رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس:

25 درصد واحدهای تولیدی فارس در حوزه صنایع غذایی و دارویی فعالیت دارند

شیراز- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: 25 درصد واحدهای تولیدی فارس در حوزه صنایع غذایی، آشامیدنی و دارویی فعالیت دارند.

به گزارش ایرنا، علی همتی پنجشنبه در نخستین جشنواره تخصصی توانمندی های صنایع غذایی، آشامیدنی و دارویی استان فارس در شیراز افزود: در مجموع در حوزه جهاد کشاورزی و حوزه صنعت، معدن و تجارت بیش از چهار هزار و 800 واحد تولیدی فعال داریم که از این تعداد یک هزار و 200 واحد تولیدی در فضای صنایع غذایی، آشامیدنی و دارویی فعال هستند.
وی درباره اقدامات انجام شده در حمایت از واحدهای تولیدی استان هم گفت: سال گذشته در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه توسعه صادرات استان 633 میلیارد تومان به واحدها و بنگاه های تولیدی زیرمجموعه سازمان صنعت، معدن و تجارت و سازمان جهاد کشاورزی پرداخت شد.
همتی گفت:این عدد بیانگر عملکرد 125 درصدی در پرداخت تسهیلات، نسبت به رقم اعتبار اولیه در نظر گرفته شده برای استان یعنی 517 میلیارد تومان است.
او بیان کرد: امسال نیز تا به امروز 140 میلیارد تومان به بنگاه های تولیدی استان پرداخت کرده ایم و این در شرایطی است که امسال سخت گیری بانک ها نسبت به سال قبل بیشتر شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس هم، این استان را تامین کننده 10 درصد محصولات کشاورزی کشور دانست و گفت: این رقم شامل هفت و یک دهم میلیون تن محصولات زراعی، حدود 2 و نیم میلیون تن محصولات باغی، 768 هزار تن محصولات دامی و 10 هزار تن محصولات شیلاتی می شود.
محمد مهدی قاسمی افزود: یکی از چالش های پیش روی استان طی سال های اخیر چالش کم آبی و خشکسالی در استان بود که برای فائق آمدن به این مشکل اقداماتی در جهت تثبیت تولید محصولات کشاروزی انجام داده ایم.
وی ادامه داد: از جمله این اقدامات می توان به پرداخت 85 درصد هزینه اجرای سیستم آبیاری نوین از طرف دولت به کشاورزان که باعث صرفه جویی چهار هزار متر مکعبی آب در هر هکتار می شود اشاره کرد.
قاسمی ادامه داد:‌اجرای هفت هزار هکتار کشت گلخانه ای به جای حدود 80 هزار هکتار کشت سبزی و صیفی در فضای باز نیز از دیگر اقداماتی است که در دستور کار خود قرار داده ایم.
وی ادامه داد: به رغم اینکه امروز سطح گلخانه های استان نسبت به سال 94 از 136 هکتار به بیش از 330 هکتار رسیده اما با اهدافی که مد نظر داریم هنوز فاصله داریم.
رئیس انجمن تخصصی صنایع غذایی و دارویی استان فارس هم گفت: طی سال های گذشته در کشور در زمینه راه اندازی واحدهای تولیدی رشد داشته ایم اما در زمینه بازاریابی و ارائه آموزش های لازم در این زمینه موفق عمل نکرده ایم.
جواد باصری افزود: به همین دلیل می توان گفت که امروز عمده مشکل واحدهای صنعتی ما نداشتن بازار است و قطعا کشورهایی که در زمینه توسعه بازار مطالعه کرده اند موفق خواهند بود.
خبرنگار:‌سارنگ عبداللهی ** انتشار دهنده:‌غلامرضا مالک زاده
6122 /1876

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال