عناوین خبرهای سیاسی

رسانه آزاد راه مقابله با مفاسد

در گفت وگو با علی حکمت مطرح شد/

رسانه آزاد راه مقابله با مفاسد

تهران- ایرنا- رییس جمهور در مراسم روز دانشجو در دانشگاه سیستان و بلوچستان تاکید کرد که پای وعده‌های خود ایستاده‌، عقب‌نشینی نکرده و نخواهد کرد.

دوشنبه, آذر 20, 1396 14:3
گفتمان اعتدال و جهان علیه خشونت

گفتمان اعتدال و جهان علیه خشونت

تهران- ایرنا- با نزدیک شدن به سالروز تصویب قطعنامه «جهان علیه خشونت و افراطی گری» که از سوی رییس جمهوری ایران در مجمع عمومی سازمان ملل مطرح و مورد استقبال قرار گرفت، این نکته به ذهن می رسد که اگر در چهار سال گذشته به آن عمل می شد، امروز جهان در چه وضعیتی قرار داشت؟

دوشنبه, آذر 20, 1396 11:54
همصدایی و تحکیم جمهوریت

همصدایی و تحکیم جمهوریت

تهران- ایرنا- دغدغه «همصدایی ملت و دولت» از مهمترین مولفه های شکل گیری حکومت جمهوری اسلامی در ایران بود. این دغدغه هرچند تا رسیدن به مرزهای آرمانی فاصله دارد اما تکاپوی نهاد حاکمیتی برای کاستن از این فاصله در خور تحسین و تشویق و با چالش های درون و برون دولتی بسیاری روبرو است.

دوشنبه, آذر 20, 1396 11:44
نقاط قوت و ضعف بودجه 97/ خشنودی رهبری از اقدام علیرضا کریمی

بررسی مطبوعات؛

نقاط قوت و ضعف بودجه 97/ خشنودی رهبری از اقدام علیرضا کریمی

تهران-ایرنا-لایحه بودجه سال آینده باردیگر در زمان قانونی از سوی دولت تقدیم مجلس شد تا روند بررسی آن در قوه مقننه آغاز شود. روزنامه های امروز در کنار پرداختن به این موضوع به دیدار علیرضا کریمی کشتی گیر ملی پوش با رهبری انقلاب پرداختند.

دوشنبه, آذر 20, 1396 11:43
اتحادیه عرب در اوج انفعال

اتحادیه عرب در اوج انفعال

تهران- ایرنا- جای تاسف است که اتحادیه عرب به عنوان مرجع رسمی دفاع و حمایت از منافع و مصالح دنیای عرب چنین مواضع حقیرانه و مبتذلی را در قبال بزرگترین ضربه حیثیتی به پیکره فلسطین، دنیای عرب و دنیای اسلام اتخاذ کند و دیدگا‌ه‌هائی را مطرح سازد که در صحنه بین‌المللی مورد تمسخر قرار بگیرد.

دوشنبه, آذر 20, 1396 9:44
تاملی بر سفر دو روزه جانسون به تهران

تاملی بر سفر دو روزه جانسون به تهران

تهران- ایرنا- سفر دو روزه بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس به تهران بیشتر تحت تاثیر فضاسازی رسانه‌ای و مساله نازنین زاغری شهروند بریتانیایی- ایرانی قرار گرفت، به جای اینکه سفری سیاسی و در جهت پیشبرد اهداف برجام به‌نظر برسد. در نتیجه فضاسازی و تبلیغات رسانه‌ای از اهمیت سفر این مقام انگلیسی به‌ ایران در دوره پسابرجام کاست.

دوشنبه, آذر 20, 1396 9:42
چالش پیش روی اصلاحات

چالش پیش روی اصلاحات

تهران- ایرنا- روزنامه ستاره صبح درباره چشم انداز آینده اصلاحات به گفت وگو با مهدی مطهرنیا استاد دانشگاه پرداخت و نوشت: «چشم‌انداز آینده اصلاحات در موفقیت اصلاح‌طلبان برای تغییر وضع موجود به وضع مطلوب و اثبات کارآمدی این جبهه در ایجاد تغییر ارتباط دارد.»

دوشنبه, آذر 20, 1396 9:30
فرصت گران‌بها

فرصت گران‌بها

تهران- ایرنا- اقدام ترامپ در به‌رسمیت‌شناختن بیت‌المقدس به‌عنوان پایتخت اسرائیل و دستور انتقال سفارتخانه آمریکا از تل‌آویو به این شهر، ناقض سه اصل سیاسی، بین‌المللی و اخلاقی است.

دوشنبه, آذر 20, 1396 9:5
تلاش‌ های جانسون برای ترمیم روابط ایران- انگلیس

تلاش‌ های جانسون برای ترمیم روابط ایران- انگلیس

تهران- ایرنا- روزنامه آرمان با درج گزارشی نوشت: سرانجام سفر دو روزه بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس به پایان رسید، سفری که بیش از آنکه مضمونی چون مذاکره و دیدار داشته باشد به نظر با هدف ترمیم و عادی سازی روابط دو کشور ایران و انگلیس صورت گرفته بود تا در عمل دو کشور بتوانند بهره حداکثری را از ظرفیت برجام ببرند.

دوشنبه, آذر 20, 1396 8:56
تصمیم ترامپ «فلسطین» را زنده کرد

تصمیم ترامپ «فلسطین» را زنده کرد

تهران- ایرنا- روزنامه صبح نو در گفت وگو با ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران تصمیم ترامپ مبنی بر انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس را بررسی کرد و نوشت: اعلام قدس به ‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی مساله فلسطین را زنده کرد و مجدداً فلسطین به‌عنوان مساله مهم امت اسلامی مطرح شد.

دوشنبه, آذر 20, 1396 8:55
قدرت ‌نمایی پاریس در خاورمیانه

قدرت ‌نمایی پاریس در خاورمیانه

تهران- ایرنا- روزنامه اعتماد با انتخاب گزارشی از محور گفت وگوهای مانوئل مکرون و بنیامین نتانیاهو درباره قدس و ایران به ارایه گزارشی پرداخت و آورد: سفر به اروپا در بدترین زمان ممکن. بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی چند روز آتی خود را در پایتخت کشورهای اروپایی می‌گذراند.

دوشنبه, آذر 20, 1396 8:39
دولت و صدای مردم

در گفت وگو با علی تاجرنیا مطرح شد:

دولت و صدای مردم

تهران- ایرنا- هفته پیش رییس جمهور در مراسم روز دانشجو در دانشگاه سیستان و بلوچستان به برخی انتقاداتی که از ایشان و دولتش می شود پاسخ داد. حسن روحانی گفت: باید به هر آنچه که وعده داده‌ایم عمل کنیم. پای وعده‌های خود ایستاده‌ام و عقب‌نشینی نکرده و نخواهم کرد و در این راه از هیچ کس هراسی ندارم و راه ملت ایران را که راه جمهوری اسلامی است با قوت ادامه خواهم داد.

یکشنبه, آذر 19, 1396 13:3
حمایت انگلیس از تداوم برجام

بررسی مطبوعات

حمایت انگلیس از تداوم برجام

تهران- ایرنا- سفر وزیر امور خارجه انگلیس به ایران در زمانی که سیاست های ترامپ خاورمیانه را ملتهب ساخته، رخدادی مهم و قابل توجه به شمار می آید. در این میان، حمایت انگلیس از تداوم برجام نکته ای مثبت در جهت توسعه روابط دوجانبه و گامی در جهت ثبات منطقه به شمار می آید.

یکشنبه, آذر 19, 1396 11:8
شورای همکاری خلیج فارس در آستانه پایان؟

شورای همکاری خلیج فارس در آستانه پایان؟

تهران- ایرنا- ناتوانی عربستان در شکل دادن به اجماع علیه قطر و ترمیم نشدن شکاف ها در شورای همکاری خلیج فارس، چشم انداز فروپاشی این سازمان را پدید آورده است؛ در این میان، امضای پیمانی تازه برای همکاری مشترک ریاض و ابوظبی، از دید برخی ناظران سرعت تحقق این دورنما را افزایش می دهد.

یکشنبه, آذر 19, 1396 10:53
30 سال حبس و سه میلیون دلار جریمه برای مجرم فراری

30 سال حبس و سه میلیون دلار جریمه برای مجرم فراری

تهران- ایرنا- روزنامه ایران با اشاره به اینکه حکم دادگاه غیابی متهم پرونده فساد سه هزار میلیارد تومانی اعلام شد، نوشت: 6 سال پس از کشف فساد سه هزار میلیارد تومانی و 3 سال بعد از اجرای حکم اعدام مه‌آفرید خسروی، حکم دادگاه غیابی محمودرضا خاوری، مدیرعامل وقت بانک ملی و یکی از متهمان این پرونده صادر شد.

یکشنبه, آذر 19, 1396 9:57
صلح با بمب از راه رسید

صلح با بمب از راه رسید

تهران- ایرنا- روزنامه اعتماد در گزارشی حمله دوباره جنگنده‌ های اسراییلی به نوار غزه را بررسی کرد و نوشت: صلحی که دونالد ترامپ، رییس ‌جمهور ایالات متحده می‌گوید با اعلام پایتختی بیت المقدس برای اسراییل، برای فلسطینی ‌ها به ارمغان آورده است نیمه شب جمعه با بمباران ‌های جنگنده‌ های اسراییلی بر فراز نوار غزه و شهادت دو عضو حماس از راه رسید.

یکشنبه, آذر 19, 1396 9:54
بازی‌خوانی قمار ترامپ

بازی‌خوانی قمار ترامپ

تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گزارشی نوشت: دونالد ترامپ در اقدامی جنجال‌بر‌انگیز، بیت‌المقدس را به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت؛ تصمیمی که بسیاری از تحلیلگران از آن به‌عنوان «قمار ترامپ» یاد کرده‌اند.

یکشنبه, آذر 19, 1396 9:49
«1- 15» آرایش جدید شورای امنیت

«1- 15» آرایش جدید شورای امنیت

تهران- ایرنا- روزنامه ایران با اشاره به اینکه تمام اعضای شورای امنیت در رخدادی بی سابقه ترامپ را به باد انتقاد گرفتند، نوشت: «چندین سال است، سازمان ملل راه و روش خصمانه‌ای با اسرائیل در پیش گرفته است. آنچه سازمان ملل تاکنون انجام داده تأثیری جز تخریب چشم‌انداز صلح خاورمیانه نداشته و ما دیگر بخشی از این نیستیم» اینها جملاتی بود که نماینده امریکا در سازمان ملل جمعه شب در نشست اضطراری شورای امنیت برای جلب حمایت سایر کشورهای جهان از تصمیم ترامپ درباره قدس گفت.

یکشنبه, آذر 19, 1396 9:12
واگرایی جهان اسلام، فرصتی برای ترامپ و نتانیاهو

واگرایی جهان اسلام، فرصتی برای ترامپ و نتانیاهو

تهران- ایرنا- روزنامه آسمان آبی در گفت وگویی با ابراهیم فراهانی کارشناس خاورمیانه، نوشت: تصمیم دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده، مبنی بر انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس شریف مطمئنا تبعات زیادی را برای این کشور و همچنین منطقه به‌دنبال خواهد داشت.

یکشنبه, آذر 19, 1396 9:9
عوامل موثر در خروج ایران از فصل هفتم سازمان ملل

عوامل موثر در خروج ایران از فصل هفتم سازمان ملل

تهران- ایرنا- جمعه شب گذشته شورای امنیت پس از ٢٧ سال در نهایت تصمیم گرفت که عراق را از ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد خارج کند تا این کشور بتواند پس از سال‌ها سرمایه بلوکه شده خود در بانک‌های خارجی و صندوق توسعه عراق را دریافت کرده و از برنامه نفت مقابل غذا خارج شود.

یکشنبه, آذر 19, 1396 9:2
لزوم همکاری دیپلماتیک ایران و انگلستان

لزوم همکاری دیپلماتیک ایران و انگلستان

تهران- ایرنا- ایران و انگلستان در برقراری روابط دیپلماتیک بعد از انقلاب با چالش‌هایی روبه‌رو بوده‌اند. از جمله مشکلات ایران و انگلستان به گذشته بیش از 150ساله روابط آنها باز می‌گردد.

یکشنبه, آذر 19, 1396 9:1
اقدام ضد اسلامی ترامپ و سرنوشت محتوم اشغالگران

اقدام ضد اسلامی ترامپ و سرنوشت محتوم اشغالگران

تهران- ایرنا- انفجار خشم دولت‌ها و ملت‌های مسلمان به خاطر وقاحت بی‌حد و مرز ترامپ درخصوص به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر صهیونیستی در مقیاسی عظیم فراگیر شده است.

یکشنبه, آذر 19, 1396 8:50
تصمیم ترامپ؛ فرصتی که نباید بسوزد

تصمیم ترامپ؛ فرصتی که نباید بسوزد

تهران- ایرنا- روزنامه آرمان در گفت وگویی با مهدی ذاکریان استاد دانشگاه پنسیلوانیا، نوشت: در حال حاضر فرصت طلایی در اختیار ایران قرارگرفته تا اسرائیل و عربستان را در معرض فشار بین‌المللی قرار دهد. باید به وزارت امور خارجه اعتماد کرد تا با بهره‌گیری از ادبیات حقوق بین‌الملل چنین اقداماتی را زیر سوال ببرد و ضربه‌ای کاری به اسرائیل وارد شود.

یکشنبه, آذر 19, 1396 8:49
بازی شکست‌خوردگان

بازی شکست‌خوردگان

تهران- ایرنا- شکست‌خوردگان بزرگ، امروز صحنه خاورمیانه را رقم می‌زنند.

یکشنبه, آذر 19, 1396 8:45
جانسون؛ حامل پیام حمایت لندن از برجام

جانسون؛ حامل پیام حمایت لندن از برجام

تهران- ایرنا- سفر وزیر امور خارجه انگلیس به ایران رخدادی بود که مورد توجه رسانه ها و تحلیلگران مسائل خاورمیانه قرار گرفت؛ سفری که مهمترین اهداف آن هماهنگی برای اجرای کامل توافق هسته ای، افزایش همکاری های سیاسی و اقتصادی و گشایش فصل تازه ای در روابط دوجانبه تعبیر شده است.

یکشنبه, آذر 19, 1396 8:33
صفحه 1 از 133 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | بعدی >

بیشتر ...