فرماندار استهبان:دهیاران برای نگهداشت جمعیت روستاها تلاش کنند

شیراز- ایرنا- فرماندار استهبان در گردهمایی دهیاران این شهرستان گفت: در کنار کارهای اجرایی، زیبا‌سازی روستاها و سمت و سوی کار اقتصادی، در زمینه نگه داشت جمعیت روستاها نیز باید اقدام شود.

به گزارش ایرنا محمد مهدی شرفی چهارشنبه در این گردهمایی اظهار داشت: فرمانداری پشتیبان همه دهیاران است و آنها به عنوان نمایندگان عالی دولت در مناطق روستایی باید برای رفع مشکلات آموزشی، فرهنگی و رفع آسیب های اجتماعی تلاش کنند.
وی ادامه داد: اسم روستا مفهوم صداقت و بکر بودن فرهنگ روستایی را می رساند و دهیاران نقش مهمی در توسعه روستاها و مشارکت‌های اجتماعی دارند و توجه به فرهنگ اصیل اسلامی در روستاها باید مد ‌نظر باشد.
شرفی گفت: دهیاران باید با توجه به ایام نوروز در زمینه امنیت پایدار در روستاها ، در حوزه گردشگری و بوم گردی ، اقامتگاه ها و خانه های مسافر آمادگی کامل داشته باشند و به نحو شایسته به استقبال از مسافران و میهمانان نوروزی بروند.
فرماندار استهبان بیان کرد: آبیاری قطره‌ای و کشت جایگزین همراه با راه‌اندازی شرکت‌های تعاونی در روستاها باید در اولویت کاری دهیاران قرار گیرد.
شرفی بیان داشت: طرح‌های روستاها همچنان با قوت اجرایی شود، خدمات ارزنده‌ای برای گازرسانی، آبرسانی، ساخت فضاهای ورزشی، بهداشتی وآموزشی در روستاها انجام شده است که می بایست به اطلاع مردم رسانده شود.
استهبان در حدود 160 کیلومتری شرق شیراز است.
1876

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال