نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی:

حقوق ملت ها در مناسبات ظالمانه بین المللی تامین نمی شود

شیراز- ایرنا- نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: تجربه دیروز فلسطین و برخورد امروز آمریکا با برجام نشان داد که حقوق ملت ها در بستر مناسبات ظالمانه بین المللی تامین نمی شود.

به گزارش ایرنا، سعید جلیلی روز جمعه در جمع راهپیمایان روز جهانی قدس در شیراز افزود: انتظار دستیابی به موفقیت در سایه سازش با آمریکا و اعتماد به اروپا سرابی بیش نیست و تجربه نشان داده است که دلخوشی به آمریکا و اروپا هیچ حقی را برای ملت ها به ارمغان نمی آورد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در مناسبات ظالمانه بین المللی، روند های طولانی را از گفت و گو و مذاکرات شکل می دهند که حاصل آن در فلسطین، بعد از هفتاد سال استمرار اشغالگری رژیم صهیونیستی است و امروز آمریکا بر خلاف همه حرفهایی که در گذشته مطرح می کرد، موضوع پایتختی قدس را اعلام می کند.
جلیلی با اشاره به اعلام رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر خروج از برجام گفت: نقض مکرر تعهدات واشنگتن در حالی است که ایران به همه تعهدات خود در برجام عمل کرده است.
مذاکره کننده ارشد هسته ای سابق ایران گفت: متحدان آمریکا نیز به جای محکومیت اقدام واشنگتن، می گویند که ایران باید به انجام تعهدات خود ادامه دهد و موضوع موشکی و مسائل منطقه ای را نیز روشن کند.
جلیلی با اشاره به تحریم های ضد ایرانی جدید آمریکا گفت: تحریم ها در طول انقلاب اسلامی هیچ گاه مانع اقتدار و پیشرفت ایران نشد و در شرایط تحریم بود که ایران، هسته ای شد و دانشمندان ایرانی از قرار گرفتن در فهرست تحریم ها هراسی به خود راه ندادند و روند توسعه هسته ای ایران را ادامه دادند.
وی اظهار داشت: آنچه استکبار را در برابر ملت ها شکست می دهد، اراده ملت ها و ایستادگی آنهاست بویژه ملت ایران که در مسیر اسلام ناب حرکت می کند.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در ادامه با انتقاد از مناسبات بین المللی و استفاده ابزاری برخی کشورها از حق وتو گفت: منطق این کشورها مبتنی بر استبداد است و در چنین فضایی، اگر 2 کشور مستقل بخواند ارتباط بانکی با یکدیگر داشته باشند، آنها می گویند که تراکنش های بانکی این کشورهای مستقل باید تا جایی باشد که به منافع آنها آسیب وارد نشود.
وی اظهار داشت: افرادی که از واقع بینی در سیاست خارجی سخن می گویند باید این واقعیت را هم ببینید که در سند راهبرد امنیت ملی آمریکا به صراحت بیان شده است که این کشور باید تا صد سال آینده هم ریاست دنیا را داشته باشد و فاصله معنا دار آمریکا با سایر کشورها حفظ شود.
جلیلی گفت: همان کشورهایی که مجرم هسته ای هستند ادعای مبارزه با سلاح هسته ای را دارند و بدترین جنایات را انجام می دهند، ادعای حقوق بشر می کنند، رقص شمشیر می کنند و دولت هایی که بویی از دموکراسی نبرده اند ادعای دموکراسی هم می کنند و این مناسبات امروز دنیا مبتنی بر زور و اشغال است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در این فضا است که موضوع فلسطین اهمیت می یابد، گفت: رژیم صهیونیستی زاییده و مولود نحس این مناسبات است و 73 سال پیش این موجود نامشروع بر اساس اشغال تجاوز و منطق زور، ملتی را از خانه های خود آواره کرد .
جلیلی گفت: روز قدس را باید با بیداری ملت ها و دوری از غفلت ها احیا کرد و به فرموده امام خمینی، مقدرات و سرنوشت خود را تقریر کنند.
وی ادامه داد: امروز بعد از گذشت سی سال از دفاع مقدس، دشمنان جرات نمی کنند به مرزهای کشورمان نزدیک شوند و این امر به دلیل تفکر انقلابی امام و رهبری است که در منطقه ای که کانون ناامنی است، ایران امن ترین کشور منطقه است؛ این امنیت متکی است به مقاومت ملت که در دوران دفاع مقدس اجازه نداد یک وجب از این خاک به یغما برود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ملتی که در جنگ حماسه خلق کرد در عرصه اقتصاد هم نشان خواهد داد تحریم ها علیه ایران تاثیر ندارد و باری دیگر، نمونه ای از پیشرفت و موفقیت را به جهانیان نشان خواهد داد.
راهپیمایی روز جهانی قدس در شیراز از چهار راه پانزده خرداد آغاز شد و راهپیمایان روزه دار سومین حرم اهل بیت (ع) در ایران اسلامی ضمن پیمودن خیابان‌های لطفعلی خان زند، چهارراه پیروزی و بلوار شهید آیت الله دستغیب به سمت حرم حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل سر دادند.
7375/ 2027

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال