فراخوان نخستین جشنواره رسانه ای استانی فارس اعلام شد

شیراز- ایرنا- رئیس سازمان بسیج رسانه فارس با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره رسانه ای استانی با عنوان ابوذر در فارس گفت: امکان شرکت در آن برای فعالان حوزه رسانه که آثار آنها در فاصله زمانی 16تیر تا 31 شهریور 97 منتشر می شود، فراهم است.

به گزارش ایرنا مصطفی اژدری، پنجشنبه در نشست خبری در شیراز اظهار داشت: برای این جشنواره هفت موضوع در نظر گرفته شده که شامل، مقاومت و دفاع مقدس، مسایل صنفی خبرنگاران، بصیرت و دشمن ‌شناسی، اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی، مبارزه با آسیب‌های اجتماعی و خدمات اجتماعی و محرومیت ‌زدایی است.
وی افزود: شرکت‌کنندگان می‌توانند در بخش رسانه، اجرایی کردن اصل هشتم قانون اساسی و سازگاری با کم‌آبی در همه محور‌ها آثار خود را ارسال کنند اما بخش معضل پلاستیک تنها در محور کاریکاتور، سختی‌های کار محیط‌ بانان تنها در محور خبر، مشارکت مردم در حفظ محیط زیست تنها در محور عکس و همچنین سواد رسانه‌ای تنها در محور موشن‌گرافی (تلفیق حرکت و صوت) مورد بررسی قرار می‌گیرد.
اژدری گفت: آثاری که به دبیرخانه این جشنواره ارسال می شود باید در محورهای عکس، خبر، موشن گرافی، گزارش و کاریکاتور باشد و تنها در فاصله زمانی مورد اشاره یعنی 16تیر تا 31 شهریور در رسانه های برخط و یا مکتوب منتشر شده باشد.
وی ادامه داد: شرکت کنندگان می‌توانند در بخش‌های مختلف آثار خود را ارسال کنند، اما هیچ اثری نباید با نام مستعار منتشر شده باشد، افزون بر این تایید رسانه مورد نظر نیز الزامی است.
رئیس سازمان بسیج رسانه فارس با تاکید بر اینکه موضوع شیراز، سومین حرم اهل بیت(ع)، به‌ صورتی ویژه برای این جشنواره در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: این جشنوار با داوری آثار در شیراز مخالف است و به همین سبب آثار برای داوری به تهران ارسال می‌شود.
اژدری ادامه داد: این جشنواره تنها در بخش استانی برگزار می شود و مرحله کشوری ندارد و روز بیست و نهم مهرماه 97
از برگزیدگان این رویداد هنری تجلیل می شود، آثار ارسالی به جشنواره نیز در قالب کتابی به چاپ خواهد رسید.
وی بیان داشت: اداره کل فرهنگی، اجتماعی استانداری فارس، اداره های کل حفاظت محیط زیست، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، ستاد کنگره سرداران و 15 هزار شهید فارس، معاونت فرهنگی، اجتماعی و همچنین معاونت تبلیغات و روابط عمومی سپاه فجر از جمله حمایت کنندگان مالی این جشنواره هستند.
او گفت: همچنین سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان، شرکت آب منطقه ای فارس و گروه چاپ و نشر انتشارات کامیاب، شمار دیگری از حامیان مالی این جشنواره محسوب می شوند.
7375 /6118

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال