رقابت های فوتبال لیگ پرشین کشور در شیراز آغاز شد

شیراز - ایرنا- چهارمین دوره رقابت های فوتبال لیگ پرشین کشور از گروه منطقه جنوب چهارشنبه در شیراز آغاز شد.

به گزارش ایرنا این رقابت ها در زمین چمن صدا و سیمای فارس آغاز شد که تیم های اصفهان، کرمان، بوشهر و شیراز در رده های نونهالان، نونهالان و جوانان با هم به رقابت می پردازند.
در روز نخست این رقابت ها در رده نونهالان تیم اصفهان به مصاف کرمان می رود، در رده نوجوانان تیم های کرمان و شیراز مسابقه خواهند داد و تیم های اصفهان و شیراز هم در رده جوانان با هم دیدار می کنند.
این رقابت ها به مدت سه روز در زمین های ورزشی صداو سیما و مرکز پیاده شیراز بر گزار می شود و در پایان مرحله گروهی از هر گروه یک تیم به مرحله بعد صعود خواهد کرد.
لیگ پرشین کشور که بازیکنان آنها از کودکان کار و خیابانی تشکیل می شود در سال 1385 نخستین بار با کوشش جمعیت امام علی در محله فرحزاد تهران شکل گرفت و این جمعیت، یک تیم فوتبال از کودکان خود تشکیل داد که نام «پرشین» برای آن انتخاب کرد.
تیم پرشین از سال 85 در مسابقات لیگ شهرداری تهران شرکت کرد. این تیم بعداً به صورت منظم در زمین ورزشی محله فرحزاد تمرین های خود را دنبال کرد و به عنوان یکی از تیم های مطرح در لیگ دسته یک هیات فوتبال حوزه شمال شرق تهران شناخته شود و توانست مقام قهرمانی در این مسابقات نصیب خود کند.
ادامه تحصیل کودکان این تیم از شرایط اصلی جمعیت امام علی بود که این امر سبب شد کودکان پس از مدتی به ادامه تحصیل بپردازند.
هم اینک باشگاه پرشین جمعیت امام علی دارای 55 تیم فوتبال در رده های نونهالان، نوجوانان و جوانان در محله های مختلف در سراسر کشور است.
سیستان و بلوچستان ، کردستان ، اصفهان ، یزد ، بوشهر ، کرمان ، کرمانشاه ، زنجان ، شیراز ، آمل ، ساری ، گرگان، 2 تیم از مشهد، البرز و 9 تیم از تهران در رقابت های لیگ فوتبال پرشین حضور دارند.
7368 /1876

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال