عناوین خبرهای سیاسی

ماموریت کابینه رییس جمهور

امروز در 'ایرنا مقاله' می خوانید:

ماموریت کابینه رییس جمهور

تهران-ایرنا-'ماموریت کابینه رییس جمهور'،'این آب و برق حلال نیست'،'قدرت نمایی به سبک ترامپ'،'چرا مذاکره؟' و 'کانون خطر منطقه کجاست؟'، از جمله عناوین مقالات و مطالب برگزیده ای است که روز چهارشنبه در صفحه 'ایرنامقاله' منتشر شد.

چهارشنبه, مرداد 25, 1396 16:23
انتخابات ریاست جمهوری؛ مخالفان و پیام روشن 29 اردیبهشت

انتخابات ریاست جمهوری؛ مخالفان و پیام روشن 29 اردیبهشت

تهران- ایرنا- بیش از دو ماه از دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری می گذرد؛ انتخاباتی با پیام روشن و آشکار که مخالفان ریس جمهوری، حاضر به درک آن نیستند و به سیاق گذشته همچنان بر طبل مخالفت خود با دولت می کوبند؛ با چنان شدتی که گویی نتیجه انتخابات را برنتابیده اند.

چهارشنبه, مرداد 25, 1396 13:38
فراتر از یک نسل کشی

فراتر از یک نسل کشی

تهران- ایرنا- روزنامه رسالت با بیان اینکه نیم میلیون یمنی به وبا مبتلا شدند، نوشت: آنچه امروزدر یمن می گذرد، یک فاجعه انسانی تمام عیار است. ابتلای صدها هزار یمنی به بیماری وبا از یک سو و افزایش حملات رژیم متوحش آل سعود به زنان ، مردان و کودکان بی پناه یمنی، اوضاع وخیمی را در این کشور ایجاد کرده است.

چهارشنبه, مرداد 25, 1396 11:28
مصوبه مجلس؛ پاسخی درخور به ماجراجویی های آمریکا

مصوبه مجلس؛ پاسخی درخور به ماجراجویی های آمریکا

تهران- ایرنا- تصویب طرح «مقابله با اقدامات ماجرا جویانه و تروریستی آمریکا در منطقه» در مجلس شورای اسلامی، پاسخی هوشمندانه به تحریم های اخیر ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی بود؛ طرحی جامع که نگاهی به جزئیات آن از دقت و هوشمندی نمایندگان ملت حکایت دارد.

چهارشنبه, مرداد 25, 1396 10:30
سکانداران وزارتخانه‌ها‌ در انتظار دود سفید مجلس

بررسی مطبوعات ؛

سکانداران وزارتخانه‌ها‌ در انتظار دود سفید مجلس

تهران- ایرنا- ماراتن بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی رییس جمهوری برای 17وزارتخانه دولت دوازدهم، در مجلس آغاز شده و قرار است تکلیف سکانداران این وزارتخانه‌ها‌ امروز و فردا با رای اعتماد نمایندگان مشخص شود.

چهارشنبه, مرداد 25, 1396 10:25
باز هوای وطنم آرزوست ...

باز هوای وطنم آرزوست ...

تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گزارشی از خاطرات آزادگان و رزمندگان سرافراز از ایام اسارت و رشادت در آستانه سالروز ورود آزادگان به میهن، نوشت: 26 مرداد سال 1369، روزی به یاد ماندنی در تاریخ کشورمان است.

چهارشنبه, مرداد 25, 1396 10:3
همه اعضای کابینه پاشنه‌هایشان را ‌ور بکشند

همه اعضای کابینه پاشنه‌هایشان را ‌ور بکشند

تهران- ایرنا- روزنامه آرمان در گفت وگو با مرتضی مبلغ عضو هیات رییسه شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان، نوشت‌: شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان که از سال 92 تشکیل شد، باتوجه به دستاوردهایی که کسب کرد، اهمیت بسیار بالایی پیدا کرده است.

چهارشنبه, مرداد 25, 1396 9:42
جرم برجام چیست؟

جرم برجام چیست؟

تهران- ایرنا- روزنامه آفتاب یزد در گفت وگویی با احمد شیرزاد، نوشت: دولت قبلی آمریکا دولتی سیاست‌پیشه‌تر بود و تمام تلاش آن دولت، الگوسازی از برجام بود. اما صرفنظر از جنبه‌های متقابل روابط ایران و آمریکا و از سوی دیگر روابط ایران و اروپا، این قرارداد باید به‌عنوان یک الگو در روابط بین‌الملل مطرح شود.

چهارشنبه, مرداد 25, 1396 9:33
اعتماد به همه وزرای روحانی

اعتماد به همه وزرای روحانی

تهران- ایرنا- جمهوری اسلامی ایران نظامی است مبتنی بر رأی و اراده همه کنشگران جامعه و مردم که به‌عنوان اصلی‌ترین عنصر در نظام سیاسی کشور، در بیست‌ونهم اردیبهشت سال جاری، تأثیرگذاری و سهم خود از اداره امور اجرائی کشور در چهار سال آینده را به‌خوبی ایفا کردند.

چهارشنبه, مرداد 25, 1396 9:11
تحقق اهداف اصل 44 و خصوصی‌سازی را پیگیری می‌کنم

تحقق اهداف اصل 44 و خصوصی‌سازی را پیگیری می‌کنم

تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گفت وگویی با علیرضا آوایی وزیر پیشنهادی دادگستری، نوشت: تقویت نقش وزیر دادگستری در اجرای اصل 44 قانون اساسی و خصوصی‌‌سازی از جمله اهداف خواهد بود.

چهارشنبه, مرداد 25, 1396 9:9
ماموریت کابینه رییس‌جمهور

ماموریت کابینه رییس‌جمهور

تهران- ایرنا- سخنان رییس‌جمهور در جلسه رای اعتماد به وزرا در مجلس شورای اسلامی تفصیلی از صحبت‌های ایشان در مراسم تنفیذ و تحلیف بود. روز گذشته آقای روحانی این مباحث را کاربردی‌تر و با بسط بیشتر و مصادیق روشن‌تر پیش برد.

چهارشنبه, مرداد 25, 1396 9:6
بررسی وزرای پیشنهادی بدون برخورد سیاسی و جناحی

بررسی وزرای پیشنهادی بدون برخورد سیاسی و جناحی

تهران- ایرنا- بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی در‌حالی از دیروز در مجلس شورای اسلامی آغاز شد که نمایندگان باید با توجه به شرایط داخلی و خارجی، برخی مسائل را در نظر داشته باشند.

چهارشنبه, مرداد 25, 1396 8:47
کابینه همسو با سیاست‌های روحانی- مسعود پزشکیان*

کابینه همسو با سیاست‌های روحانی- مسعود پزشکیان*

کابینه دوازدهم را شاید نتوان آرمانی‌ترین کابینه مدنظر رئیس جمهوری و منطبق با شعارها و وعده‌های وی دانست اما نباید از نظر هم دور داشت که این کابینه در جهات بسیاری همسو با سیاست‌هایی است که قبلاً توسط آقای روحانی اعلام شده‌اند.

چهارشنبه, مرداد 25, 1396 8:38
برجام؛ مثلث مخالفان و سه نشان بی هدف

برجام؛ مثلث مخالفان و سه نشان بی هدف

تهران- ایرنا- تازه ترین اقدامات و‌ موضع گیری های مثلث مخالفان داخلی، منطقه ای و بین المللی توافق هسته ای ایران و 1+5 نشان از تداوم راهبرد تضعیف و فروپاشی و نیز تغییر در برخی روش های مقابله با برجام دارد.

چهارشنبه, مرداد 25, 1396 8:36
ریاض خواهان گشایش درهای روابط با تهران

ریاض خواهان گشایش درهای روابط با تهران

تهران- ایرنا- رسانه های عربی با اشاره به اظهارات وزیر کشور عراق درباره خواست عربستان از این کشور برای میانجگیری میان تهران و ریاض، تکاپوی عربستان به از سرگیری روابط با ایران و افزایش بارقه های امید برای حل تنش میان دو کشور را در کانون توجه قرار دادند.

سه شنبه, مرداد 24, 1396 11:35
چرا مذاکره؟

چرا مذاکره؟

تهران- ایرنا- در روابط بین کشورها، گفت‌وگو یک ضرورت است؛ چه در روابط دوستانه و چه در اختلاف‌ها. یکی از مهم‌ترین کارکردهای گفت‌وگو پرهیز از برداشت اشتباه درباره خواسته طرف مقابل است.

سه شنبه, مرداد 24, 1396 10:21
روزهای پرمشغله پارلمان

روزهای پرمشغله پارلمان

تهران- ایرنا- مجلس از امروز در 3 نوبت به بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی رئیس جمهور اهتمام می‌کند تا مقدرات مدیریتی چهار سال آینده امور اجرایی کشور رقم بخورد.

سه شنبه, مرداد 24, 1396 10:20
اتحادیه اروپا؛ شریک قابل اتکا یا رفیق نیمه راه

اتحادیه اروپا؛ شریک قابل اتکا یا رفیق نیمه راه

تهران- ایرنا- گسترش روابط ایران و اتحادیه اروپا به ویژه از زمان توافق هسته ای تاکنون با طیفی از حمایت و مخالفت روبرو بوده است. بررسی واقعیت های کنونی بین الملل و منطقه و انتخاب هایی که دو طرف با آن مواجهند اما آشکار می سازد اتحادیه اروپایی در جایگاه شریک راهبردی تهران قرار می گیرد یا قدرتی متخاصم که بر تهدیدهای پیش روی ایران می افزاید.

سه شنبه, مرداد 24, 1396 10:19
جانشینی شایسته برای رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام

بررسی مطبوعات؛

جانشینی شایسته برای رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام

تهران- ایرنا- رهبر معظم انقلاب دیروز با انتخاب آیت الله هاشمی شاهرودی، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را پس از رییس فقید این نهاد به دست چهره ای سپردند که از دید بسیاری از ناظران مناسب ترین انتخاب برای این منصب به شمار می رود.

سه شنبه, مرداد 24, 1396 10:11
اعتماد به دیپلماسی

اعتماد به دیپلماسی

تهران-ایرنا- روزنامه وقایع‌اتفاقیه در گزارشی ضرورت رأی بالای نمایندگان به محمدجواد ظریف برای سکانداری وزارت‌ امورخارجه را بررسی کرد و نوشت: محمدجواد ظریف، نامی آشنا نه ‌تنها برای ایرانیان بلکه برای تمام جهان است. او در چهار سال دولت یازدهم با ایستادگی و تلاش شبانه ‌روزی، گام‌ های بزرگی برای پیشبرد اهداف کشور در عرصه سیاست خارجه‌ای و بین ‌الملل برداشت اما در این راه ناملایمت‌ های بسیاری هم دید.

سه شنبه, مرداد 24, 1396 10:8
استقلال مجلس در رای اعتماد

استقلال مجلس در رای اعتماد

تهران- ایرنا- رئیس جمهور کابینه دوازدهم را به مجلس معرفی کرده و از امروز رای اعتماد به وزرا در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.

سه شنبه, مرداد 24, 1396 9:37
انتخاب تعامل و مدارا

انتخاب تعامل و مدارا

تهران- ایرنا- انتخاب آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی به عنوان رییس‌ مجمع تشخیص مصلحت نظام، با توجه به سوابق ایشان در قوه قضاییه ایران و تلاش برای انجام اصلاحات در آن- با وجود انتقاداتی که به استخدام برخی از قضات بی‌تجربه، مساله‌ساز و حاشیه‌آفرین که نقطه تاریک آن دوران هستند، وجود داشته و دارد- انتخابی مبارک است.

سه شنبه, مرداد 24, 1396 9:30
آزمون دو طرفه پاستور و بهارستان

آزمون دو طرفه پاستور و بهارستان

تهران- ایرنا- فرآیند ارزیابی برنامه‌های وزرای پیشنهادی برای آغاز کار در دولت دوازدهم و رای اعتماد به 17چهره‌ای که رئیس‌جمهور آنها را به بهارستان معرفی کرده است، از امروز در حالی آغاز می‌شود که حدس و گمان‌ها درباره نتیجه رای اعتماد به این وزرا بسیار است.

سه شنبه, مرداد 24, 1396 9:10
هویت مجمع با عملکرد آیت الله هاشمی شکل گرفت

هویت مجمع با عملکرد آیت الله هاشمی شکل گرفت

تهران- ایرنا- روزنامه آرمان در گفت وگو با نعمت احمدی نوشت: آیت‌الله هاشمی مدیری توانمند، فقهیی به‌روز و معتقد به‌ فقه پویا بودند. ایشان در هرجایی که قرار گرفتند به آن پست هویت و اعتبار بخشیدند. حضور ایشان در سمت ریاست مجمع، ریاست جمهوری و رئیس مجلس بر جایگاه این ارکان افزود. برخی افراد به مناصب مختلف هویت می‌دهند، هویت مجمع در عملکرد هاشمی رفسنجانی بود.

سه شنبه, مرداد 24, 1396 9:0
روحانی در دام مخالفان برجام نیافتد

روحانی در دام مخالفان برجام نیافتد

تهران- ایرنا- روزنامه آرمان در گفت گو با محسن امین‌زاده نوشت: همه ماجراجویان عالم به ماجراجویان ایرانی امید دارند و امیدوارند که در ایران تندروها یک بار دیگر فرصت بزرگی را برای آمریکا و اسرائیل فراهم کنند و آنان بتوانند دوباره اجماع جهانی علیه ایران را شکل بدهند. طبعا باید مراقب باشیم که در دام مخالفان برجام نیفتیم و محکم از پیروزی بزرگ برجام با تدبیر صیانت کنیم.

سه شنبه, مرداد 24, 1396 8:55

بیشتر ...