عناوین خبرهای سیاسی

حکومت قانون؛ پاسخی به نیاز اساسی جامعه

حکومت قانون؛ پاسخی به نیاز اساسی جامعه

تهران- ایرنا- حکومت قانون همچنان که آزادی عمل را مقید و عرصه آن را مشخص می سازد؛ اصلی ترین ضمانت را برای حقوق و آزادی شهروندان فراهم می آورد. در حکومت قانون همگان، از صدر تا ذیل هرم جامعه پاسخگو و مسوول هستند .

شنبه, اردیبهشت 01, 1397 13:37
رفتارشناسی اروپا در حفظ برجام- حسن بهشتی پور*

رفتارشناسی اروپا در حفظ برجام- حسن بهشتی پور*

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا در شرایطی پایبندی دولتش به اجرای برجام را منوط به اصلاح متن توافق هسته‌ای کرده است که کشورهای بزرگ اروپایی طرف توافق بخوبی می‌دانند خواسته رئیس جمهوری امریکا درباره برجام امری نشدنی به حساب می‌آید.

شنبه, اردیبهشت 01, 1397 12:44
سپاه پاسداران؛ بازوی مقتدر نظام در حفظ امنیت ملی

به مناسبت سالروز تشکیل سپاه پاسداران

سپاه پاسداران؛ بازوی مقتدر نظام در حفظ امنیت ملی

تهران- ایرنا- سپاه پاسداران به عنوان یکی از ظرفیت های بزرگ نظام اسلامی در حفظ و اقتدار ملی نقشی تاثیرگذار دارد و همچون بازویی مقتدر، همواره سدی مستحکم را در برابر تهدیدهای دشمنان این مرزوبوم ایجاد کرده است و ضمن حراست از تمامیت ارضی ایران، حمایت از مظلومان جهان را جزیی از رسالت و هویت خویش می داند.

شنبه, اردیبهشت 01, 1397 11:6
توصیه و هشدارهای برجامی به آمریکا

بررسی مطبوعات؛

توصیه و هشدارهای برجامی به آمریکا

تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در اجلاس بین المللی صلح پایدار سازمان ملل متحد نسبت به پیامدهای ناخوشایند خروج از برجام برای آمریکا هشدار داد؛ روزنامه های امروز ضمن بازتاب این موضوع، سیاست ترامپ مبنی بر خروج از توافق هسته ای را متناقض، خطرناک و حساسیت زا بر شمردند.

شنبه, اردیبهشت 01, 1397 10:51
گردن‌نهادن به رأی مردم گردن‌نهادن به رأی مردم

گردن‌نهادن به رأی مردم گردن‌نهادن به رأی مردم

تهران- ایرنا- جمهوریت نظام از زمان آغاز جمهوریت اسلامی ایران تاکنون دچار فرازوفرودهایی شده و اکنون این رکن مهم، با تهدیدهایی مواجه شده است.

شنبه, اردیبهشت 01, 1397 10:17
داعش در سوریه مانند سلول‌های خاموش است

داعش در سوریه مانند سلول‌های خاموش است

«داعش را در سوریه شکست دادیم.» جمله خبری که در چندماه گذشته بارها و بارها از سوی بازیگران متفاوت منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در سوریه شنیده شده است. تولد و مرگ گروه تروریستی که خود را با عنوان دولت اسلامی معرفی کرد اما نه اسلامی بود و نه دولتی را به خود اختصاص داد یکی از تلخ‌ترین تجربه‌های جنگ ٧ ساله سوریه بود.

شنبه, اردیبهشت 01, 1397 10:8
گشت‌ ارشاد؟

گشت‌ ارشاد؟

وقتی «معصومه ابتکار» معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده شد بیشتر فعالان حوزه زنان انتظار داشتند او نیز نظیر «شهیندخت مولاوردی» معاون روحانی در دولت یازدهم نسبت به هر موضوعی در حساب‌های شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی واکنش نشان دهد.

شنبه, اردیبهشت 01, 1397 9:10
امتداد جنایات صهیونیست ها؛ کشتار در سکوت و هیاهو

امتداد جنایات صهیونیست ها؛ کشتار در سکوت و هیاهو

تهران- ایرنا- تازه ترین جنایات نظامیان رژیم صهیونیستی و به خاک و خون کشیدن تظاهرکنندگانِ بازگشت به اراضی اشغالی در شرایطی روی می دهد که توجهات جهانی از رخدادهای فلسطین پراکنده شده است.

شنبه, اردیبهشت 01, 1397 9:8
تجدیدعهد با امام

تجدیدعهد با امام

تهران- ایرنا- پاسداری «شغل» نیست که بتوان از آن بیرون آمد یا تغییرش داد. ایضا «لباس» نیست که بشود با لباس دیگر عوض کرد یا صرفا بعضی اوقات و به مناسبت‌هایی پوشید. اضافه می‌کنم که پاسداری منصب نیست که کسی صاحب منصب شدن را تمنا کند یا دیگری بتواند عزل و نصب کند.

شنبه, اردیبهشت 01, 1397 9:6
سیاست ایران بعد از نقض برجام چه خواهد بود؟

سیاست ایران بعد از نقض برجام چه خواهد بود؟

تهران- ایرنا- اکنون در شرایط حساسی بسر می‌بریم و در حال نزدیک شدن به نقطه حساسی هم هستیم. از یک طرف اتحادیه اروپا، دونالد ترامپ را برای حفظ برجام تحت فشار گذاشته و از طرف دیگر هم اسرائیل و عربستان، ترامپ را برای نقض برجام تحت فشار قرار داده است.

شنبه, اردیبهشت 01, 1397 9:1
مسابقه تسلیحاتی ترامپ در جهان

مسابقه تسلیحاتی ترامپ در جهان

تهران- ایرنا- «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا برخلاف وعده های انتخاباتی، در راهبرد اتمی خود به گسترش تسلیحات هسته ای اعتقاد دارد؛ موضوعی نگران کننده که با واکنش جهانی مواجه شده و تداوم این امر به آغاز جنگ سردی دیگر بین شرق و غرب منجر می شود.

جمعه, فروردين 31, 1397 14:16
پیام ایران در اجلاس صلح پایدار

پیام ایران در اجلاس صلح پایدار

تهران- ایرنا- برقراری صلح پایدار در جهان، رویایی است که به رغم زیاده خواهی ها و جنگ افروزی های برخی بازیگران جهانی، هنوز از ذهن بشر پاک نشده است؛ موضوع مهمی که جمهوری اسلامی توجهی ویژه ای به آن دارد و انتظار می رود در سفر وزیر امور خارجه به نیویورک مورد تاکید قرار گیرد.

جمعه, فروردين 31, 1397 10:39
نه اتحادیه اروپا به ترامپ؛ در برجام می مانیم

نه اتحادیه اروپا به ترامپ؛ در برجام می مانیم

تهران- ایرنا- تاکید اعضای اتحادیه اروپا در نشست دوشنبه ‌گذشته لوکزامبورگ بر ضرورت پایبندی به توافق هسته ای ایران و نقش و جایگاه راهبردی تهران برای اروپا در کانون توجه رسانه های عربی قرار گرفت.

جمعه, فروردين 31, 1397 9:36
رهبر معظم انقلاب: با شریان های اصلی فساد مقابله شود

بررسی مطبوعات؛

رهبر معظم انقلاب: با شریان های اصلی فساد مقابله شود

تهران- ایرنا- رهبر معظم انقلاب اسلامی، در دیدار با وزیر و مسوولان وزارت اطلاعات، هرگونه جناح‌بازی در وزارت اطلاعات را ممنوع و بر لزوم انقلابی عمل کردن این وزارتخانه تاکیدکردند. به بیان ایشان، باید موضوع مبارزه با فساد بسیار جدی گرفته و با شریان‌های اصلی آن مقابله شود.

پنجشنبه, فروردين 30, 1397 12:56
دشوارتر شدن خروج امریکا از برجام

دشوارتر شدن خروج امریکا از برجام

تهران- ایرنا- اگرچه همچنان بیشتر محتمل است که ترامپ در 22 اردیبهشت به تهدید خود در مورد خروج از برجام عمل کند، اما برخی تحولات اخیر باید قاعدتا تصمیم‌گیری در این مورد را برای او دشوارتر کرده باشد.

پنجشنبه, فروردين 30, 1397 11:32
رویای هژمونی منطقه‌ای عربستان

رویای هژمونی منطقه‌ای عربستان

تهران- ایرنا- هژمونی منطقه‌ای سودای عربستان‌سعودی است. یک کج‌اندیشی دیپلماتیک که برپایه دوری از واقعیات منطقه شکل گرفته است. در این راه عربستان‌سعودی در رویای برهم زدن شرایط ژئوپلیتیکی منطقه است.

پنجشنبه, فروردين 30, 1397 11:31
بی‌نظمی نوین جهانی

بی‌نظمی نوین جهانی

تهران- ایرنا- رائول کاسترو، برادر فیدل کاسترو بعد از سال‌ها حضور به همراه و بعد از برادرش در راس هرم رهبری کوبا از قدرت کناره‌گیری می‌کند، آن هم در حالی که تنها در حدود 2 سال از آغاز دوران عادی‌سازی روابط آمریکا و کوبا می‌گذرد.

پنجشنبه, فروردين 30, 1397 11:30
سوریه میدان زورآزمایی آمریکا و روسیه

سوریه میدان زورآزمایی آمریکا و روسیه

تهران- ایرنا- سوریه اکنون به آوردگاهی برای بازیگران بین المللی بحران این کشور تبدیل شده که عقب نشینی از آن دشوار به نظر می رسد. در شرایطی که سوریه و همپیمانان آن در میدان های نبرد دست برتر را دارد اصطکاک میان مسکو و واشنگتن و همپیمانان آن تشدید شده است .

پنجشنبه, فروردين 30, 1397 9:50
اقتدار بلامنازع ایران در جغرافیای بحران

اقتدار بلامنازع ایران در جغرافیای بحران

تهران- ایرنا- سیر تحولات چند سال اخیر خاورمیانه نشان داد که آمادگی دفاعی همچنان جایگاهی محوری در سرنوشت کشورها دارد و هنوز بسیاری از معادلات میان قدرت های منطقه را توانایی نظامی آن ها رقم می زند.

چهارشنبه, فروردين 29, 1397 15:41
تهاجم  به سوریه، نقض حقوق بین الملل است

تهاجم به سوریه، نقض حقوق بین الملل است

تهران- ایرنا- حمله موشکی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه، نه تنها از هیچ مجوز بین المللی برخوردار نبود، بلکه بر اساس تعریف حقوق بین الملل، جنایتی است که توجیه قانونی برای آن متصور نیست.

چهارشنبه, فروردين 29, 1397 15:24
اکو در مسیر هم افزایی منطقه ای

اکو در مسیر هم افزایی منطقه ای

تهران - ایرنا - بیست و سومین اجلاس نشست وزیران خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی «اکو» در حالی در دوشنبه پایتخت تاجیکستان به کار خود پایان داد که دبیرکلی این سازمان به مدت سه سال تا سال 2020 میلادی به جمهوری اسلامی ایران واگذار شد .

چهارشنبه, فروردين 29, 1397 15:19
آزادی اندیشه و بیان در قاموس قانون اساسی

آزادی اندیشه و بیان در قاموس قانون اساسی

تهران- ایرنا- آزادی اندیشه و بیان مبنایی برای تشکیل نظام های مردم سالار به شمار می رود و در اصول و فصول متعدد قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به شکلی شفاف تبیین شده؛ اصلی مهم که عرصه را برای فعالیت های قانونمند مطبوعات، نشریات و همچنین پذیرش آرای سیاسی و عقاید دینی-مذهبی فراهم ساخته است.

چهارشنبه, فروردين 29, 1397 13:25
برجام و چند معادله در دو سوی آتلانتیک

برجام و چند معادله در دو سوی آتلانتیک

تهران- ایرنا- ریاست جمهوری ترامپ در آمریکا، یک سال پر فراز و نشیب را در روابط این کشور و اتحادیه اروپا به دنبال آورد و در این میان توافق هسته ای با ایران به یکی از موارد اختلاف میان دو طرف مبدل شد.

چهارشنبه, فروردين 29, 1397 11:33
برجام؛ پایدار و پابرجا

بررسی مطبوعات

برجام؛ پایدار و پابرجا

تهران – ایرنا- تاکید بر ضرورت پایبندی به توافق هسته ای از سوی وزیران خارجه اتحادیه اروپا و عدم تصویب تحریم هایی تازه علیه کشورمان در آخرین نشست این اتحادیه، بار دیگر پایداری توافق هسته ای را به اثبات رساند.

چهارشنبه, فروردين 29, 1397 10:35
اعتراف ناشیانه

اعتراف ناشیانه

تهران- ایرنا- امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه طی مصاحبه‌ای تلویزیونی اعلام کرد طرح حمله موشکی به سوریه از سه ماه پیش آماده شده و بر روی ابعاد آن کار اطلاعاتی شده بود.

چهارشنبه, فروردين 29, 1397 10:4
صفحه 1 از 178 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | بعدی >

بیشتر ...