امام جمعه مرودشت:

مواضع رئیس جمهوری درباره برجام انقلابی و مقتدرانه بود

شیراز- ایرنا- امام جمعه مرودشت از مواضع رئیس جمهوری و وزیر امور خارجه در ارتباط با موضوع برجام قدردانی کرد و گفت: مواضع مطرح شده در پاسخ به سخنان وزیر امور خارجه فرانسه انقلابی و مقتدرانه بود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام مهدی آقایی در خطبه های نماز جمعه مرودشت افزود: مسئولان ما باید مراقب باشند که دشمنان به اهداف خصمانه خود در پیگیری موضوع مذاکره درباره توان موشکی ایران دست نیابند.
«ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه 14 اسفندماه جاری به ایران سفر کرد.
حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری در دیدار این مقام فرانسوی با تاکید بر ضرورت حفظ برجام در راستای توسعه امنیت، ثبات و همکاری‌های منطقه‌ای گفت: بر هم خوردن توافق هسته ای نقطه پشیمانی همگان خواهد بود و البته ما برای هرگونه شرایطی که مد نظرمان نباشد، آماده خواهیم بود.
** انتقاد از طرح موضوع حجاب اختیاری
امام جمعه مرودشت در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه گفت: برخی افراد در سطح جامعه سخنانی در زمینه حجاب اختیاری و یا اجباری مطرح کرده اند که جای انتقاد دارد.
آقایی افزود: دیدگاه مبتنی بر اختیاری بودن حجاب متاثر از نگاه غرب به جایگاه زنان در جامعه است.
وی اظهارکرد: مساله حجاب به عنوان زیرساخت در جامعه اسلامی برای حفظ شان ومنزلت بانوان است و از این رو، باید با ظرافت خاصی مورد توجه قرارگیرد.
امام جمعه مرودشت در ادامه با گرامیداشت سالروز تشکیل بنیاد شهید گفت: خانواده های شهدا، جانبازان وایثارگران به عنوان قشر کم توقع که نقش مهمی را در پیروزی انقلاب و دستاوردهای نظام داشتند حق بزرگی را بر گردن همگی ما دارند و نیاز به حمایت بیشتری دارند.
وی بیان کرد: در کشورهای غربی برای سربازان خود که حتی چندین روز در جنگ نقشی بیشتر نداشته مدال های باارزشی را در نظر گرفته اند در حالی که در کشور ما در برابر این همه ایثار گری جانبازان وخانواده های انان یک سری کم کاری های صورت گرفته و نیاز به حمایت همه جانبه از آنان است.
شهرستان مرودشت در 45 کیلومتری شمال شیراز واقع است.
9873/ 2027

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال