دو اداره فارس برای ترویج کتابخوانی همکاری کردند

شیراز- ایرنا- اداره کل کتابخانه های عمومی فارس و اداره کل آموزش و پرورش این استان برای ترویج فرهنگ کتابخوانی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد: این تفاهم نامه باتوجه به رسالت و جایگاه ویژه مجموعه کتابخانه‌های عمومی و آموزش و پرورش در زمینه گسترش کتاب‌خوانی و مطالعه مفید و نیز موقعیت دانش‌آموزان به ‌عنوان مخاطبان عمده کتابخانه‌های عمومی تدوین شده است.
روح الله منوچهری افزود:اهدافی همچون اجرای برنامه های ترویجی مشترک، گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه با رویکرد ویژه به دانش‌ آموزان، معلمان و خانواده‌های آنان و تعامل و همکاری هر چه بیشتر میان کتابخانه‌های عمومی و مدارس در سطح استان مد نظر است.
وی ادامه داد: بازدید دانش آموزان از کتابخانه‌ها برای آشنایی با خدمات و فعالیت کتابخانه‌ها و عضویت آنان، برگزاری برنامه‌ها و کارگاه‌های مختلف علمی، فرهنگی و آموزشی ویژه دانش‌آموزان در کتابخانه‌های عمومی یا مدارس با همکاری کتابداران و معلمان، و حضور مسئولان کتابخانه‌ها و کتابداران در مراسم مختلف مدارس در این تفاهم نامه گنجانده شده است.
منوچهری بیان کرد: اجرای طرح «باشگاه‌های کتابخوانی» در مدارس، برگزاری مسابقات کتاب ‌خوانی و رونمایی و نقد کتاب با همکاری و کمک به تجهیز و بهبود وضعیت کتابخانه‌‌های مدارس از جمله تعهدات مشترک هر دو دستگاه فرهنگی در این تفاهم نامه است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس گفت: براساس مواد این تفاهم نامه اجرای تعهداتی همچون تسهیل و تسریع عضویت دانش ‌آموزان و معلمان در کتابخانه‌های عمومی، ارائه مشاوره در حوزه های کتاب و کتابخانه و اهدای کتاب و مجله در صورت امکان به کتابخانه های مدارس متقاضی برعهده اداره کل کتابخانه های عمومی خواهد بود.
وی اظهارداشت: اداره کل آموزش و پرورش فارس نیز در زمینه های اطلاع رسانی درباره شرایط عضویت و خدمات کتابخانه های عمومی و توصیه و ترغیب دانش آموزان به عضویت در کتابخانه‌های عمومی؛ در نظر گرفتن امتیازات ویژه برای دانش‌ آموزان کتاب ‌خوان، تکلیف دانش‌آموزان به انجام تحقیقات کتابخانه‌ای و توجه ویژه به مباحث کتاب و کتاب‌خوانی در ساعات پرورشی متعهد شده است.
مدت این توافق نامه به گفته مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس به مدت یک سال است که در صورت موفقیت برنامه‌ها و رضایت طرفین تمدید خواهد شد.
228 کتابخانه تحت پوشش اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس است.
7375 / 1876

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال