هنرنمایی اساتید موسیقی کانون فرهنگی صبا در جشنواره فرهنگی هنری دانشجویان علوم پزشکی کشور

شیراز - ایرنا - گروه موسیقی اساتید کانون فرهنگی هنری صبا شیراز در آیین اختتامیه هفتمین جشنواره فرهنگی هنری دانشجویان علوم پزشکی کشور که با حضور سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت برگزار شد با اجرای قطعات موسیقی ایرانی درخشید.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، در این برنامه که بااستقبال دانشجویان هنر مند و مسوولان فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و وزیر بهداشت و درمان قرار گرفت قطعاتی در دستگاه شور و قطعاتی از موسیقی آوایی محلی فارس اجرا شد.
دکتر سعید نیاکوثری سرپرست گروه اساتید موسیقی کانون فرهنگی هنری صبا شیراز گوشه های سلمک ، گلریز ، مجلس افروز ، رضوی، حزین، ، شهناز و قرجه را با سنتور نوازی اجرا کرد که مورد تشویق و استقبال قرار گرفت .
دراین گروه موسیقی سید عبدالرحیم محدث نوازندگی نی ، سید فخرالدین سیدان نوازندگی تنبک و دف ، امید امیدی نوازندگی تار ، محمد زمان روحانی آواز ، و استاد هدایت الله خسروانی نوازندگی کمانچه را به عهده داشت .
تک نوازی تنبک توسط سید فخرالدین سیدان و تک نوازی کمانچه توسط استاد هدایت الله خسروانی نیز دراین برنامه مورد استقبال حضار قرار گرفت .
دکتر سعید نیاکوثری موسیقیدان و آهنگساز برجسته شیراز در حاشیه این اجرای موسیقی بیان داشت : غالب آوازهایی که خوانده می شود و بیشتر آوازهای محلی از مناطق مختلف ایران در یکی از گوشه های دستگاه شور و یا گوشه ها و دستگاه های مشتق شده از آن می گنجد، از این رو این دستگاه را مادر موسیقی ایرانی هم خوانده اند و انتخاب آن برای اجرای اخیر با هدف فضا سازی نشاط و امید در دانشجویان انجام شده است .
دارنده مدال برنز مسابقات جهانی ولز انگلستان در ادامه اظهار داشت :به لحاظ حسی طبق تعریف استادان موسیقی ایرانی دستگاه شور آغاز شب است و آوازهای آن ادامه راه و این آغاز هستی و آفرینش و جستجو و طلب و تلاش است.
استاد نیاکوثری تا کنون در 76 برنامه موسیقی ملی و بین المللی به اجرای قطعات موسیقی پرداخته و دارنده پرچم افتخار از دانشگاه شیراز است .
هفتمین جشنواره فرهنگی هنری دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور از روز شنبه در شیراز آغاز شده بود و شب گذشته با حضور قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان پایان یافت.
6113

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال