عناوین خبرهای بین المللی

پیونگ یانگ؛ فشار فزاینده، تعامل حداکثری

پیونگ یانگ؛ فشار فزاینده، تعامل حداکثری

تهران-ایرنا- اندیشکده بروکینگز در گزارشی به بررسی وضعیت «کیم جون اون» رهبر کره شمالی، در هفت سال نخست زمامداری وی پرداخت و در گزارشی به نقل از رییس بنیاد مطالعات کره نوشت پیونگ یانگ از راهبرد 'فشار فزاینده و تعامل حداکثری' در سیاست خارجی خود در مقابل آمریکا بهره برده است.

چهارشنبه, اردیبهشت 05, 1397 15:23
نقطه اصطکاک منافع واشنگتن و پیونگ یانگ

نقطه اصطکاک منافع واشنگتن و پیونگ یانگ

تهران- ایرنا- در حالی که رهبران پیونگ یانگ با تعلیق آزمایش های هسته ای وموشکی، برای مذاکره با آمریکا و رفع تحریم های چند دهه ای علیه کشورشان زمینه سازی می کنند، رهبران واشنگتن خلع سلاح عملی کره را به عنوان لازمه و پیش شرط رفع تحریم ها طلب می کنند.

چهارشنبه, اردیبهشت 05, 1397 14:53
خط و نشان های توخالی ترامپ

خط و نشان های توخالی ترامپ

تهران- ایرنا- تازه ترین مواضع قاطع مقام های ایران در برابر خط و نشان های برجامی ترامپ، کام رییس جمهوری آمریکا را در دیدار دیروز با مکرون تلخ کرد و به واکنش های تندی از سوی وی درباره خروج از برجام منجر شد.

چهارشنبه, اردیبهشت 05, 1397 12:28
درس های برجام برای کره شمالی

درس های برجام برای کره شمالی

تهران- ایرنا- رهبران آمریکا و کره شمالی به رغم تنش های یکساله اخیر، حال سیگنال هایی برای دیدار و گفت وگو بر سر مسائل هسته ای و موشکی پیونگ یانگ در ازای رفع تحریم ها به یکدیگر می فرستند که دورنمای آن تیره به نظر می رسد.

چهارشنبه, اردیبهشت 05, 1397 11:51
تکاپوی جهانی برای حفظ برجام

تکاپوی جهانی برای حفظ برجام

تهران- ایرنا- قدرت های بزرگ جهان، برجام را عاملی در تضمین امنیت بین المللی می دانند به همین منظور سران کشورهای اروپایی عازم واشنگتن شدند تا آمریکا را برای ماندن در توافق هسته ای متقاعد کنند.

چهارشنبه, اردیبهشت 05, 1397 10:17
ایران در منطقه گفت وگو را جست وجو می کند

ایران در منطقه گفت وگو را جست وجو می کند

تهران- ایرنا- جمهوری اسلامی ایران در راستای سیاست های تعامل جویانه، گشایش باب گفت وگو میان دولت های خاورمیانه را دریچه برون رفت از چرخه رقابت های مخرب و اختلافات فزاینده می داند.

چهارشنبه, اردیبهشت 05, 1397 8:42
کودتا یا بازی آل سعود

کودتا یا بازی آل سعود

تهران- ایرنا- تیراندازی در یکی از کاخ های پادشاهی سعودی نشان داد که عربستان تاوان جنگ افروزی های منطقه ای خود را می پردازد و دوره جدیدی از نا امنی در این کشور با صف آرایی شاهزادگان در برابر محمد بن سلمان آغاز شده است.

سه شنبه, اردیبهشت 04, 1397 15:5
دامی که آمریکا برای سعودی ها پهن کرد

دامی که آمریکا برای سعودی ها پهن کرد

تهران- ایرنا- رییس جمهوری آمریکا به منظور خروج نظامیان این کشور از سوریه درصدد است تا سعودی ها را وادار به اقدام عملی برای اعزام نیروی نظامی کرده و مهلکه ای تازه را برای آنان پدید آورد.

سه شنبه, اردیبهشت 04, 1397 13:42
کودتای دیپلماتیک

امروز در ایرنا مقاله می خوانید:

کودتای دیپلماتیک

تهران–ایرنا- 'کودتای دیپلماتیک'، 'مسوول مورد نظر در دسترس نیست'، 'ریال به جای دلار'، 'همه گزینه ها روی میز ایران' و 'تبریز 2018' از جمله عناوین مقالات و مطالب برگزیده ای است که روز سه شنبه در صفحه ایرنا مقاله منتشر شد.

سه شنبه, اردیبهشت 04, 1397 13:36
افغانستان؛ اردوگاه جدید داعش

افغانستان؛ اردوگاه جدید داعش

تهران- ایرنا- افزایش حجم عملیات تروریستی داعش در افغانستان در نتیجه احیا و ساماندهی دوباره این گروه تکفیری در سوی دیگر مرزهای کشورمان، از شکست طرح های غربی برای امنیت سازی در افغانستان نشان دارد؛ سال ها حضور نظامی آمریکا، چیزی جز ناامنی و بی ثباتی برای افغان ها به ارمغان نیاورده است.

سه شنبه, اردیبهشت 04, 1397 9:56
تکاپوی اروپا برای حفظ برجام

تکاپوی اروپا برای حفظ برجام

تهران- ایرنا- با وجود همراهی اتحادیه اروپا با آمریکا در برخی موضوعات منطقه ای و جهانی اما سران بروکسل با برجام شکنی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور مخالف و به دنبال اقناع سازی وی برای ماندن در برجام برآمده اند.

سه شنبه, اردیبهشت 04, 1397 9:28
سفر برجامی سران اروپایی

سفر برجامی سران اروپایی

تهران- ایرنا- در آستانه موعد تمدید تعلیق تحریم های هسته ای از سوی رئیس جمهوری آمریکا، سران اتحادیه اروپا یکی پس از دیگری عازم واشنگتن می شوند تا با برجسته سازی اهمیت برجام، ترامپ را به ماندن در این توافق چندجانبه بین المللی متقاعد کنند.

دوشنبه, اردیبهشت 03, 1397 17:0
سایه چرخان کودتا بر سر آل سلمان

سایه چرخان کودتا بر سر آل سلمان

تهران- ایرنا- انتشار تصاویری از تیراندازی در محوطه یکی از کاخ های پادشاهی سعودی سبب شد برخی منابع از تلاش برای کودتا در عربستان خبر دهند. به رغم تکذیب این اخبار، گروهی از احتمال وقوع حرکت های براندازانه علیه پدر و پسر تاجدار در ریاض سخن می گویند.

دوشنبه, اردیبهشت 03, 1397 13:30
دام رهبر کره شمالی برای ترامپ

دام رهبر کره شمالی برای ترامپ

تهران-ایرنا- تحلیلگران غربی اعتقاد دارند اگرچه بیانیه رهبر کره شمالی درمورد توقف فعالیت های موشکی و هسته ای مبهم و نشدنی است اما راهبرد «کیم جونگ اون» برای وادار ساختن دونالد ترامپ به دادن امتیازی بزرگ در مذاکرات مستقیم است.

دوشنبه, اردیبهشت 03, 1397 12:36
دوراهی برجام

امروز در ایرنا مقاله می خوانید:

دوراهی برجام

تهران-ایرنا- 'دوراهی برجام'، 'ابروهای شیطانی، بینی های عروسکی'، 'قیمت واقعی ارز'، 'نشست امیدآفرین' و '«اون» و بیم از تکرار تاریخ' از جمله عناوین مقالات و مطالب برگزیده ای است که روز دوشنبه در صفحه ایرنا مقاله منتشر شد.

دوشنبه, اردیبهشت 03, 1397 11:46
ترکیه در تکاپوی انتخابات زودهنگام

ترکیه در تکاپوی انتخابات زودهنگام

تهران- ایرنا- حمایت مجلس ترکیه از لایحه دولت برای برگزاری زودهنگام انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ، نشان از آمادگی گروه های مختلف سیاسی برای گرم کردن تنور کارزار انتخاباتی یک سال و نیم پیش از موعد مقرر دارد ، رفراندومی که قرار است ساختار سیاسی ترکیه را تغییر دهد.

دوشنبه, اردیبهشت 03, 1397 10:3
آمریکا و کره شمالی در میانه تنش و مصالحه

آمریکا و کره شمالی در میانه تنش و مصالحه

تهران- ایرنا- پس از یکسال تنش در روابط آمریکا و کره شمالی، اینک رهبران دو کشور تصمیم به مذاکره بی واسطه و آغاز مناسبات دوجانبه گرفته اند که ترمیم روابط دو کره در این رخداد احتمالی بی تاثیر نیست.

دوشنبه, اردیبهشت 03, 1397 9:12
تاکتیک رسانه های بیگانه در کهنه بازی اختلاف افکنی

تاکتیک رسانه های بیگانه در کهنه بازی اختلاف افکنی

تهران-ایرنا- برداشت های مغرضانه، تحلیل های ناقص و برجسته سازی برخی اختلاف نظرها تاکتیک هایی است که رسانه های بیگانه در پی هر رویداد و اظهارنظری، به منظور اثبات و تقویت اختلافی موهوم میان مسوولان ایرانی، از آن ها بهره می جویند.

یکشنبه, اردیبهشت 02, 1397 14:4
حمله به خاورمیانه با توپخانه تنش و تفرقه

حمله به خاورمیانه با توپخانه تنش و تفرقه

تهران- ایرنا- بحران سازی تنها راهکاری نیست که کشورهای غربی بخصوص آمریکایی ها در جهت اهداف و منافع خود در خاورمیانه دنبال می کنند. واشنگتن به ویژه پس از روی کار آمدن ترامپ کوشیده است تا روی شکاف ها و اختلافات منطقه ای سرمایه گذاری و تمرکز کند.

یکشنبه, اردیبهشت 02, 1397 13:42
سیاست های ترامپ عامل بی ثباتی بازار نفت است

سیاست های ترامپ عامل بی ثباتی بازار نفت است

تهران- ایرنا- تحلیلگران مسائل اقتصاد سیاسی اعتقاد دارند خط مشی های «دونالد ترامپ» همچون اقدام اوپک بر بازار انرژی و قیمت بالای نفت تاثیر دارد زیرا سیاست های غیرمنطقی، متناقض و حتی عوام فریبانه وی در حوزه های داخلی و بین المللی بازار نفت را پرتلاطم ساخته است.

یکشنبه, اردیبهشت 02, 1397 12:6
شکاف در ائتلاف ضد سوری

شکاف در ائتلاف ضد سوری

تهران- ایرنا- طرح واشنگتن مبنی بر جایگزینی نیروهای نظامی آمریکا با ارتش عربی در سوریه، اگر چه موافقت عربستان و برخی شیخ نشین های حوزه خلیج فارس را با خود دارد، اما مسائلی همچون غرق شدن سعودی ها در باتلاق یمن و اختلاف آن ها با قطر از یک سو و حمایت السیسی از مشروعیت نظام سوریه؛ عملیاتی شدن آن را به چالش می کشد.

یکشنبه, اردیبهشت 02, 1397 10:22
تبعات برجام شکنی

تبعات برجام شکنی

تهران- ایرنا- در آستانه تمدید تعلیق تحریم های هسته ای، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری ایالات متحده و برخی مقامات کاخ سفید در مورد خروج واشنگتن از برجام سخن به میان می آورند؛ سخنانی که با واکنش ایران و جهان مواجه شده و در این صورت هزینه هایی برای برجام شکنان به همراه خواهد داشت .

یکشنبه, اردیبهشت 02, 1397 8:33
راهپیمایی بازگشت؛ ایستادگی یک ملت - امیرحسین رجبی معمار*

راهپیمایی بازگشت؛ ایستادگی یک ملت - امیرحسین رجبی معمار*

تهران - دهم فروردین ماه سال جاری بود که نخستین راهپیمایی 'بازگشت' در فلسطین برپا شد. این راهپیمایی که خواهان بازگشت همه ی شش میلیون آواره ی فلسطینی به سرزمین مادری آن ها است، برای سومین هفته ی پیاپی نیز برگزار گردید و همانطور که انتظار می رفت با سرکوب وحشیانه ی سربازان رژیم اشغالگر قدس روبرو شد که تاکنون 38 شهید و بیش از 3000 زخمی برجای گذاشته است.

شنبه, اردیبهشت 01, 1397 16:42
آیا کوبا به سوی تغییرات پیش خواهد رفت

آیا کوبا به سوی تغییرات پیش خواهد رفت

تهران- ایرنا- انتقال قدرت در کوبا از برادران کاسترو به شخصیتی غیرنظامی پس از 6 دهه، از دید برخی تحلیلگران نوید دهنده اصلاحات و تغییراتی جدی در سیاست این کشور است. گروهی دیگر اما بر این باورند که حکومت تک حزبی و کمونیستی هاوانا در نتیجه این انتقال قدرت، تغییر چندانی را تجربه نخواهد کرد.

شنبه, اردیبهشت 01, 1397 15:9
ترامپ یک واقع گرا است؟

استفان والت در فارین پالیسی بررسی کرد؛

ترامپ یک واقع گرا است؟

تهران-ایرنا-استاد دانشگاه هاروارد در تحلیلی برای نشریه «فارین پالیسی» با بررسی سیاست خارجی دولت ترامپ در خاورمیانه، تاکید دارد که حمایت بی قید و شرط از متحدان منطقه ای، نمی تواند ثبات را به این منطقه بازگرداند بلکه به تشدید بحران خواهد انجامید.

شنبه, اردیبهشت 01, 1397 12:36
صفحه 1 از 51 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | بعدی >

بیشتر ...