در جمع اهل سنت شیراز

استاندار فارس: مسلمانان جهان با تمسک به قرآن در مسیر وحدت گام بردارند

شیراز- ایرنا- استاندار فارس با گرامیداشت هفته وحدت گفت: اهل تسنن و تشیع باید با گفتاری مشترک از قرآن، روش و منش پیامبر گرامی اسلام(ص) در کنار هم در مسیر وحدت بیش از پیش در جوامع اسلامی گام بردارند.

به گزارش ایرنا، اسماعیل تبادار روز جمعه در جمع اهل تسنن شیراز اتحاد بین مسلمانان را امری لازم و ضروری دانست و گفت: اهمیت حفظ این وحدت در استان پهناور فارس که شیعیان و اهل تسنن در کنار یکدیگر زندگی می کنند، بسیار پر رنگ تر است؛ بنابراین باید با وحدت دلها که برخاسته از ایمان به توحید و معاد است و با تمسک به قرآن که مهمترین مایه وحدت اسلامی است از هر گونه تفرقه دوری کنیم.
تبادار با بیان اینکه پیامبر بزرگ اسلام از جزیره العرب و از میان مردمی که جهل، بیسوادی، خرافات، تفرقه و تعصب های قبیله ای فرهنگ زندگیشان بود برخاست و مبعوث شد، افزود: حضرت محمد(ص) در راه تعالی دین اسلام جهاد کرد و تمدنی بزرگ بنا نهاد و توانست یک امت واحد بسازد که همگی آنها می گویند «اشهد ان لا اله الا الله و اشهد و ان محمدا رسول الله».
وی گفت: معجزه ای که با آن می توان این امت را ساخت کتاب خداوند است که بر قلب پیامبر نازل شد. پایه این قرآن و دین پیامبر دعوت به توحید و وحدت است؛ دعوت به یکتایی آفریدگار و یکپارچگی آفریدگان،بندگانی که مخلوق خداوند بودنشان آنان را گرد هم می آورد.
استاندار فارس با اشاره به اینکه در این دوران فتنه ها و مصیبت های دشوار، مساله وحدت اسلامی و وحدت ملی دو امر مهم هستند، بیان کرد: منظور از وحدت اسلامی، همکاری و تعاون پیروان مذاهب اسلامی بر اساس اصول مسلم و مشترک اسلامی و اتخاذ مواضع واحد در برابر دشمنان اسلام است .
وی با بیان اینکه وحدت اسلامی به معنای یکی شدن مذاهب نیست، افزود: این وحدت به معنای شیعه شدن سنی یا سنی شدن شیعه نیست بلکه مقصود همبستگی مسلمانان و اتحاد پیروان مذاهب گوناگون با وجود اختلافات جزئی مذهبی در برابر دشمنان اسلام و بیگانگان است.
تبادار بیان کرد: البته باید گفت که اسلام علیه سایر ملت ها و ادیان دیگر نیست بلکه علیه زور و ظلم و استکبار و سیطره جویی است که نخبگان سیاسی دینی و دانشگاهی باید در تبیین این مساله بکوشند.
استاندار فارس با تاکید بر اینکه پیامبر اعظم(ص) سرچشمه حقیقت است که برای جلوگیری از اختلاف و انشعاب می بایست هر چه بیشتر به آن وجود عزیز نزدیک شویم و از آن فاصله نگیریم، گفت: وجود پیامبر اکرم به عنوان معمار وحدت اسلامی همچون خورشید است که اگر از آن جدا شویم مشرق و مغرب پدید می آید و حال آنکه خود خورشید نه شرقی است و نه غربی.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به همزیستی ادیان گوناگون در ایران اسلامی، اظهار کرد: مسیحیان، زرتشتیان و کلیمیان همه در پناه دولت اسلامی و در نظام جمهوری اسلامی بر اساس آیین خویش در کنار مسلمانان زندگی می کنند.
در این آیین، آیت الله اسدالله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز و جمعی از مسئولان استان نیز حضور داشتند.
از 12 ربیع الاول سالروز ولادت پیامبر گرامی اسلام (ص) بنا بر روایات اهل سنت تا 17 ربیع الاول سالروز میلاد حضرت محمد مصطفی (ص) به روایات تشیع، از سوی امام خمینی (ره) به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.
9873/ 2027
خبرنگار: محمدامین افشارپور ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال