امام جمعه شیراز: هدف از ایجاد داعش حفظ امنیت رژیم صهیونیستی بود

شیراز- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با اشاره به فروریختن پایه های داعش در منطقه گفت: هدف اصلی از ایجاد این گروه تکفیری تروریستی در منطقه، تلاش برای حفظ امنیت رژیم صهیونیستی بود.

به گزارش روز جمعه ایرنا، آیت الله اسدالله ایمانی در خطبه های نماز جمعه شیراز افزود: دشمنان جهان اسلام با ایجاد این گروه تروریستی فاقد مبنای فقهی و اعتقادی به دنبال سیطره بر منافع و منابع ملت های مسلمان همانند ذخایر نفتی بودند.
وی اظهارکرد: در شرایطی که دشمن برای بزرگنمایی اختلاف ها در جهان اسلام می کوشد، کشورهای اسلامی در شرایط نبود وحدت از ظرفیت ، اقتدار و تاثیرگذاری لازم در جهان بی بهره هستند.
نماینده ولی فقیه در استان فارس در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه شیراز که همزمان با 12 ربیع الاول آغاز هفته وحدت اقامه شد، گفت: هیچ پیامبری نیامد مگر اینکه به وحدت دعوت کرد و پیامبر بزرگ اسلام (ص) نه تنها به وحدت مسلمانان بلکه به وحدت صاحبان کتاب دعوت کرد؛ این امتیاز اسلام عزیز است که دعوتش فراگیر و وحدتش عام و گسترده است.
امام جمعه شیراز در ادامه با اشاره به سالروز شهادت مرحوم آیت الله مدرس و روز مجلس گفت: انتظار این است که مجلس شکل گرفته با پشتوانه قانون اساسی که با نثار خون ملت شکل گرفته است، باید بلندگوی ملت باشد و نه جناح و گروه خاص.
وی ادامه داد: نمایندگان مجلس باید بر اعمال دولت نظاره گر باشند و توجه داشته باشند که این امر مساله مهمی است که بر عهده مجلس قرار دارد.
آیت الله ایمانی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه شیراز با گرامیداشت هفتم آذرماه روز نیروی دریایی گفت: سلحشوران این نیرو پس از انهدام نیروی دریایی عراق در دوران جنگ تحمیلی، امروز در آب های آزاد حضور مقتدرانه ای دارند و پیام صلح و دوستی ملت ایران را مخابره می کنند.
وی با تحسین روحیه خودباوری در نیروهای مسلح ایران گفت: نیروی دریایی ایران به خودکفایی رسیده است و ادوات نظامی مورد نیاز را با فکر و اندیشه خود در داخل کشور ساخته اند و در حال بهره برداری از آن هستند.
آیین نماز جمعه شیراز هر هفته در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر حضرت احمد بن موسی الکاظم شاهچراغ (ع) برگزار می شود.
6114/ 2027
خبرنگار: علی اکبر خرامش ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال