مسن ترین دانشجوی دانشگاه پیام نور شیراز درگذشت

شیراز- ایرنا- حسنعلی ممتحن، مسن ترین دانشجوی رشته زبان خارجی دانشگاه پیام نور شیراز در سن 86 سالگی دار فانی را وداع گفت.

به گزارش دریافتی دوشنبه ایرنا از روابط عمومی دانشگاه پیام نوراستان فارس، ممتحن قاضی بازنشسته دادگستری بود که علیرغم کهولت سن در ترم 6 رشته زبان خارجی دانشگاه پیام نور شیراز مشغول به تحصیل بود.
وی دارای 37 سال سابقه قضاوت در 9 شهر از جمله شیراز،آبادان واهواز بود که بعد از آن نیز به وکالت مشغول شد و دادستانی شیراز ومسئولیت معاونت دادسرای استان فارس را نیز در کارنامه خود داشت.
ممتحن در دوران جوانی از قهرمانان دو و میدانی کشور بود که در سالهای اخیر به عنوان مدرس انجمن خوشنویسان ایران فعالیت داشت و منتخب قرآن مجید به خط نسخ از وی به چاپ رسیده است.
او در زمان تحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد دردانشکده حقوق دانشگاه تهران در زمان دکتر مصدق که ریاست دانشکده برعهده دکتر موسی عمید بود از دانشجویان برتر بود.
علاقه زیاد او به زبان فرانسه موجب شد تا رشته زبان خود را دردانشگاه، فرانسوی انتخاب کند. او در سالهای اخیر مترجمی زبان انگلیسی در دانشگاه پیام نور شیراز را برای تحصیل دوباره اش انتخاب کرده بود که حضور دوباره در کلاس درس و تسلط بر زبان انگلیسی موجب تعجب سایر دانشجویان می شد.
دکتر قرائتی رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس با صدور پیامی، درگذشت این قاضی بازنشسته و دانشجوی دانشگاه پیام نور شیراز را تسلیت گفت.
در بخشی از پیام دکتر قرائتی آمده است: دانشگاه پیام نور مفتخر بود که کهنسال ترین دانشجوی خاورمیانه دراین دانشگاه، تحصیل می کرد. حسنعلی ممتحن به خوبی ثابت کرد که علم آموزی، نه تنها زمان ومکان نمی شناسد بلکه کهولت سن هم نمی تواند مانع آن شود.
9873 / 1876

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال