رییس دادگستری فارس : جامعه برای مخلان نظم و امنیت نا امن می شود

شیراز- رییس کل دادگستری استان فارس گفت : ناامن سازی جامعه برای مخلان نظم و امنیت از اولویت های نخست دستگاه قضایی این استان است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، دکتر ذبیح الله خداییان چهارشنبه در نشست شورای برنامه ریزی دادگستری استان فارس اظهار داشت:‌برقراری امنیت پایدار در جامعه و ایجاد جوی آرام برای اقشار مختلف جامعه ازدیگر اولویت های اصلی دستگاه قضایی است وازاین رو همه مسوولان و ارگان ها می بایست در ایجاد این امنیت مداخله و همکاری داشته باشند.
خداییان افزود: نمی توان برای ایجاد امنیت، تنها اقدامات دادگستری و نیروی انتظامی را موثر دانست.
وی امنیت جامعه را در گرو تلاش های همه جانبه مسوولان دانست و افزود: برای برطرف کردن نا امنی های جامعه و حل این معضل اجتماعی، دادگستری مطابق با راهکار ها ودستور العمل های موجود و با استقاده از ظرفیت های قانونی، وارد میدان عمل می شود.
رییس کل دادگستری فارس، صدور احکام متقن و قاطع و اجرای سریع این احکام را راهی موثر در نا امن ساختن اجتماع برای مخلان نظم و امنیت جامعه برشمرد .
خداییان ، با اشاره به عزم دادگستری فارس برای اجرای احکام صادره گفت: با افزایش شعب اجرای احکام کیفری و باتعاملی که میان دستگاه قضایی و انتظامی استان فارس برقرار است، دراجرای احکام و دستگیری متهمان فراری تسریع خواهد شد.
وی اضافه کرد: با مدیریت پرونده های مهم و اجرای احکام مجرمین سابقه دار و شرور در ملاء عام، می کوشیم به مطالبات مردم در برخورد با مجرمین پاسخ دهیم.
همچنین دیدار مردمی رییس کل دادگستری استان فارس با حضور معاون قضایی و قاضی حوزه ریاست دادگستری استان فارس برگزار شد.
در این دیدار مسوولان قضایی استان فارس ، پرونده 47 نفر از مراجعه کنندگان به حوزه های قضایی این استان را بررسی و در چارچوب ضوابط تصمیماتی اتخاذ کردند.
قاضی حوزه ریاست دادگستری فارس در این مورد گفت: در چارچوب سیاست های کلی دستگاه قضایی و برنامه های عملیاتی دادگستری فارس مسوولان قضایی این استان طبق برنامه های پیشین ، روزهای سه شنبه پاسخگوی مراجعه کنندگان خواهند بود .
قاضی حقیقی افزود : هم اینک روند پیگیری درخواست های مردمی، انسجام بیشتری گرفته است و درخواست ها پس از طرح در جمع مسوولان قضایی و در قالب فرم های کامپیوتری به شعب مربوطه ارجاع و پاسخ ها در زمان معین ارسال خواهد شد.
وی از مراجعه کنندگان درخواست کرد برای دیدار با رییس کل دادگستری فارس و مسوولان قضایی این استان بادردست داشتن مدارک ومستندات قضایی خود با مراجعه به حوزه ریاست دادگستری فارس ضمن نام نویسی و تعیین وقت،درخواست های خود را به صورت مکتوب ارائه دهند تا در کوتاهترین زمان ترتیب دیدار حضوری و طرح مشکلات قضایی آنان با مسوولان ارشد قضایی استان داده شود .
حقیقی افزود : برای دیدارهای مردمی با مسوولان قضایی استان فارس ، به همراه داشتن سوابق پرونده مطروحه ، شماره کلاسه پرونده و درخواست مکتوب در زمان ثبت نام الزامی است .ک/2
677/679

انتهای پیام /*

برچسب ها

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال