فرمانده تیپ 55 هوابرد شیراز:

یگان های رزمی ارتش در فارس از آمادگی بالایی برخوردار هستند

شیراز-ایرنا- فرمانده تیپ 55 هوابرد شیراز گفت: به مردم و مسئولان استان فارس اطمینان کامل می دهم که تمام یگان های ارتش در این خطه از آمادگی رزمی بسیار بالایی برخوردار هستند و توان مقابله با هرگونه تهدید احتمالی را دارند.

به گزارش ایرنا امیر سرتیپ ذبیح الله بهمن زیاری، روز دوشنبه در آستانه بیست و نهم فروردین که به عنوان روز ارتش نامگذاری شده است، در نشست شورای شهر شیراز با اشاره به اینکه تجهیزات ارتش کشورمان متناسب با استانداردهای روز دنیاست، بیان داشت: ارتش جمهوری اسلامی ایران از ارتش های کشورهای منطقه یک سرو گردن بالاتر است و آمادگی مقابله با هرگونه تجاوز را دارد.

**طرح انحلال ارتش، دسیسه دشمنان ایران بود
فرمانده پایگاه هوایی شهید دوران شیراز نیز در این نشست گفت: موضوع انحلال ارتش که پس از پیروزی انقلاب اسلامی از سوی برخی از گروهک ها مطرح شد یکی از دسیسه های دشمنان انقلاب بود که با درایت امام خمینی (ره) ناکام ماند.
امیر سرتیپ دوم منصور محمدی افزود: در آن دوران امام (ره) محکم مقابل دسیسه انحلال ارتش ایستادگی و روز بیست و نهم فروردین را به نام ارتش نامگذاری کرد و این امر پیوند میان مردم و ارتش را محکم و ناگسستنی کرد.
وی ادامه داد:ارتش با حضور در جنگ تحمیلی توانست جلوی پیشروی دشمن بعثی را بگیرد و با تقدیم شهدا و جانبازان بسیاری، از این نبرد تحمیلی استکبار سرافراز بیرون آمد.
محمدی، بخش عظیمی از اقتدار امروز جمهوری اسلامی را حاصل تلاش های ارتش دانست و گفت: با خروج مستشاران آمریکایی که بعد از پیروزی انقلاب رخ داد بخش پشتیبانی ارتش جمهوری اسلامی ایران زمین گیر شد لیکن خوشبختانه در حال حاضر تمام نیروهای ارتش بدون اتکا به نیروهای خارجی تنها متکی به نیروی انسانی و دانش داخلی هستند.
در ادامه این نشست به مناسبت بیست و نهم فروردین که روز ارتش نامگذاری شده از شماری از فرمانده هان و کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران مستقر در فارس، تجلیل شد.
پس از پیروزی انقلاب و بلند شدن زمزمه های منافقین و دیگر گروه های ضد انقلاب مبنی بر انحلال ارتش، امام خمینی (ره) در سال 58 روز بیست و نهم فروردین ماه را به عنوان روز ارتش جمهوری اسلامی اعلام کرد.
9873 /6118

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال