عناوین خبرهای اجتماعی فرهنگی

برشی از محنت آتشنشان

برشی از محنت آتشنشان

تهران- ایرنا- طلوع خورشید شنبه دوم بهمن ماه به معنای فرارسیدن دومین روزی است که از آوار سوزنده ساختمان پلاسکو بر سر آتشنشانان و جمعی از شهروندان می گذرد و هنوز آواربرداری از این فاجعه ادامه دارد؛ فاجعه ای که اگر صاحبان و پیشه وران و فروشندگان پلاسکو را با خسارت روبرو کرد اما محنت آتشنشانان را با مصایب مدفون شدن گروهی از همقطارانشان گره زد.

قضاوت پلاسکو از میان دود و آوار

قضاوت پلاسکو از میان دود و آوار

تهران- ایرنا- چهارراه استانبول تهران از دیروز که ساختمان پلاسکو دچار آتش سوزی شد و فروریخت تا اکنون که عملیات آواربرداری و یافتن محبوسان زیر آوار ادامه دارد مرکز نگاه ها است. این رخداد دردناک واکنش های فراوانی را به دنبال داشته که بخش مهمی از آن معطوف به دلایل گسترش ابعاد فاجعه بار ریزش پلاسکو و نوع مدیریت حوادثی از این دست است.

طب نوین اطفال؛ وامدار تجربه و دانش طبیبی مهربان است

طب نوین اطفال؛ وامدار تجربه و دانش طبیبی مهربان است

تهران- ایرنا- «علی ربانی» محمد قریب را پایه گذار طب نوین اطفال دانست و بیان داشت: هوش سرشار، قدرت فراگیری و انتقال بسیار سریع و استقامت در برابر مشکل ها، این طبیب توانا را از دیگر پزشکان متمایز می کرد. قریب با دقت فراوان، دانش و تجربه ای بالا آموزش نوین را مبتنی بر روش بالینی در طب کودکان ایجاد کرد و توسعه بخشید.

از گلوبندک تا خانه های تاریخی کاشان و غارهای یزد

از گلوبندک تا خانه های تاریخی کاشان و غارهای یزد

تهران- ایرنا- ماجرای حفر زیرگذر گلوبندک، این هفته نیز مورد توجه رسانه ها در حوزه میراث فرهنگی قرار گرفت. نگرانی از تخریب خانه های تاریخی کاشان و مساله بهره برداری احتمالی از غارهای یزد که موجب تخریب این میراث طبیعی خواهد شد، از دیگر موضوع های مهم در این حوزه طی چند روز گذشته بود.

دوران دفاع مقدس عرصه افتخار آفرینی و حماسه سازی

دوران دفاع مقدس عرصه افتخار آفرینی و حماسه سازی

تهران- ایرنا- هشت سال جنگ تحمیلی یادآور خلق حماسه های جاودان فرزندان این مرزوبوم است؛ آنان که روایتگر حدیث شجاعت و پایداری شدند، مقوله ای که سبب شد تا مطبوعات در هفته گذشته در محورهایی چون «حماسه های جاودان با الگو گیری از مکتب عاشورایی»، «ارزش ها و آرمان های متعالی در هشت سال دفاع مقدس» و «بیان ویژگی های اخلاقی شهیدان؛ نهادینه شدن ارزش های دفاع مقدس» به آن بپردازند.

کودکان کار؛ رنج ها و آسیب های پرشمار

کودکان کار؛ رنج ها و آسیب های پرشمار

تهران- ایرنا- سوختن 2 کودک زباله گرد در شعله های آتش انبار ضایعاتی در مناطق حاشیه تهران خبری بود که مورد توجه بسیاری از شبکه های اجتماعی قرار گرفت و موضوع آسیب های پیش روی کودکان کار را برجسته ساخت. در همین پیوند نشستی با عنوان «بررسی وضعیت کودکان آسیب‌دیده حین کار» با حضور فعالان حقوق کودکان و مددرسانان به کودکان کار برگزار شد.

کارنامه قابل دفاع دولت

کارنامه قابل دفاع دولت

تهران- ایرنا- 'کارنامه قابل دفاع دولت'، 'نقش من در کاهش آلودگی هوا چیست؟'،'برجام و دستاوردهای ملی'، 'آیا ترامپ قدرت ایران را تقویت خواهد کرد؟' و'نشست مذاکراتی آستانه و ضرورت های پیش رو'، از جمله عناوین مقالات و مطالب برگزیده ای است که روز یکشنبه در صفحه 'ایرنا مقاله' منتشر شد.

ترمیم ساختارهای جامعه  گامی مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی

ترمیم ساختارهای جامعه گامی مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی

تهران- ایرنا- ترمیم ساختارهای جامعه و استفاده از نظام اداری تاثیرگذار گامی اساسی در جهت سیاست های اقتصاد مقاومتی است و با اصلاحات صحیح در این زمینه و استفاده از منابع انسانی و طبیعی کشور می توان در جهت دستیابی به این مقوله کوشید.

دنیای اقتصاد مطرح کرد: نوبت شفافیت شبه‌دولتی‌ها

دنیای اقتصاد مطرح کرد: نوبت شفافیت شبه‌دولتی‌ها

تهران- ایرنا- «نوبت شفافیت شبه‌دولتی‌ها»، «بسته لیزینگی تحریک تقاضا»، «تعمیق شکاف پلیمرها در 2 بازار»، «سوخت جدید رشد صادرات نفت»، «بازار آزاد سه نرخی شد» و «بازی با شاخص بورس در دقیقه 90» از مهمترین موضوع های اختصاصی روزنامه دنیای اقتصاد در شماره چهارشنبه 29 دی است.

آیا سیدحسن خمینی به میدان می آید؟

آیا سیدحسن خمینی به میدان می آید؟

تهران- ایرنا- روزنامه آفتاب یزد در گزارشی به درخواست فعالان سیاسی اصلاح‌طلب از نوه امام (ره) برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس خبرگان اشاره کرد و نوشت: این روزها فقدان آیت‌الله رفسنجانی کلی اما و اگر با خود به جای گذاشته و ایران در پسا هاشمی کلی سوال به همراه دارد. ولی حالا که هاشمی نیست چاره ای نیست جز اینکه به آینده فکر کرد و چشم به انتخابات میان دوره ای خبرگان دوخت.

تعادل: حرکت لاک پشتی استفاده از فناوری‌های نوین مالی

تعادل: حرکت لاک پشتی استفاده از فناوری‌های نوین مالی

تهران- ایرنا- «حرکت لاک پشتی استفاده از فناوری‌های نوین مالی»، «چراغ شفافیت در نقاط تاریک اقتصاد»، «بازگشت روال منطقی به معاملات بازار سهام» و «نخستین هیات بخش خصوصی چین در تهران» از مهم ترین موضوع های اختصاصی روزنامه تعادل در شماره چهارشنبه 29 دی است.

رقابت پنهان قالیباف و رضایی برای به دست‌آوردن دل اصولگرایان

رقابت پنهان قالیباف و رضایی برای به دست‌آوردن دل اصولگرایان

تهران- ایرنا- روزنامه آفتاب یزد در گزارشی نوشت: هر روز از سوی جناح و جبهه و نحله‌ای سیاسی؛ چهره‌ای برای انتخابات ریاست جمهوری 96 رونمایی می‌شود. در پیش‌دستانه‌ترین شکل ممکن، موتلفه به میرسلیم رسید، پایداری به جلیلی و خیلی‌های دیگر به تک چهره‌هایی نه چندان مهم!

پایان تست های مکانیکی IR-8؛ گازدهی در آینده بسیار نزدیک

پایان تست های مکانیکی IR-8؛ گازدهی در آینده بسیار نزدیک

تهران- ایرنا- روزنامه خراسان در گفت وگو با علی اصغرزارعان نوشت: دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان در امور اجرایی از تزریق گاز هگزا فلوئورید اورانیوم به سانتریفیوژ های نسل هشتم  (IR-8) ایران در چارچوب توافقات برجام در آینده بسیار نزدیک خبر داد و گفت: تست های مکانیکی ماشین IR-8 که ساخت متخصصان ایرانی و کاملا بومی است به پایان رسیده و گازدهی اورانیوم به این تک ماشین پیشرفته را با توسل به ائمه اطهار(ع) و در چارچوب برجام در آینده بسیار نزدیک در نطنز و با نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی انجام خواهیم داد.

ایران: برجام، هزینه‌های تجارت خارجی را کاهش داد

ایران: برجام، هزینه‌های تجارت خارجی را کاهش داد

تهران- ایرنا- «برجام، هزینه‌های تجارت خارجی را کاهش داد»، «ذره بین شفاف ساز بورس روی فعالیت بنگاه های اقتصادی»، «بچه ‌پولدارهای دانش آموز»، «یک زن و 6 سر عائله»، «تنگناهای مالی، مزاحم آفرینش هنری است»، «پوست انداختم و بزرگ شدم...»، «سوسوی چراغ امید در کارگاه روشندلان»، «سهم دین در نشاط اجتماعی» و «چهره نگاری از نسل جدید جنگ های آینده» از مهم ترین موضوع های اختصاصی روزنامه ایران در شماره چهارشنبه 29 دی به شمار می رود.

اعتماد اجتماعی را به مردم بازگردانیم

اعتماد اجتماعی را به مردم بازگردانیم

تهران- ایرنا- روزنامه آرمان در گفت وگویی با ناصر فکوهی استاد دانشگاه تهران و مدیر موسسه انسان‌شناسی و فرهنگ نوشت: خانواده و مشکلات پیش روی آن در جامعه کنونی که هر روز با تغییرات فرهنگی و اجتماعی روبه‌رو شده است یکی از دغدغه‌های اصلی جامعه‌شناسان است؛ چرا که تغییرات در بنیان خانواده مساوی است با تغییرات در فرایند کلی اجتماع.

صفحه 1 از 533 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >