رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس:

ورود موفقیت آمیز به بازارهای رقابتی، نیاز به آموزش تولیدکنندگان دارد

شیراز- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: برای بهره گیری درست از فناوری، یافتن بازارهای هدف و در نهایت ورود موفقیت آمیز به بازارهای رقابتی و افزایش کمی و کیفی صادرات در تولیدات صنعتی به ویژه کاشی و سرامیک نیاز به آموزش تولید کنندگان و صادر کنندگان داریم.

به گزارش ایرنا علی همتی، سه شنبه در بازدید از خطوط تولید و روند فعالیت کارخانه کاشی و سرامیک حافظ شیراز، افزود: با توجه به پیشرفت هایی که در بخش تولید کاشی و سرامیک در جهان حاصل شده، و این محصول با افزایش کمی و کیفی و در بسته بندی های مناسب به بازار مصرف عرضه می شود ما نیز باید ضمن بهره گیری از مجهزترین دستگاه ها، ماشین آلات و فناوری های روز دنیا، سطح دانش فنی خود را در این زمینه افزایش دهیم.
وی بیان کرد: توجه به حفظ کیفیت و ارتقای محصولات تولیدی، بهره گرفتن از دانش و تجربه به موازات یکدیگر، برخورداری از دانش فنی و نیروی متخصص متناسب با ورود فناوری های جدید، داشتن خلاقیت، شناخت از بازارهای جدید و سیاست های ورود به آنها و توجه به سلیقه مشتری، لازمه دستیابی به موفقیت در عرصه توسعه صنعت کاشی و سرامیک استان فارس و کشور است.
همتی افزود: با توسعه صنعت کاشی و سرامیک، علاوه بر فعال شدن بسیاری از معادن خاک استان فارس، صنایع جانبی دیگر مانند، صنایع بسته‌بندی، لعاب‌ سازی، قالب سازی، ساخت قطعات و ماشین آلات، گلوله‌های سرامیکی و به ویژه صنعت حمل و نقل از رونق قابل توجهی برخوردار می شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس همچنین بیان کرد: نصب کاشی و سرامیک در بسیاری از کشورهای جهان هم اکنون با شیوه جدید و پیشرفته انجام می شود لیکن در کشور ما این کار هنوز به شیوه سنتی و با استفاده از ملات ساختمان صورت می گیرد زیرا نحوه استفاده از فناوری نوین در این زمینه را فرا نگرفته ایم و امیدواریم با آموزش های لازم این امر محقق شود.
همتی، در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بخش خصوصی در دنیا جایگاه ویژه و ممتازی دارد ما نیز باید این بخش را باور کنیم و به آن به عنوان بازوی قوی فعالیت های اقتصادی، تولیدی، صنعتی، معدنی و تجاری اهتمام ویژه ای داشته باشیم. این مقام مسئول افزود: بخش خصوصی یکی از ابزارهای اصلی رشد و توسعه اقتصادی به شمار می آید، باید از قابلیت ها و ظرفیت های این بخش برای توسعه فعالیت های صنعتی و تولیدی و نصب پیشرفته ترین تجهیزات و ماشین آلات در کارخانه ها و واحدهای تولیدی بهره گرفت.
همتی، همچنین در مورد وضعیت و عملکرد کارخانه کاشی و سرامیک حافظ شیراز، اظهار داشت: ظرفیت تولید سالانه این مجموعه صنعتی 7.5 میلیون متر مربع انواع کاشی در سال است و هم اکنون در قالب چندین خط تولید مشغول فعالیت است.
او گفت: در این کارخانه زمینه اشتغال 300 نفر نیروی کار مجرب و آموزش دیده در بخش‌های مختلف و در چند خط تولید انواع کاشی و سرامیک کف و دیوار فراهم شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس افزود: در مجموع چهار واحد تولید انواع کاشی و سرامیک در استان فارس فعال هستند که سالانه بیش از 42.3 میلیون متر مربع انواع کاشی و سرامیک تولید می کنند و 2 هزار و 219 نفر به صورت مستقیم و 20 هزار نفر به صورت غیر مستقیم به کار اشتغال دارند.
همتی بیان داشت: در این واحدهای تولیدی، طیف گسترده‌ای از محصولات با کیفیت، متنوع و زیبا با تکیه بر فناوری‌های جدید، پاسخگوی نیازها و سلایق بخش وسیعی از مصرف کنندگان در داخل و خارج کشور است.
کارخانه کاشی و سرامیک حافظ که در سال 1355خورشیدی در زمینی به وسعت 41 هکتار آغاز به کار کرد، در 25 کیلومتری شمال شیراز و در ورودی شهر زرقان در محور ارتباطی بزرگراه شیراز – اصفهان واقع شده است.
6122 /6118
خبرنگار: سارنگ عبداللهی ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال