اسناد مالکیت دفترچه ای اعتبار ندارد

شیراز- ایرنا- مدیر کل ثبت اسناد و املاک فارس، اسناد مالکیت دفترچه ای و عادی را بدون اعتبار دانست و گفت: دارندگان اینگونه اسناد باید هرچه سریعتر برای تعویض این اسناد با سند تک برگ اقدام کنند.

مهدی اقبال، شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: هم اینک دریافت وام و یا انتقال سند با سند دفترچه ای ممکن نیست و دارندگان این اسناد چنانچه بخواهند با استفاده از سند خود اقدام به دریافت وام کنند یا آن را به فرد دیگری منتقل کنند حتما باید سند تک برگ در اختیار داشته باشند.
وی ادامه داد: از مجموع یک میلیون و 900 هزار سند دفترچه ای موجود در استان هنوز برای تعویض 920هزار سند هیچگونه اقدامی انجام نشده و با توجه به فراخوان های انجام شده برای تعویض این اسناد انتظار است که مردم هرچه سریعتر برای انجام این کار اقدام کنند.
اقبال بیان کرد: اسناد مالکیت دفترچه ای حداکثر ظرف مدت یک هفته تعویض و به جای آن سند تک برگ صادر می شود.
اسناد مالکیت دفترچه ای به سند منگوله دار و سند سیم سربی معروف هستند که باید به سند تک برگ تبدیل شوند.
**مردم پیگیری پرونده های خود را به دلالان واگذار نکنند
مدیر کل ثبت اسناد استان فارس، یکی از معضلات موجود در ادارات و واحدهای ثبتی را حضور دلالان دانست و گفت: مردم به هیچ وجه به این افراد اعتماد نکنند و خودشان پیگیر امور خود باشند.
اقبال اضافه کرد: مردم در مراجعه به واحدهای ثبتی ممکن است با افرادی مواجه شوند که خود را کارمند اداره ثبت یا فردی صاحب نفوذ معرفی و ادعا کنند که در ازای دریافت پول ظرف مدت زمان کوتاهی می توانند پرونده آنها را به سرانجام برسانند.
وی افزود: به رغم اینکه تاکنون تعدادی از این افراد فرصت طلب شناسایی شده اند و با آنها برخورد شده اما این افراد هنوز در ادارات ثبت اسناد و واحدهای ثبتی تردد دارند و تقاضای ما از مردم این است که به هیچ وجه به این افراد اعتماد نکنند و در صورت مواجه با آنها مراتب را به حراست مجموعه اطلاع دهند.
او اظهار کرد: هم اینک شرایط به گونه ای است که کارهای تفکیکی و عملیاتی در واحدهای ثبتی ظرف مدت یک هفته انجام می شود و مردم به جای پرداخت پول به دلالان خودشان می توانند با مراجعه و پیگیری کارهای خود، سریعا به نتیجه برسند.
6122 /1876

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال