عناوین خبرهای اقتصادی

کوچ مالی از دوبی به عمان؟

کوچ مالی از دوبی به عمان؟

تهران- ایرنا- روزنامه دنیای اقتصاد با اشاره به اینکه، گسترش روابط بانکی و تجاری در دستور کار تهران و مسقط قرار گرفت، نوشت: روز گذشته در جریان صحبت میان رئیس‌کل بانک مرکزی و مقامات سیاسی و اقتصادی عمان، مواردی مطرح شد که نشان می‌داد عزم جدی برای انتقال کشتی تجارت ایران از دبی به مسقط وجود دارد.

یکشنبه, اسفند 27, 1396 9:16
رکوردهای ٩٦ در چهار بازار مهم

رکوردهای ٩٦ در چهار بازار مهم

تهران- ایرنا- روزنامه شهروند در گزارشی، نوشت: بازارهای مهم ایران در نیمه دوم ‌سال ٩٦ تحولات قابل توجهی را پشت سر گذاشتند. بازار سرمایه که‌ سال ٩٦ را با شاخص ٧٧‌هزار واحد شروع کرده بود تا پایان‌ سال ٩٦ به رکورد ١٠٠‌هزار واحدی نزدیک شد و به عقیده کارشناسان اگر دلار در پایان ‌سال دوباره بازیگر ناخوانده اقتصاد ایران نمی‌شد این رکورد به ثبت می‌رسید.

یکشنبه, اسفند 27, 1396 8:46
شهرهای جنوبی استعداد صنعتی دارند

شهرهای جنوبی استعداد صنعتی دارند

تهران- ایرنا- روزنامه آرمان در گفت ‌و‌گویی با حمید حسینی عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، نوشت: قاعدتا صنایع و فعالیت‌های اقتصادی ما در جایی باید متمرکز شوند که هم نزدیک بازارهای مصرف باشند و هم امکان صادرات در آنجا وجود داشته باشد.

یکشنبه, اسفند 27, 1396 8:18
برای ملی شدن مطالبه آب

برای ملی شدن مطالبه آب

تهران- ایرنا- قبل از اینکه در مورد اطلاع ‌رسانی در خصوص مساله آب صحبت کنیم باید چهار نکته را در نظر بگیریم که با پرداختن به آنها می‌توان موضوع آب و کمبود منابع آبی و خطرهای پیش‌رو را تبدیل به یک مطالبه و مساله ملی کرد.

یکشنبه, اسفند 27, 1396 8:11
ایران، آماده تبدیل شدن به قطب منیزیم جهان

ایران، آماده تبدیل شدن به قطب منیزیم جهان

تهران- ایرنا- منابع غنی منیزیم در استان های کشور در کنار امکان استفاده از انرژی پاک و ارزان گاز طبیعی و دانش فنی بومی، ایران را به ظرفیتی برای تبدیل شدن به یکی از قطب های تولید منیزیم در جهان مبدل ساخته است.

شنبه, اسفند 26, 1396 11:5
درس های گذشته اقتصاد برای آینده

درس های گذشته اقتصاد برای آینده

تهران- ایرنا- برنامه ریزی برای تحقق آینده اقتصادی موفق، به بررسی اقدامات گذشته نیازمند است؛ به این شیوه علاوه بر شناسایی نقاط قوت و تداوم موفقیت ها از ایجاد ناکامی های بیشتر پیشگیری می شود.

شنبه, اسفند 26, 1396 10:46
دو متهم بی‌نظمی بازار نفت

دو متهم بی‌نظمی بازار نفت

تهران- ایرنا- روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی نوشت: اجرای توافق بزرگان نفتی در 14 ماه اخیر به خوبی نفت مازاد در بازار را کاهش داده و موجب ثبات قیمت‌ها در کانال 60 دلار شده است.

شنبه, اسفند 26, 1396 9:57
مرز مقاومت در بازار بین‌بانکی

مرز مقاومت در بازار بین‌بانکی

تهران- ایرنا- روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی نوشت: بررسی آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد نرخ سود بازار بین‌بانکی در پنج ماه منتهی به بهمن سال جاری، در عدد 18.1 درصد متوقف شده و برای کاهش بیشتر از این سطح، با مقاومت روبه‌رو شده است.

شنبه, اسفند 26, 1396 9:48
میلیاردرهای دوهفته‌ای

میلیاردرهای دوهفته‌ای

تهران- ایرنا- روزنامه اعتماد در گزارشی آورد: هرچه به روزهای پایانی سال نزدیک‌تر می‌شویم، بساط بازار شب عید بیشتر از گذشته پهن می‌شود، این روزها دیگر فرقی بین سوپری سر محل، با پنچرگیری و فروشگاه اسباب‌بازی‌‌فروشی وجود ندارد.

شنبه, اسفند 26, 1396 9:4
متغیر کلیدی در ثبات بازار بانکی و مالی

متغیر کلیدی در ثبات بازار بانکی و مالی

تهران- ایرنا- ایران فاز جدیدی از فرآیند مالی شدن سپرده‌های بانکی و محدودیت استفاده از دارایی‌های خارجی کشور را تجربه می‌کند که باید این فرآیند را عامل جدید بی‌ثباتی مالی و بخشی از شرایط تعادل عمومی معطوف به کاهش نرخ رشد بلندمدت اقتصاد کشور ارزیابی کرد.

شنبه, اسفند 26, 1396 8:44
همکاری نفتی برد- برد با آذربایجان

همکاری نفتی برد- برد با آذربایجان

تهران- ایرنا- روزنامه آرمان در گفت وگویی با حمیدرضا صالحی عضو هیات نمایندگان اتاق تهران، نوشت: در آستانه سفر رئیس‌جمهوری به کشور آذربایجان با جلسات مقدماتی و کمیسیون‌های مشترک سندهایی را آماده کردند که از مهم‌ترین این سندها درحوزه نفت و گاز است و دیگری در حوزه ریلی که از اهمیت خاصی برخوردار است.

شنبه, اسفند 26, 1396 8:16
استیضاح عجولانه، نتیجه نامطلوب

استیضاح عجولانه، نتیجه نامطلوب

تهران- ایرنا- استیضاح به طور کلی به دو روش انجام می‌گیرد، به صورت شخصی و یا به صورت فراکسیونی. در استیضاح وزرا شاهد بودیم هیچکدام از 3 فراکسیون فعال مجلس در برگزاری این استیضاح‌ها نقشی نداشتند.

پنجشنبه, اسفند 24, 1396 10:25
امضای قراردادهای نفتی، ثمره دیگری از برجام است

بررسی مطبوعات؛

امضای قراردادهای نفتی، ثمره دیگری از برجام است

تهران- ایرنا - نخستین قرارداد نفتی با روسیه در پسا برجام روز گذشته با حضور وزیر نفت امضا شد. این قرارداد 4 میلیارد دلار درآمدزایی دارد. شرکت «زاروبژنفت» روسیه، بعد از توتال فرانسه دومین سرمایه‌ گذار پسابرجامی بخش بالادست صنعت نفت است. برخی روزنامه های به شرح و تبیین این قرارداد اشاره کردند.

پنجشنبه, اسفند 24, 1396 9:58
حمایت وزارت خارجه از قراردادهای تجارت ترجیحی و آزاد

حمایت وزارت خارجه از قراردادهای تجارت ترجیحی و آزاد

تهران- ایرنا- فریدون حق بین مدیر کل دفتر هماهنگی و پایش روابط اقتصادی دوجانبه در گفت وگو با روزنامه ایران اظهار داشت: ما به کشوری کالای ایرانی صادر می‌کنیم ولی صادرکننده ما در مقایسه با رقیب خودش حدود 10 الی 30 درصد تعرفه اضافی پرداخت می‌کند. این رقابت برای او مشکل ایجاد می‌کند. به همین دلیل قراردادهای تجارت ترجیحی و آزاد از این به بعد در دستور کار قرار دارد.

پنجشنبه, اسفند 24, 1396 9:20
250 هزار بشکه به تولید نفت اضافه می شود

250 هزار بشکه به تولید نفت اضافه می شود

تهران- ایرنا- رضا پدیدار رییس هیات داوری انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران در گفت وگو با روزنامه آرمان اظهار داشت: میزان سرمایه‌گذاری را در سال آینده وزیر نفت 20‌میلیارد دلار برای اکتشاف و تولید تعیین کرده تا بتوانند ظرفیت تولید نفت را افزایش دهند و اگر این اتفاق بیفتد سال آینده حدود 250‌هزار بشکه به تولید کشور افزوده می شود.

پنجشنبه, اسفند 24, 1396 9:17
چرا نرخ دلار باید افزایش پیدا می کرد؟

چرا نرخ دلار باید افزایش پیدا می کرد؟

تهران- ایرنا- روزنامه قانون در یادداشتی به قلم میرمحمد گلوانی کارشناس ارشد اقتصاد آورد: این اواخرشاهد افزایش قابل توجه نرخ دلار در کشور بودیم، به نحوی که دلار به مرز پنج هزار تومان نیز رسید. آن هم در شرایطی که از ابتدای دولت یازدهم قیمت دلار روند با ثبات و کم نوسانی داشت.

پنجشنبه, اسفند 24, 1396 9:15
اعتماد دوباره مجلس به دو وزیر اقتصادی

بررسی مطبوعات؛

اعتماد دوباره مجلس به دو وزیر اقتصادی

تهران- ایرنا- مجلس شورای اسلامی بار دیگر به دولت اعتماد کرد و به ابقای وزیران راه و شهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی در وزارتخانه های متبوع رای موافق داد؛ موضوعی که بن مایه خبری تحلیلی روزنامه های امروز بود.

چهارشنبه, اسفند 23, 1396 11:31
میانبر رونق اوراق شرکتی

میانبر رونق اوراق شرکتی

تهران- ایرنا- روزنامه دنیای اقتصاد در گفت وگویی با رضا غلامعلی‌پور معاون توسعه بازار فرابورس، نوشت: انتشار اوراق بدهی از سوی شرکت‌ها به‌عنوان شاه‌کلید رونق اقتصادی با مشکلات متعددی مواجه شده است؛ به‌طوری‌که امسال در فرابورس فقط دو شرکت موفق به تامین مالی از این طریق شدند.

چهارشنبه, اسفند 23, 1396 9:50
نگاهی به دستاوردهای دولت در حوزه کشاورزی

نگاهی به دستاوردهای دولت در حوزه کشاورزی

تهران-ایرنا- طرح استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در حالی از سوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد که این وزارتخانه به عنوان یکی از ارکان بی حاشیه دولت در پنج سال گذشته تلاش های چشمگیری را در زمینه تامین امنیت غذایی و بهره وری مصرف آب داشته است.

چهارشنبه, اسفند 23, 1396 9:26
روزگار چریک‌های بندر

روزگار چریک‌های بندر

تهران- ایرنا- روزنامه اعتماد در گزارشی‌، نوشت: حمید چند عکس در گوشی تلفنش دارد؛ چند عکس از چند آگهی ترحیم. اغلب آگهی‌های تسلیت، به عکسی از یک صحنه تصادف الصاق شده.

چهارشنبه, اسفند 23, 1396 9:19
نجات اقتصاد با نوسازی اعتماد عمومی

نجات اقتصاد با نوسازی اعتماد عمومی

تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گفت وگویی با مسعود نیلی دستیار رییس جمهوری به تشریح چالش‌ها و چشم‌انداز اقتصاد ایران پرداخت و نوشت: مهم‌ترین اولویت حال حاضر کشور احیای امید و سرمایه اجتماعی در کشور است. اگر احیا نشود اصلاحاتی که در حوزه اقتصادی شروع شده است، ممکن است نتایج خطرناکی در پی داشته باشد.

چهارشنبه, اسفند 23, 1396 9:8
تقسیمات کشوری در چین؛ ابزاری برای پیشرفت اقتصادی

تقسیمات کشوری در چین؛ ابزاری برای پیشرفت اقتصادی

تهران-ایرنا- تقسیمات کشوری به تقسیم بندی فضای کشور در واحدهای کوچک تر برای سهولت مدیریت قلمرو اطلاق می شود که با توجه به کاستی های سیستم کنونی این تقسیمات در ایران و لزوم اصلاح آن، بررسی تقسیمات کشوری چین و تجربیات این کشور در تغییر و اصلاح آن خالی از لطف نیست.

سه شنبه, اسفند 22, 1396 11:49
نوسازی ناوگان هوایی گران اما واجب

نوسازی ناوگان هوایی گران اما واجب

تهران- ایرنا- نوسازی ناوگان هوایی با توجه به وقوع سوانح پی در پی در صنعت هوانوردی، یک ضرورت گران برای کشور محسوب می شود و با وجود عقب ماندگی های ناشی از تحریم در سال های گذشته، باید نسبت به خرید 400 فروند هواپیما جدید اقدام شود که این نوسازی نیاز به بودجه 30 میلیارد دلاری دارد.

سه شنبه, اسفند 22, 1396 10:57
اختلاف قیمتی بزرگان اوپک

اختلاف قیمتی بزرگان اوپک

تهران- ایرنا- روزنامه دنیای اقتصاد با طرح پرسش اینکه نزاع ایران و عربستان در بازار نفت بر سر چیست؟ نوشت: وزیر نفت ایران با مناسب خواندن قیمت نفت 60 دلاری، نفت‌ 70 دلاری را موجب رشد تولیدات نفت شیل می‌داند. در مقابل مقامات سعودی بر هدف‌گذاری نفت 70 دلاری تاکید دارند.

سه شنبه, اسفند 22, 1396 9:45
ناموس سرمایه‌داری

ناموس سرمایه‌داری

تهران- ایرنا- رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه گذشته با صدور فرمانی 25‌درصد تعرفه گمرکی برای فولاد و 10‌درصد تعرفه برای آلومینیوم وضع کرد. ترامپ این کار را با توجیه حمایت از صنایع آمریکا در برابر موج واردات فولاد انجام داده است.

سه شنبه, اسفند 22, 1396 9:39
صفحه 1 از 72 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | بعدی >

بیشتر ...