نماینده سابق بجنورد درمجلس: آیت الله هاشمی از داخل بالگرد دستورگسترش تاکستان ها را داد

بجنورد- ایرنا- نماینده مردم بجنورد در سه دوره مجلس شورای اسلامی گفت: آیت الله هاشمی در سال 75 برای کلنگ زنی سدشیرین دره این شهرستان عازم این منطقه بود وقتی که از داخل بالگرد تاکستان های بدرانلو را مشاهده کرد دستور به گسترش آن داد.

موسی الرضا ثروتی پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: گسترش تاکستان های دیم در این منطقه که نیاز به آبی هم ندارند می تواند اشتغالزایی فراوانی را به همراه داشته باشد.
وی افزود: در آن زمان هزینه اجرای هر هکتار از تاکستان، دو میلیون تومان برآورد شده بود و من پشنهاد دادم برای حمایت از کشاورزان و باغداران این رقم به صورت تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار داده شود.
وی خاطرنشان کرد: آیت الله هاشمی به استاندار خراسان دستور داد تا پیگیری های لازم برای اعطای این تسهیلات و کمک به تاکداران انجام شود و این تپه ها به توسعه باغ های انگور اختصاص یابد.
این نماینده خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی توجه ویژه به توسعه و رونق کشاورزی داشت و به همین منظور در همه سفرها اولویت را در بخش کشاورزی می دانست.
نماینده مردم بجنورد در سه دوره مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آیت الله هاشمی استوانه نظام بود و الگویی در زمینه نحوه خدمت کردن به جامعه محسوب می شود.
ثروتی گفت: او تمام زندگی خود را وقف سازندگی و عمران کشور کرده بود و تلاش داشت تا بهترین و بیشترین خدمت به مردم را داشته باشد.
وی افزود: آیت الله هاشمی در دوران پیش از انقلاب، ریاست مجلس، ریاست جمهوری و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام همواره به فکر خدمات رسانی به مردم بود و همواره تلاش داشت تا رشد و پیشرفت کشور سرعت داشته باشد.
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد هم گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی، وزنه فعال درعرصه سیاست خارجی بویژه با همسایگان بود.
مصیب سامانیان در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: او، استوانه نظام و حامی انقلاب بود و توانست با محبوبیتی که در میان کشورهای عرب به دست آورده بود، تعامل خوبی در عرصه سیاست ایجاد کند.
سامانیان با اشاره به جایگاه بین المللی آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: عرصه سیاست ما دیگر فردی به سیاستمداری هاشمی سراغ ندارد.
وی با بیان اینکه یکی از بسترهای توسعه در هر جامعه، وجود دانشگاه ها و مراکز علمی است گفت: دانشگاه آزاد اسلامی امروز توانسته است جایگاه خوبی در عرصه بین المللی داشته باشد.
سامانیان اظهار داشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی توجه ویژه ای به توسعه مراکز دانشگاه داشت و در سال های اخیر که دانشگاه آزاد با افت و خیزهایی روبه رو شده بود، تلاش داشت تا مشکلات مالی برطرف شود.
وی تصریح کرد: او در جمع مدیران دانشگاه ها آزاد تاکید کرد که اجازه نمی دهیم حتی یک واحد از واحدهای دانشگاه آزاد به تعطیلی کشیده شود و این امر نشان از عرق و تعلق خاطر او به توسعه مراکز آموزش عالی بود.
آیت الله اکبرهاشمی رفسنجانی شامگاه یکشنبه در سن 82 سالگی بر اثر عارضه قلبی در تهران دعوت حق را لبیک گفت و به ملکوت اعلی پیوست.
6042 انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال