مدیر روابط عمومی آب منطقه ای فارس :

برنامه جیره بندی آب شیراز در دستور کار نیست

شیراز - ایرنا - مدیرروابط عمومی آب منطقه ای فارس صدورهر گونه اطلاعیه وزارت نیرو مبنی بر جیره بندی آب در شیراز را تکذیب کرد و اظهار داشت :به رغم کمبودهایی که در زمینه تامین آب در استان فارس با تداوم خشکسالی ها وجود دارد،برنامه ای برای جیره بندی آب در شیراز در دستور نیست .

محمدرضا ارجمندی چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:تمهیدات ویژه برای تامین آب شرب شیراز اندیشیده شده است و از همه توان برای تامین آب کلان شهر شیراز و دیگر مناطق استان فارس بهره گیری کرده ایم.
وی ادامه داد: نشست های مداوم با مدیران عامل شرکت های آب و فاضلاب استان فارس و شیراز دراین زمینه برگزار شده و با اولویت دادن به تامین آب شرب شهرها تمهیدات لازم اندیشیده شده است.
ارجمندی گفت:‌مردم را توصیه به صرفه جویی و درست مصرف کردن آب می کنیم اما موضوع جیره بندی آب یا قطع آب در شیراز یا دیگر شهرها در دستور کار نبوده است .
به گفته وی ، برای تامین آب شرب تابستان سال آینده هم برنامه های خاص وجود دارد،هرماه با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس و مسئولان شرکت های آبفا دراین زمینه نشست های کارشناسی برگزار می شود،رها سازی آب کشاورزی از ماه ها قبل از سد درود زن متوقف شده و برای حفظ آب شرب مردم شیراز و مرودشت اولویت های خاص در نظر گرفته شده است .
وی به ذخیره سد درودزن برای تامین آب شرب شیراز و مرودشت و برخی مناطق مسیر انتقال اشاره کرد و گفت : کارشناسان آب منطقه ای دراین زمینه با ارائه راهکارهای کارشناسی قطعا الزامات لازم برای ذخیره آب شرب شیراز و مرودشت را در نظر گرفته اند و موضوع جیره بندی آب فعلا کاملا منتفی است .
مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان فارس در عین حال بر لزوم مصرف بهینه آب و صرفه جویی و بکارگیری فرهنگ درست مصرف کردن آب تاکید کرد و بیان داشت : با استفاده از فناوری های نوین و تجهیزات پیشرفته ای که در تصفیه آب سد درود زن راه اندازی شده اکنون بهترین و با کیفیت ترین آب از طریق خطوط انتقال به شبکه مصرف شیراز وارد می شود و کیفیت آب سد درود زن در عالی ترین جایگاه قرار دارد و به رغم کمبودها و خشکسالی ها در کیفیت آب سد هیچ خللی وارد نشده است .
چندی پیش پیامی با این مضمون که به علت بحرانی بودن آب سد درودزن و رسیدن آب به زیر خط قرمز از شنبه25 دی 95حق آبه پتروشیمی شیراز قطع و در شهرستان های شیراز و مرودشت به علت جیره بندی روزانه 6ساعت آب قطع خواهد شد در فضای مجازی منتشر شد .
ارجمندی با درخواست از شهروندان برای صرفه جویی بیشتر و رعایت الگوی مصرف از عموم مردم خواست اخبار خود را از مجاری رسمی و قانونی پیگیری و دنبال کنند و انتشار اخبار در فضای مجازی غیر رسمی را فاقد اصالت دانست .
خبرنگار : نیکنام خشنودی ** انتشار دهنده: غلامرضا مالک زاده
6113 / 1876

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال