رونمایی از کتاب حیفا و تجلیل از نویسنده و 37 کتابدار فارس در شیراز

شیراز- ایرنا- آیین رونمایی از کتاب حیفا نوشته حجت الاسلام محمدرضا حدادپور جهرمی، تجلیل از محمد محمودی نویسنده حوزه دفاع مقدس و 37 کتابدار فارس پنجشنبه در شیراز برگزار شد.

به گزارش ایرنا در این برنامه که حماسه سرخ نام گرفته بود وهمزمان با گرامیداشت ایام دفاع مقدس برگزار شد، آیین تجلیل از خانواده‌های ایثارگر و شاهد اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس هم گنجانده شده بود.
گزارش ارسالی جمعه روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس به ایرنا حاکی است سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در این آیین اظهار داشت: وقایع کربلا و دوران دفاع مقدس دو حادثه جریان‌ساز تاریخی است که ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند زیرا بسیاری از جوانان ایرانی و رزمندگان این سرزمین توانستند با سرلوحه قرار دادن حادثه کربلا و درس گرفتن از این رویداد، پیروزی ایران را نه تنها در برابر کشور عراق بلکه در برابر دنیا رقم بزنند.
روح‌الله منوچهری با تصریح اینکه دفاع ایران همچنان باقی است، به شهادت شهید محسن حججی اشاره کرد و گفت: چیزی که بیش از همه برای جامعه کتابداران اهمیت دارد و مایه مباهات ماست، این است که شهید حججی فعال حوزه کتاب و کتابخوانی بوده و این قضیه مسئولیت جامعه فرهیخته و کتابدوست ایران را برای ادامه دادن راه این شهید هرچه بیشتر می‌کند.
او با تأکید بر اینکه افراد بسیاری از خانواده‌های شاهد و ایثارگر در مجموعه کتابخانه‌های عمومی به فعالیت مشغولند، از حضور 12رزمنده دوران دفاع مقدس در کتابخانه‌های عمومی استان یاد کرد و افزود: امروزی فرصتی پیش آمده است تا از جهادگرانی تقدیر کنیم که دیروز در میدان جنگ و امروز در سنگر کتابخانه‌های عمومی و برای گسترش فرهنگ مطالعه تلاش می‌کنند.

** کتاب حیفا
در ادامه این نشست حجت‌الاسلام محمدرضا حدادپور جهرمی از کتاب رونمایی شده خود با عنوان حیفا سخن گفت و افزود: حیفا اولین کتاب از سری کتاب‌های پنجگانه من است و شامل کتاب‌های «حیفا»، «کف خیابان»، «تب مژگان»، «همه نوکرها» و «حجره پریا» است که این کتاب‌ها همگی به صورت آنلاین و هر شب نوشته شده و در صفحه کانال تلگرام منتشر شده است به‌طوریکه هر شب بیش از 112 هزار نفر همزمان این کتاب ها را می‌خوانند.
حدادپور دلیل این کار خود را تأکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر فعالیت هرچه بیشتر گروه‌های انقلابی در فضای مجازی دانست و عنوان کرد: براساس طرحی که برای فضای مجازی برنامه ریزی کرده‌‌ایم، قرار است 10 مجموعه کتاب که هر مجموعه شامل 5 عنوان کتاب با موضوع‌عای دفاع مقدس و امنیت درون مرزی و برون مرزی نوشته و در این کانال منتشر شود که خوشبختانه اولین مجموعه آن منتشر شده و در حال حاضر نوشته مجموعه دوم را آغاز کرده‌ام و امیدواریم تا پایان سال دو کتاب از مجموعه دوم نوشته شود.
این نویسنده فعال با اشاره به اینکه کتاب حیفا کتابی مستند داستانی است افزود: در این اثر از 422 منبع آشکار استفاده شده که بیش از 300 منبع آن منابع خارجی بود. افزون بر این در کتاب حیفا 62 اصطلاح امنیتی برای مخاطب تعریف شده و 54 متد امنیتی و ضد تروریستی تشریح شده است. همچنین 74 کلمه عامیانه نیز تغییر محتوا داده شده است.
حجت‌الاسلام حدادپور جهرمی در ادامه ضمن ادای احترام به شهید محسن حججی، با اشاره به اینکه ما در زمینه هنر و رسانه انقلابی به 50 شهید برجسته همچون محسن حججی نیاز داریم، گفت: فعالان رسانه و قلم بی‌شک باید به سه مبحث جنگ روانی، سواد رسانه‌ای و استراتژی مدیریت کلان به ویژه در حوزه فرهنگ تسلط کافی داشته باشند زیرا بدون این 3 مقوله آثار تولیدی، نفوذ کافی و بصیرت افزایی را به دنبال نخواهد داشت.
میثم محمدی دیگر نویسنده حوزه دفاع مقدس استان نیز در ادامه این گردهمایی، کتاب حیفا نوشته علیرضا حدادپور جهرمی را کار جدیدی در حوزه دفاع مقدس دانست و عنوان کرد: ما در این اثر با رمان و داستان طرف نیستیم بلکه با اثری مستند داستانی رو به رو هستیم که اثری فاخر را در حوزه مباحث امنیتی و اطلاعاتی پدیدآورده است.
این منتقد ادبی با تصریح اینکه موضوع این کتاب درباره حملات گروه جاسوسی موساد و مستند ضد صهیونیستی تکفیری است، گفت: ارائه اطلاعات واقعی، تعلیق بسیار این داستان، شیوه روایت مطلوب، سوژه بکر و تازه و تصویر سازی فوق‌العاده کتاب حیفا، این اثر را به کتابی تبدیل کرده است که خواننده را در جای خود میخکوب می‌کند و اطلاعات امنیتی بسیاری را به مخاطب خود آموزش می‌دهد. گرچه این کتاب در حوزه شخصیت‌پردازی چندان موفق نبوده است.
در این نشست با حضور مسئولان از خانواده شهید محسن ماندنی شهید مدافع حرم استان فارس و محمد محمودی نورآبادی و حجت‌الاسلام محمدرضا حدادپور جهرمی دو نویسنده حوزه دفاع مقدس استان و 37 کتابدار فارس تجلیل و قدردانی شد.
این آیین به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس با همکاری حوزه هنری، بنیاد شهید و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان و با حضور مسئولان استانی برگزار شد.
تنظیم و انتشار: غلامرضا مالک زاده
1876

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال