مردودی85درصدی دانش آموزان درابوظبی

تهران – ایرنا – اعلام نتایج تکان دهنده امتحانات نهایی مقطع دبیرستان در امارات متحده عربی از مردودی 85 درصد از دانش آموزان مدارس دولتی در امتحانات نهایی این کشور حکایت دارد.

به گزارش امروز (پنجشنبه) ایرنا و به نقل از سایت رسمی مرکز پژوهش های امارات متحده عربی، مسئولان بخش آموزشی امارات ابوظبی با اعلام این مطلب و رد اعتراضات دانش آموزان و اولیا آنها تاکید کرده اند که مردود شدن اکثریت دانش آموزان مقطع پایانی دبیرستان یک واقعیت است و باید دانش آموزان برای موفقیت در امتحانات و قبولی تلاش بیشتری کنند.
در همین راستا علی راشد النعیمی مدیر شورای آموزشی ابوظبی در گفتگویی با تایید این موضوع گفت: طی سال جاری تنها 15 درصد از دانش آموزان اماراتی در امتحانات نهایی نمره قبولی گرفته اند و وزارت آموزش و پرورش امارات جلوی هرگونه تقلب در امتحانات را می گیرد.
این آمار از سوی مسئولان اماراتی در حالی اعلام شده که جوانان در این کشور و اکثر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به دلیل دستیابی به منابع مالی گسترده و رفاه مطلق به طور معمول فعالیت های درسی موفقی را پشت سر نمی گذرانند و شاخص پیشرفت های علمی در این کشورها در سطح پایینی قرار دارد.
این در حالی است که دانشگاههای معتبر بین المللی شعبه هایی را در کشورهای حاشیه خلیج فارس راه اندازی کرده اند که با درآمدزایی گسترده ای همراه است.
خاورم*32081275
انتشار دهنده: مجید جعفری

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال