پیروانی : بازی با مراکش به مراتب سخت تر از بازی با اسپانیا و پرتغال است

شیراز – ایرنا – پیشکسوت فوتبال کشورگفت:اگرچه در گروه سختی در جام جهانی روسیه قرار گرفته ایم اما در این گروه بازی کردن با تیم مراکش به مراتب سخت تر از بازی با اسپانیا و پرتغال است چرا که چندین بازیکن این تیم هم اینک در تیم های بزرگ اروپایی بازی می کنند.

غلام پیروانی دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: اعتقادی به اینکه در گروه مرگ قرار گرفته ایم ندارم و با این واژه به هیچ عنوان موافق نیستم و شانس هم باید با ما یاری کند تا بتوانیم خوب بازی کنیم و برای تیم ملی ایران دراین رویداد ورزشی مهم آرزوی موفقیت دارم.
وی با بیان اینکه بازیکنان ایرانی همیشه نشان داده اند که در برابر تیم های بزرگ خوب بازی می کنند افزود:تیم ایران در جام جهانی 2014 برزیل برابر تیم آرژانتین با ارایه یک بازی خوب در آخرین دقایق بازی با یک گل شکست خورد و این بدان معناست که بازیکنان ایرانی نه تنها در برابر بزرگان فوتبال ترسی ندارند بلکه بهتر هم بازی می کنند و از غیرممکن ها ، ممکن می سازند.
سرمربی سابق تیم ملی امید ایران ادامه داد:برای حضوری قوی در این مسابقات نیاز است که تدارک بسیار خوبی ببینیم و حداقل با 6 تیم بزرگ و مطرح دنیا بازی دوستانه بر گزار کنیم تا بازیکنان با آمادگی کامل و بدون ترس به مصاف اسپانیا ، پرتغال و مراکش بروند.
پیروانی در مورد ترکیب تیم ایران و استفاده از بازیکنان جوان در این مسابقات گفت:سرمربی تیم ملی بهترین تصمیم گیرنده است با این حال جوانان جسارت بیشتری برای بازی با تیم های بزرگ دارند و باید با تلفیقی از چند بازیکن با تجربه و بیشتر جوان راهی این مسابقات شویم چرا که جوانی که از دست برود، جسارت هم از دست خواهد رفت.
وی با اشاره به اینکه برای موفقیت یک تیم تنها مربی و بازیکنان ملاک نیستند بیان کرد: برای موفقیت هر تیمی و یا هر کاری عوامل متعددی نیاز دارد که می توان به مردم، دولتمردان، کارشناسان فوتبال و رسانه ها اشاره کرد و امیدوارم دولت در این امر تیم ملی را یاری کند و بازیهای تدارکاتی خوبی انجام دهیم.
در بیست و یکمین دوره مسابقات جام جهانی که از بیست و چهارم خرداد ماه 97 به میزبانی روسیه آغاز می شود 32 تیم شرکت دارند و در هشت گروه با هم به صورت دوره ای بازی می کنند.
تیم کشورمان در گروه دوم این بازی ها بیست و پنجم خرداد ماه 97 به مصاف مراکش می رود و سپس سی ام خرداد با اسپانیا دیدارمی کند و در آخرین بازی خود از مرحله گروهی، چهارم تیرماه 97 با پرتغال بازی دارد.
تیم ایران برای پنجمین بار است که در مسابقات جام جهانی شرکت می کند.
مصاحبه کننده:‌حمیدرضا خلیقی ** انتشار دهنده:‌غلامرضا مالک زاده
7368 /1876

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال