وزیر ورزش و جوانان:

تکمیل پروژه های ورزشی با پیشرفت 70 درصد در اولویت است

شیراز- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان گفت: در دولت دوازدهم می کوشیم ابتدا تمام پروژه های ورزشی باپیشرفت فیزیکی 70 درصد را تکمیل کنیم و پس از آن برای طرح های دارای پیشرفت 50 درصد اقدام می کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مسعود سلطانی فر عصر شنبه در آیین بهره برداری از چند پروژه ورزشی در شهرستان داراب از توابع استان فارس، بیان داشت: اعتبار زیادی برای توسعه زیر ساخت های ورزشی مناطق محروم در نظر گرفته ایم.
وی به میزان این اعتبار اشاره ای نکرد.
سلطانی فر افزود: در سفر به این شهرستان چندین زمین چمن مصنوعی با اعتبار 33 میلیارد ریال، سالن رزمی با اعتبار یک میلیارد ریال و خوابگاه ورزشکاران با هزینه 10میلیارد ریال به بهره برداری رسید و همچنین عملیات اجرایی خانه جوان این شهرستان هم با اعتبار 10 میلیارد ریال آغاز شد.
وی گفت: در استان فارس شاهد ساخت و افتتاح پروژه های خیرساز بسیاری بودیم، این اقدام ارزشمند در توسعه ورزش تاثیرگذار و قابل تقدیر است.
وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: ورزش استان فارس از ظرفیت های بالایی در رده ملی و بین المللی برخوردار است و شاهد درخشش ورزشکاران این استان در رقابت های برون مرزی هستیم.

** بهره برداری از بزرگترین زورخانه جنوب کشور در جهرم
همچنین در ادامه سفر وزیر ورزش و جوانان به استان فارس، بزرگترین زورخانه جنوب کشور عصر امروز (شنبه) در شهرستان جهرم که در فضایی به وسعت 630 مترمربع و با اعتبار 10 میلیارد ریال از بودجه ملی و استانی احداث شده به بهره برداری رسید.
افزون بر این با حضور سلطانی فر، عملیات احداث خانه جوان ویژه سازمان های مردم نهاد در این شهرستان با اعتبار 10 میلیارد ریال آغاز شد.
وزیر ورزش و جوانان در حاشیه افتتاح طرح های ورزشی شهرستان جهرم، اظهار امیدواری کرد با فراهم ساختن زیر ساخت ها در سراسر کشور، شاهد حضور بیشتر ورزشکاران ایرانی در صحنه های بین المللی و کسب افتخار از سوی آنان باشیم.

** هدفگذاری دولت برای ایجاد افزون بر یک میلیون شغل در سال 97
وزیر ورزش و جوانان همچنین در سخنانی در جلسه شورای اداری شهرستان زرین دشت گفت: در سال آینده با توجه به منابع موجود اقداماتی را برنامه ریزی خواهیم کرد که انشالله بخش هایی از عقب ماندگی شهرستان زرین دشت در حوزه ورزش در مقایسه با سایر نقاط استان فارس برطرف شود.
سلطانی فر در جلسه شورای اداری این شهرستان افزود: ورزش، مهمترین، ارزان ترین و موثرترین وسیله برای ایجاد جامعه ای سالم و پر کردن اوقات فراغت است.
وزیر ورزش و جوانان اظهار کرد: عزم و اراده دولت این است که بسیاری از پروژه های ورزشی که سالها بلاتکلیف بوده است را با رویکردی تعادلی و توزانی در مناطق محروم به بهره برداری برساند.
وی افزود: تلاش دولت این است که با استفاده از منابع محدود و با مشارکت خیرین و بخش خصوصی قدم هایی را در زمینه محرومیت زدایی در حوزه ورزش بردارد.
سلطانی فر ادامه داد: امیدواریم شرایطی فراهم شود که ورزشکاران استان فارس در میادین ملی و بین المللی بیش از پیش افتخار آفرینی کنند.
وی با بیان اینکه دولت در بودجه سال آینده چندین منبع موثر را برای خروج از رکود پیش بینی کرده است، اظهار کرد: امید است با عزم همه جانبه و گسترده بتوانیم زمینه ایجاد یک میلیون و 33 هزار فرصت شغلی هدفگذاری شده در سال آینده را فراهم نماییم.

** ورزش کشور پیشرفت چشمگیری دارد
وزیر ورزش و جوانان، شامگاه شنبه نیز در سفر به شهرستان فیروزآباد در جمع ورزشکاران این شهرستان و 2 شهرستان فراشبند و قیر وکارزین، اظهار داشت: ورزش کشور ظرف 40 سال که از پیروزی انقلاب اسلامی سپری می شود، پیشرفت چشمگیری داشته است.
سلطانی فر افزود: وضعیت کشورمان در حوزه ورزش به ویژه در دولت تدبیر و امید در مقایسه با دوران قبل انقلاب اسلامی در همه شاخص ها 6 برابر رشد داشته است.
وی ادامه داد: در سال 97 نشستی با حضور نماینده مجلس و سه فرماندار شهرستان های فیروزآباد، قیر و کارزین و فراشبند در تهران خواهیم داشت و تکلیف پروژه های نیمه تمام این سه شهرستان را مشخص خواهیم کرد.
وزیر ورزش و جوانان روز شنبه در سفری یک روزه برای افتتاح و یا کلنگ زنی چندین طرح ورزشی به استان فارس سفر کرد.
7368 / 7369 / 9877 /6118

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال