امام جمعه شیراز: تا آزادی قدس ایستاده ایم

شیراز- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: ما در روز جهانی قدس بار دیگر به افرادی که در اندیشه باطل تبدیل قدس به پایتخت رژیم صهیونیستی هستند، می گوییم قدس حق مسلمانان جهان است و تا آزادی آن ایستاده ایم و خواهیم جنگید.

به گزارش روز جمعه ایرنا، آیت الله لطف الله دژکام در خطبه های نمازجمعه شیراز افزود: روز جهانی قدس روزی است که مسلمانان جهان با ابتکار امام (ره) برای گرفتن حق مسلم مردم فلسطین و باز پس گیری سرزمین های غصب شده خود قیام کرده اند و امیدوار هستیم روزی فرارسد که این هدف محقق شود و در قدس نماز بخوانیم.
نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به برخی شبهه افکنی ها در فضای مجازی برای جوانان در زمینه سیاسی بودن روز قدس اظهار داشت: گاهی برخی شیاطین در لباس مؤمنان و مسلمانان، این شبهات را در اذهان جوانان تقویت می کنند که روز قدس روزی دینی نیست اما حرکت مردم به خوبی نشان داد که دشمنان اسلام از این جنگ های روانی رهاوردی نخواهند داشت.
نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه جمعیت سیل آسای مردم در راهپیمایی روز قدس نشانه آگاهی و بصیرت مردم است، افزود: حضور گسترده مردم در شرایط روزه داری و با وجود گرمای خردادماه نشان از فهم عمیق ملت دارد.
آیت الله دژکام با بیان اینکه امروز استکبار جهانی به قبله نخست مسلمانان بی احترامی می کنند، عنوان کرد: آمریکا می خواهد مسجد الاقصی را خراب کند؛ قرآن کریم در این باره فرموده است: ای جوانانی که قلبتان برای خدا می تپد چرا در راه خدا نمی جنگید.
امام جمعه شیراز در ادامه رژیم صهیونیستی را نظامی کودک کش خواند که ظالمانه بر مردم حکومت می کند و زنان و مردان و کودکان را به کام مرگ می برد.
آیت الله دژکام با اشاره به سوره عنکبوت بیان داشت: این سوره شرایط انقلابی بودن را برای ما تعریف میکند.
امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه باید برای اثبات انقلابی بودن امتحان داد، گفت: برخی افراد انقلابی نما هستند، آن که ادای انقلابی بودن را برای تامین منافع خود در می آورد و می خورد و می برد با انقلابی حقیقی متفاوت است و مردم باید فاصله خود را با این افراد نگه دارند.
آیت الله دژکام ادامه داد: امروز برخی می خواهند از رهبری جلوتر باشند که این روشی غلط است؛ زیرا همه باید پشت سر رهبر باشند بدون اینکه عقب بیفتند یا جلو بزنند.
وی با بیان اینکه انقلابی گری به معنای عدم انحصارطلبی در منافع نظام اسلامی است، تصریح کرد : نباید منافع نظام را منحصر به گروه ها و دسته ها کرد بلکه همه باید مزه عدالت را همه بچشند تا مردم دلگرم شوند.
وی تاکید کرد : با وجود مشکلات فراروی ملت، مردم ایران ایستاده اند و انقلابی گری آن است که به جای خشونت با منطق اهداف خود را پیش ببریم و اگر در این انقلاب منفعتی هست آن را منحصر به خود، گروه ها و دسته ها نکنیم.
امام جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر حمایت از کالای ایرانی، بیان داشت: امسال سال حمایت از کالای ایرانی است و امروز جمعیت بزرگ شما مردم باید تصمیم بگیرد همانگونه که در مسیر راهپیمایی استکبار را با قدم های خود کوبید، موضوع اقتصادی را نیز نصب العین قرار دهید و اقتصاد ملی را تقویت کنید تا عزت دینی و ایرانی محفوظ بماند.
آیت الله دژکام بیان داشت: همانگونه که قرآن یادآوری کرده است کافران دائماً با شما می جنگند و امید نداشته باشید اگر مذاکره کنید یا کوتاه بیایید، موضوع حل شود؛ زیرا آنها یک هدف دارند و آن بازگردان شما از دینتان است.
نماینده ولی فقیه در استان فارس با یادآوری بیانات رهبر فرزانه انقلاب، عنوان کرد: مساله، موضوع هسته ای یا موشک نیست، بلکه این است که تا زمانی که مسلمان هستیم و تا وقتی قدرت خود را در عرصه های مختلف سیاسی و نظامی و اقتصادی به آنها نشان دهیم با ما می جنگند.
وی با اشاره به اینکه ما از هر جهت از دشمنان خود قوی تر هستیم، بیان داشت: آنها از جنگ نظامی ناامید هستند و به همین دلیل وارد جنگ اقتصادی شده اند بنابراین باید مانند سنگر های جنگ نظامی برای حمایت از کالایی ایرانی صف بکشیم تا سربلند شویم.
آیت الله دژکام خاطر نشان کرد: مردم ایران باید ضمن پایبندی به اهداف انقلابی خود، بدانند پشتیبان الهی دارند که خواست و قدرتش کاستی نمی یابد و خزاینش محدود نمی شود و این تفکر که همه چیز دست آمریکا است، تفکر منافق است چون به خدا یقین ندارد.
وی خطاب به مردم یادآور شد: ممکن است ما با دلایلی که خارج از واقعیت نیست تصور کنیم کالای خارجی بهتر است؛ این طبیعی است زیرا آنها در تکنولوژی دویست سال زودتر از ما وارد شده اند؛ اما گوشه دیگر واقعیت را هم ببینید که اگر اجناس خارجی بخریم به خودمان آسیب می زنیم.
نماینده ولی فقیه در استان فارس اظهار داشت: شعار واقع نگری خوب است اما باید همه واقعیت را دید و ما که تاکنون اجناس آنها را تبلیغ کرده ایم، امروز خودمان از تولید عقب مانده ایم و اگر مردم از تولید کننده مطالبه کنند روزی می رسد که بازارهای جهان را فتح کنیم.
7375/ 2027

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال