عناوین خبرهای سیاسی

خطای راهبردی واشنگتن و اوج گیری قدرت ایران در خاورمیانه

تحلیل رسانه های غربی

خطای راهبردی واشنگتن و اوج گیری قدرت ایران در خاورمیانه

تهران- ایرنا- بسیاری از تحلیلگران غربی ماحصل سیاست های آمریکا و متحدان واشنگتن در خاورمیانه را افزایش قدرت و ارتقای منزلت جمهوری اسلامی ایران در منطقه عنوان داشته اند.

یکشنبه, اسفند 06, 1396 14:1
ساز ناکوک آمریکا با برجام

ساز ناکوک آمریکا با برجام

تهران- ایرنا- تایید پایبندی ایران به مفاد و تعهدات برجام در گزارش یوکیوآمانو، موضوعی است که رسانه های عربی ضمن آن به سنگ اندازی های آمریکا در مسیر اجرایی شدن توافق و عدم خوش بینی ایران به توافق دوباره پرداخته و نوشتند «از میان طرف های توافق، تنها ترامپ خواهان مذاکره مجدد است.»

یکشنبه, اسفند 06, 1396 11:51
رییس جمهوری و تاکید بر جناح ناپذیری علم

بررسی مطبوعات؛

رییس جمهوری و تاکید بر جناح ناپذیری علم

تهران- ایرنا- سخنان «حسن روحانی» رییس جمهوری، در اختتامیه سی و یکمین جشنواره بین ‌المللی خوارزمی درباره لزوم توجه به علم و دانشگاهیان و اهمیت تقسیم ناپذیری علوم به اسلامی و غیر اسلامی، همچنین ضرورت پرهیز از انزوا و تعامل علمی با جهان، بازتاب گسترده و البته متفاوتی در روزنامه های امروز داشت.

یکشنبه, اسفند 06, 1396 11:30
پایان برجام؛ آغازی  بر بحرانی بین المللی

پایان برجام؛ آغازی بر بحرانی بین المللی

تهران- ایرنا- فروپاشی برجام نه تنها پایانی بر توافقی هفت جانبه میان ایران و قدرت های هسته ای که به معنای از میان رفتن امیدواری ها به امکان حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات با تکیه بر دیپلماسی و حقوق بین الملل و فراتر از آن آغازی بر بحران های متواتر در سطح خاورمیانه و بین الملل خواهد بود.

یکشنبه, اسفند 06, 1396 10:26
غوطه شرقی سوریه در جنگ نظامی و سیاسی!

غوطه شرقی سوریه در جنگ نظامی و سیاسی!

تهران- ایرنا- جلسه شورای امنیت سازمان ملل برای تصویب طرح پیشنهادی آتش‌بس سی روزه در منطقه غوطه شرقی دمشق بدون نتیجه پایان گرفت. قرار شده متن پیشنهادی بار دیگر مورد بررسی و اصلاح قرار گیرد تا بار دیگر با ارائه پیشنهاد جدید برای برقراری آتش‌بس رأی‌گیری شود.

یکشنبه, اسفند 06, 1396 9:29
تعلیق تعهدات در صورت تداوم سیاست‌های مخرب آمریکا

تعلیق تعهدات در صورت تداوم سیاست‌های مخرب آمریکا

تهران- ایرنا- روزنامه آسمان آبی در گفت‌ وگویی با سیدجلال ساداتیان سفیر پیشین ایران در لندن، نوشت: عراقچی به‌عنوان یکی از اعضای هیئت ایرانی در مذاکرات حضور داشت و از جو حاکم میان دو سوی مذاکرات مطلع است، بر همین اساس زمانی که ایشان به‌عنوان عضو برجسته هیئت مذاکره سخنانی را مطرح می‌کند، ممکن است در راستای خنثی کردن اثراتی باشد که ترامپ و تیمش بر برجام وارد می‌کنند.

یکشنبه, اسفند 06, 1396 9:4
لبه پرتگاه و بازگشت؟

لبه پرتگاه و بازگشت؟

تهران- ایرنا- کنفرانس مونیخ روز شنبه نیز به صحنه دفاع اروپا و روسیه از برجام برابر آمریکا تبدیل شد و «ارنست مونیز»، وزیر انرژی دولت باراک اوباما، در حضور «جان سولیوان»، معاون وزارت خارجه دولت دونالد ترامپ، با دفاع از برجام گفت: نقصی در برجام وجود ندارد که بخواهید اصلاحش کنید.

یکشنبه, اسفند 06, 1396 9:2
تفاهم ملی درباره «گفت و گوی ملی»

تفاهم ملی درباره «گفت و گوی ملی»

تهران-ایرنا- روزنامه ایران در بررسی مواضع طیف های مختلف سیاسی درباره ایده «گفت و گوی ملی»، نوشت: سیاست ایران روز به‌ روز بیشتر دوقطبی می‌شود و فعالان سیاسی اما لحظه به لحظه بیشتر از ضرورت جلوگیری از دوقطبی شدن جامعه می‌گویند.

یکشنبه, اسفند 06, 1396 8:57
پیش به سوی جنگ؟

پیش به سوی جنگ؟

تهران- ایرنا- روزنامه اعتماد در گزارشی، نوشت: نقشه سیاسی- نظامی ایالات متحده برای سوریه در حال مشخص‌تر شدن است. حدود ٣ هفته پیش بود که رجب طیب اردوغان رییس‌جمهوری ترکیه در جمع اعضای پارلمان این کشور عنوان کرد که امریکا علیه ترکیه، ایران و روسیه خواب‌هایی دیده است.

یکشنبه, اسفند 06, 1396 8:55
گردش بحران از عفرین تا غوطه

گردش بحران از عفرین تا غوطه

تهران- ایرنا- روزنامه ابتکار تازه‌ ترین تحولات میدانی جنگ داخلی در سوریه را بررسی کرد و نوشت: هنوز چند ماهی از شکست داعش و آزادسازی رقه به عنوان پایتخت خود خوانده این گروه در سوریه نمی‌گذرد که شاهد بروز بحران ‌های پیاپی در این کشور هستیم.

یکشنبه, اسفند 06, 1396 8:54
قدرت توپخانه

قدرت توپخانه

تهران- ایرنا- دخالت نظامی امریکا بدون مجوز سازمان ملل متحد، از زمان دستور حمله جورج بوش پسر به عراق، ١٥ سال پیش آغاز شده است.

یکشنبه, اسفند 06, 1396 8:53
مرجع تشخیص جاسوسی فقط وزارت اطلاعات است

مرجع تشخیص جاسوسی فقط وزارت اطلاعات است

تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گفت‌و‌گو با علی یونسی وزیر اطلاعات دولت اصلاحات نوشت: به دنبال بازداشت چند فعال محیط زیست به اتهام جاسوسی از سوی یک نهاد امنیتی، این بحث مطرح شد که نهاد و مرجع تشخیص فعالیت‌های جاسوسی، کدام است؟ علی مطهری نایب رئیس مجلس، این امر را در تخصص وزارت اطلاعات دانست و تأکید کرد دستگاه‌ها در کار هم مداخله نکنند.

یکشنبه, اسفند 06, 1396 8:41
پیشگیری از فساد با لایحه شفافیت اقتصادی- لعیا جنیدی*

پیشگیری از فساد با لایحه شفافیت اقتصادی- لعیا جنیدی*

شفافیت یکی از اصول حکمرانی خوب و مهم‌ترین ابزار برای پیشگیری از فساد در بخش عمومی است. مقتضای این اصل آن است که امور عمومی برای مردم معلوم و روشن باشد؛ به عبارت دیگر، مردم به طور مرتب، بهنگام (بدون تأخیر) و به نحو اطمینان بخشی بدانند که کدام نهادها و مدیران، مستند به کدام قوانین و مقررات و ضوابط و با چه هزینه و آیینی، امور جامعه را در بخش تحت مسئولیت خود اداره می‌کنند و نتیجه اقدامات آنان دقیقاً چه بوده است.

یکشنبه, اسفند 06, 1396 8:28
بازی سیاسی ترامپ در برجام

بازی سیاسی ترامپ در برجام

تهران-ایرنا- تحلیلگران غربی اعتقاد دارند رئیس جمهوری آمریکا در بازی سیاسی خود در چارچوب برجام به دنبال آن است با ادامه شرایط کنونی، ایران را به خروج از برجام وادار سازد.

شنبه, اسفند 05, 1396 12:49
هشدار به کارشکنی های برجامی آمریکا

بررسی مطبوعات؛

هشدار به کارشکنی های برجامی آمریکا

تهران-ایرنا-معاون وزیر خارجه کشورمان که برای دیدار و رایزنی با مقام‌های انگلیس راهی لندن شده است به تشریح روند اجرای برجام در ادامه کارشکنی برجامی دولتمردان آمریکایی پرداخت و هشدار داد که ایران در توافقی که به نفع نیست باقی نخواهد ماند.

شنبه, اسفند 05, 1396 10:52
کلام رهبری مصداق شنیدن «حرف مردم»

کلام رهبری مصداق شنیدن «حرف مردم»

تهران-ایرنا-مبارزه با فساد و تبعیض نقطه مشترک حرف مردم و کلام رهبری پس از ناآرامی های اخیر در کشور است. گسترش این مبارزه به گستره کارگزاران و مسوولان در همه ارکان نظام می تواند مصداق بارز شنیدن صدای مردم و رهبری باشد.

شنبه, اسفند 05, 1396 10:42
هشیاری

هشیاری

تهران- ایرنا- افزایش تبلیغ و اتهامات علیه ایران با صحنه گردانی نیکی هیلی نمایندة آمریکا در سازمان‌ملل متحد، با گسترش و افزایش فعالیت رسانه‌های مخالف جمهوری اسلامی ایران همراه شده و گویی دستی پنهان مشغول صحنه آرایی برای انزوای ایران است.

شنبه, اسفند 05, 1396 9:35
در ستایش دیپلماسی

در ستایش دیپلماسی

تهران- ایرنا- تیم دیپلماسی کشور در سال های اخیر با همت مضاعف و تلاش فراوان منافع ملی را به پیش برده که مقابله با زیاده خواهی دولتمردان جدید آمریکا و خنثی سازی توطئه های کاخ سفید از آن جمله است؛ اقداماتی درخور که در روزهای گذشته رهبر معظم انقلاب نیز بر آن مهر تایید زدند.

شنبه, اسفند 05, 1396 9:32
گزارش پایبنـدی

گزارش پایبنـدی

تهران- ایرنا- روزنامه قانون در گزارشی، نوشت: در حالی که در ماه های اخیر، ترامپ و دار و دسته اش بدجوری برای نابودی برجام کمر همت بسته اند، آژانس بین المللی انرژی اتمی فارغ از هیاهوی کاخ سفید، دهمین گزارش خود را درباره عملکرد ایران در توافق هسته ای منتشر کرد تا باعث عصبانیت میلیاردر نیویورکی شود.

شنبه, اسفند 05, 1396 9:6
آیا غوطه شرقی رنگ آرامش خواهد دید؟

آیا غوطه شرقی رنگ آرامش خواهد دید؟

تهران- ایرنا- روزنامه اعتماد در گزارشی، نوشت: دولت سوریه عزم خود را برای آزادسازی غوطه‌شرقی، آخرین حومه دمشق که در کنترل نیروهای شورشی است، جزم کرده است.

شنبه, اسفند 05, 1396 9:2
رئیس تشکیلات خودگردان می‌خواهد اشتباهاتش را توجیه کند

رئیس تشکیلات خودگردان می‌خواهد اشتباهاتش را توجیه کند

تهران- ایرنا- روزنامه آسمان آبی در گفت وگویی با هادی برهانی عضو هیات علمی رشته مطالعات فلسطین، نوشت: محمود عباس باوجود مخالفت‌های ایالات متحده در نهایت در شورای امنیت سازمان ملل متحد سخنرانی کرد؛ سخنرانی که پیکان آن به سوی سیاست‌های آمریکا از یک سو و ناتوانی نهاد بین‌المللی چون سازمان ملل از سوی دیگر بود.

شنبه, اسفند 05, 1396 8:52
دهمین مهر تایید بر پایبندی برجامی ایران

دهمین مهر تایید بر پایبندی برجامی ایران

تهران- ایرنا- روزنامه اعتماد در گزارشی، نوشت: انتظار ایران و همه کشورهای عضو آژانس این است که دبیرخانه آژانس به کار حرفه‌ای و بیطرفانه خود بر اساس استانداردهای پادمانی به راستی‌آزمایی اجرای برجام ادامه داده و همان‌طور که تاکنون نظارت بر اجرای پروتکل الحاقی در ایران را همانند بقیه صد و بیست کشوری که آن را اجرا می‌کنند دنبال می‌کرده، به کار خود ادامه دهد.

شنبه, اسفند 05, 1396 8:35
آژانس، برجام پیام خوشایند

آژانس، برجام پیام خوشایند

تهران- ایرنا- برجام تنها یک داور دارد و آن آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای است. زیرا برنامه جامع اقدام مشترک یک رژیم بین‌المللی است که بر سر موضوعی تحت عنوان برنامه هسته‌ای ایران شکل گرفته است.

شنبه, اسفند 05, 1396 8:34
دولت پلی میان جناح‌های سیاسی باشد

دولت پلی میان جناح‌های سیاسی باشد

تهران- ایرنا- روزنامه آرمان در گفت وگویی با سیدجلال دهقانی فیروزآبادی معاونت سیاسی-حقوقی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، نوشت: طرح گفت‌وگوی ملی اگرچه مورد تایید و تاکید جناح‌های مختلف سیاسی قرار گرفته اما کمتر در عمل به آن پرداخته شده.

شنبه, اسفند 05, 1396 8:27
پشت پرده یک حمله

پشت پرده یک حمله

تهران- ایرنا- دولت ترکیه با ارتش خود وارد خاک سوریه شده و به عفرین حمله کرده است. این کشور چندی پیش نیز به شهر جرابلس سوریه حمله کرد و اردوغان اعلام کرد این اقدام با هدف مبارزه با تروریسم صورت گرفته است.

شنبه, اسفند 05, 1396 8:22
صفحه 1 از 163 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | بعدی >

بیشتر ...