سبب می‌شود مردم با بدنه ادارات ارتباط برقرار نکنند.
وی خاطرنشان کرد: انقلابی که در بیرون انجام دادیم هنوز در درون ما نهادینه نشده است؛ به عنوان مثال در برخورد با مسائل و مشکلات جامعه مثل بحث قاچاق، مصرف بهینه آب، چاه‌های غیرمجاز و... می‌گوییم گوشش را باید برید؛ درحالیکه این ادبیات مربوط به دوران قدیم است.
امام جمعه شیراز ابراز داشت: در رده عالی کشور رهبر انقلاب می فرمایند ما به مردم نزدیک می‌شویم و همین کار را می‌کنند یا در قضایای اخیر رئیس جمهور همین کار و رفتار را از خود نشان داد.
7375/ 2027

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال