کاشت 800نهال بلوط در دشت برم کازرون فارس

شیراز - ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی استان فارس گفت : بمنظور احیای جنگلهای بلوط تعداد 800نهال بلوط در منطقه دشت برم شهرستان کازرون کشت شد.

به گزارش دریافتی یکشنبه ایرنا ، کاظم بردبار افزود: اقدامات زیادی برای برون رفت جنگلهای دشت برم از وضعیت نامناسب خود صورت گرفته که به عنوان نمونه می توان به کشت بلوط جدید به جای بلوط های آفت زده اشاره کرد.
وی ادامه داد: در این خصوص با کشت بلوط های جدید آزمایشهای لازم پیرامون سازگاری آن با منطقه انجام شده و پس از اطمینان از سازگاری آن نسبت به کشت نهالی های جدید اقدام شده است.
وی افزود: در این مدت همچنین درختان خشک شده که به دلیل آفت سوسک چوبخوار از بین رفته بودند، از سطح جنگل قطع و خارج شده و سپس به زغال تبدیل شده اند.
بردبار افزود: درختان آفت زده در دو هزار و 550 هکتار از جنگل از محل خارج شدند تا از گسترش آن جلوگیری شود.
منطقه دشت برم در 20 کیلومتری شمال شرقی شهرستان کازرون قرار دارد. این منطقه جنگلی با ارتفاع متوسط از یک هزار و 500 متر تا دو هزار و 400 متر قسمتی از رشته کوه های زاگرس جنوب غربی بوده و یکی از بخشهای متراکم جنگلهای بلوط زاگرس را در خود جای داده است.
دشت برم دارای پوشش گیاهی و جانوری قابل ملاحظه ای بوده و علاوه بر بلوط، گونه های جنگلی دیگری همچون بادام کوهی، کیالک و ارژن را شامل می شود و نقش مهمی در تلطیف و اعتدال هوای مناطق جنوبی کشور داشته و به عنوان یک منطقه حفاظت شده و منطقه زیست کره به شمار می رود. ک/1
667

انتهای پیام /*

برچسب ها

جنگل

بلوط

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال