معاون دانشگاه آزاد:طرح تجمیع این دانشگاه در کشور اجرا می شود

شیراز - ایرنا - معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی کشور گفت:با هدف افزایش کیفیت آموزشی و جلوگیری از گسترش بی رویه کمی واحدهای این دانشگاه ، طرح تجمیع دانشگاه آزاد اسلامی اجرا می شود.

به گزارش ایرنا 'حسین غریبی' ، دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در شهرستان لارستان فارس افزود:هم اینک 427 واحد دانشگاه آزاد اسلامی در کشور فعال است که از این تعداد 150 مورد آن به صورت مرکز اداره می شود.
در تشکیلات دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه هایی که به صورت مرکز اداره می شوند از واحد کوچکتر هتسند.
وی بیان داشت:با احرای طرح تجمیع ، استان ها به چهار منطقه شمال، جنوب، غرب و شرق تقسیم می شوند و در هر منطقه یک دانشگاه که دارای امکانات و تجهیزات کافی باشد به عنوان مرکز و دانشگاه جامع منطقه ای انتخاب و بقیه دانشگاه های اطراف به عنوان دانشکده آن دانشگاه به فعالیت خواهند پرداخت.
غریبی با اشاره به این که درطرح تجمیع توزیع رشته های تحصیلی عادلانه خواهد شد، اظهار داشت: در اجرای این طرح از گشایش رشته های مشابه دردانشکده ها و دانشگاه جامع خودداری می شود و درهر منطقه با توجه به نیاز جامعه در دانشکده ها و دانشگاه جامع ،رشته تحصیلی تاسیس و از ایجاد رشته های مشابه در دانشکده ها و دانشگاه جامع جلوگیری می شود.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی کشور با تاکید بر افزایش کیفیت تحصیلی در دانشگاه ها افزود:سیاست کلان این دانشگاه معطوف به تربیت نیروی انسانی متخصص است و به همین سبب بدون هیات علمی کارآمد مجوز تاسیس رشته به دانشگاه های آزاد داده نمی شود.
وی ادامه داد: هم اینک این دانشگاه در کشورهای انگلستان ، مالزی ، لبنان ، افغانستان و امارات متحده عربی دارای واحد دانشگاهی است و دانشجویان ایرانی و خارجی در این واحدها مشغول به تحصیل هستند.
غریبی ، آینده دانشگاه آزاد اسلامی را روشن خواند و گفت:با برنامه ریزی اصولی می کوشیم دانشجویان خارجی بیشتری در واحدهای این دانشگاه به تحصیل بپردازند.
وی ، شمار واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی موجود در استان فارس را 41 واحد بیان کرد و گفت در این استان 17 مرکز و 24 واحد با 140 هزار دانشجو فعال است .ک/3
7371 /679

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال