هنرپیشه سینما و تلویزیون: از صادرات فیلم غافل نباشیم

شیراز- ایرنا- مهدی امینی خواه هنرپیشه سینما و تلویزیون معتقد است: فیلمسازی حکم پلاکارد را از جنبه های استراتژیکی ، تمدن شناسی و فرهنگ سازی ملت ها دارد و با توجه ویژه به آن نباید از صادرات فیلم غافل بمانیم و باید پیشتازانه وضعیت خود را به ملل جهان بشناسیم.

وی در گفت و پو با ایرنا افزود: دولت های جهان در پیشبرد جهانی سازی به تولید فیلم خود افزوده اند و اقتصاد را در فرهنگ متبلور کرده اند آن هم با چنان سرعتی اقدام به صادرات فیلم می کنند که اگر لحظه ای عقب گرد بزنیم از این قافله جا می مانیم.
امین خواه بیان کرد: فیلم هر ملت و کشوری یعنی نشان فرهنگی ، یعنی تبلیغات سیاسی ، یعنی خود ِ خود اقتصاد که موجب جهش توسعه می شود ، یعنی همان عاملی که موقعیت اجتماعی و سیاسی کشورها را نشان می هد.
امینی خواه ضمن ابراز نگرانی از حرکت لاک پشتی و سطح پایین کشورمان در این زمینه اشاره کرد: چرا ایران که جزو پنج تمدن مهم و بزرگ دنیا و مهد فرهنگ و هنر است ، پیشرفت فیلمسازی باید در آن کند و بندرت اتفاق بیافتد و یا در سال در اهدای جوایز مهم سینمای هفتم ، جوایز اختصاصی به کشورمان ختم به یکی دو جایزه جهانی مثل اسکار یا خرس بشود.
بازیگری که در کارنامه خود بازی و نقش آفرینی در 70 اثر مجموعه تلویزیونی ، سینما و تئاتر را به ثبت رسانده است ، اظهار داشت: چرا در حالی که این فرهنگ و قدرت را داریم که تجارت جهانی را قبضه کنیم در صدور ساخت های فیلم خود به فرامرزها ضعیف عمل می کنیم.
م ک / 675

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال