جوان نخبه فارسی به مسابقات جهانی ربوکاپ مونترآل کانادا دعوت شد

شیراز-ایرنا-سجاد اکبرپور که از نخبگان استان فارس است به مسابقات جهانی ربوکاپ و اختراعات به میزبانی مونترآل کانادا در آمریکای شمالی دعوت شد.

به گزارش ایرنا از هر کشور تنها چهار نفر در هر بخش به مسابقات جهانی ربوکاپ و اختراعات دعوت می شوند که سجاد اکبرپور برای حضور در این مسابقات انتخاب شده که باید 22 تا 29 خرداد ماه سال 97 در این تورنومنت بین المللی شرکت کند.
سجاد اکبرپور، چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: در سال 2015 و 2017 میلادی با طرح ربات هوشمند نظامی موفق به کسب دو مدال نقره در مسابقات جهانی ربوکاپ و اختراعات شدم و همچنین در مسابقات آسیایی هوش مصنوعی و اختراعات سال 2016 که در چین تایپه (تایوان)برگزار شد مدال طلای این دوره از مسابقات را کسب کردم.
این جوان نخبه بیان کرد: در پنج سال گذشته نیز در مسابقات کشوری 24 مدال از نوع طلا ، نقره و برنز کسب کرده ام که آخرین آن را هفته گذشته در مسابقات کشوری ابتکارات و اختراعات ایران که در دانشگاه صنعتی نوشیروانی مازندران برگزار شد بدست آوردم و موفق شدم با طرح جدید خود عنوان مقام برتر و فنی ترین طرح را بدست آورم.
اکبرپور با اشاره به اینکه تاکنون پنج دیپلم افتخار از اتحادیه اروپا دریافت کرده و همچنین برای سومین بار به مسابقات جهانی دعوت شده است، گفت: در جدیدترین تحقیقات علمی خود توانسته ام سامانه ای با نام (شهروند) را طراحی کنم که کاربردهای اقتصادی ،خدماتی و اجتماعی بسیاری در مدیریت شهری خصوصا در کلانشهرها دارد و دستاوردهایی نظیر کنترل ترافیک ، کاهش مصرف سوخت ، کاهش آلودگی هوا و ساماندهی خدمات شهری شهرداری ها را در پی خواهد داشت و پیش بینی می شود در یک ماه نخست عرضه این سامانه به بازار صد ها هزار نفر از این سیستم به صورت کاملا رایگان بر روی گوشی های هوشمند خود بهره گیرند.
وی با اشاره به اینکه طرح سامانه شهروند در مسابقات جهانی اختراعات و ربوکاپ آمریکا شمالی - کانادا مورد تایید فنی قرار گرفته و رسما از وی برای شرکت در این رویداد علمی جهانی دعوت شده، افزود: هر ساله تعداد محدودی طرح برتر از هر کشور به این مسابقات جهانی دعوت می شوند که امسال در شهر مونترآل کانادا در آمریکای شمالی برگزار می شود تا به رقابت با یکدیگر بپردازند که امیدوارم در این دوره از مسابقات بتوانم دیگر بار افتخاری علمی برای کشورم ایران کسب کنم.
موفقیت ها و دیپلم های افتخار این جوان نخبه به تایید دانشگاه آزاد اسلامی کشور، دانشگاه آزاد نیشابور، رئیس انجمن رباتیک ایران، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه صنعتی شریف رسیده است.
9873 /1876
مصاحبه کننده: محمدامین افشارپور ** انتشاردهنده:‌غلامرضا مالک زاده

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال