عناوین خبرهای اجتماعی فرهنگی

عید فطر؛ تبلور فطرت پاک انسانی در آینه معرفت الهی

عید فطر؛ تبلور فطرت پاک انسانی در آینه معرفت الهی

تهران- ایرنا- عید فطر، هنگامه رحمت و مغفرت پروردگار است، مسلمانان، ماه رمضان را با عبادت به درگاه حق و با ورود به میهمانی پُرشکوه الهی و به امید بخشش و پاداش خداوند به روز فطر می رسانند و به فطرت انسانی و خداجوی خویش باز می گردند و با حضور در نماز این عید، اتحاد و وحدت امت اسلامی را به تصویر می کشند.

سردشت، شهر بی‌پناه

سردشت، شهر بی‌پناه

تهران- ایرنا- بعد از اولین استفاده‌ های جنگی از مواد شیمیایی در جنگ جهانی اول و مشخصا از 1925 تا امروز، به ‌کارگیری مواد شیمیایی و سلاح‌ های ساخته ‌شده در این زمینه ممنوع بوده و هست.

عید فطر؛ جشن عبودیت و رستگاری

عید فطر؛ جشن عبودیت و رستگاری

تهران- ایرنا- عید فطر، هنگامه نزول رحمت الهی و شکوفایی آثار روحی و معنوی یک ماه عبادت و اخلاص است. در این عید بزرگ فطرت خداجوی انسان به کمال حقیقی رهنمون می شود و پروردگار سعادت حقیقی را به روزه داران واقعی و اهل یقین بشارت می دهد.

این هشت نفر

این هشت نفر

تهران- ایرنا- روزنامه ابتکار در گفت وگو با اعضای منتخب شورای پنجم به بررسی آخرین گمانه زنی ها در انتخاب شهردار تهران پرداخت.

ترویج سبک زندگی اسلامی- ایرانی رمز مقابله با تهاجم فرهنگی

ترویج سبک زندگی اسلامی- ایرانی رمز مقابله با تهاجم فرهنگی

تهران- ایرنا- ترویج سبک زندگی اسلامی- ایرانی و انتقال ارزش های دینی در جامعه می تواند کشور را در برابر نفوذ و تهاجم فرهنگی غرب، پاسداری کند و در کنار حفاظت از مرزهای فکری و روحی جوانان به نهادینه شدن فرهنگ اسلامی در جامعه یاری رساند و راهکاری موثر را در مصون سازی از ناهنجاری های اخلاقی و اجتماعی ارایه دهد.

تا مردم در رنج هستند، ماموریت داریم

تا مردم در رنج هستند، ماموریت داریم

تهران- ایرنا- روزنامه شهروند در گفت وگو با امیرحسین ضیایی رییس جمعیت هلال‌احمر نوشت: اگر زمان حادثه به ما پول دهند، به درد ما نمی‌خورد. مدیریت بحران‌ها به خاطر حضور هلال است. جالب است که مردم این را می‌فهمند. تا مردم در رنج هستند، ماموریت داریم. وظیفه ما همین است. ما می‌توانیم صدای مردم باشیم.

رمضان و اهمیت ترویج فرهنگ انفاق و بخشش

رمضان و اهمیت ترویج فرهنگ انفاق و بخشش

تهران- ایرنا- ماه رمضان بهترین فرصت برای بخشش و نوع دوستی است و مسلمانان در این هنگامه می توانند در پرتو آموزه ها و مفاهیم والای الهی به انفاق و بخشش بپردازند تا از آثار روحی و معنوی آن بهره مند شوند.

تفکر و پرسش اثربخش

تفکر و پرسش اثربخش

تهران- ایرنا- زندگی با سوال و مساله و خواست و اراده و قصد و پرسش و پرسیدن و جستن و جست و جو کردن، سر و کار و مشغولیت و مراجعت دارد، یعنی، شغل زندگی پرسش و پاسخ است؛ به عبارت دیگر پله ها و پایه های زندگی با پرسش و پرسیدن و پاسخ و جواب یافتن بنا نهاده می شود.

راهپیمایی با شکوه روز قدس؛ جلوه ای از همبستگی ملی

راهپیمایی با شکوه روز قدس؛ جلوه ای از همبستگی ملی

تهران- ایرنا- برگزاری باشکوه راهپیمایی روز قدس، گویای همبستگی مسلمانان با ملت مظلوم فلسطین است. حضوری آگاهانه که ضمن نمایش وحدت ملی، انزجار همگان را از جنایت های رژیم صهیونیستی به تصویر می کشد و خواسته جهانیان را مبنی بر لزوم پایان دادن به این اقدام های غیرانسانی را اعلام می کند.

شالوده مقدس

شالوده مقدس

تهران- ایرنا- معمولاً متخصصان توسعه، برای پیش‌بینی و پیشبرد برنامه‌های توسعه و ترقی کشور عوامل مختلفی را معرفی و بررسی می‌کنند که از آن جمله عوامل مدیریتی مانند برنامه‌ریزی، اجرا و نظارت و عوامل اقتصادی مانند سرمایه‌گذاری، انتقال تکنولوژی و بازاریابی است. عوامل دیگری از جمله نیروی کار، بهره‌وری، تحقیقات، منابع انرژی، آب، روابط بین‌الملل، دانش و تخصص،‌رقابت و… در محاسبه توسعه و ترقی کشور نقش مؤثر دارند.

نقش تدریس کارآمد در پیشرفت دانشگاه ‌ها

نقش تدریس کارآمد در پیشرفت دانشگاه ‌ها

تهران- ایرنا- روزنامه اطلاعات در گزارشی جایگاه ارزشیابی علمی استادان و دانشجویان در ارتقای کیفیت مراکز آموزش عالی را بررسی کرد و نوشت: ارزشیابی علمی دانشجویان یا مدرسان، بخشی از آموزش عالی در هر کشور به شمار می ‌رود.

کار تا دَم مرگ

کار تا دَم مرگ

تهران- ایرنا- روزنامه شهروند در گزارشی نوشت: این روزها بازنشستگی آغازی برای کار جدید است، روزهایی که بعد از یک عمر دوندگی، گویا دوباره به نقطه شروع رسیده‌ای، زمانی که فرد باید بعد از سال‌ها تلاش و زحمت، کفش آهنین به پا کند و مانند روزگار جوانی به دنبال شغل جدید بگردد تا بتواند از پس مخارج و هزینه‌های زندگی برآید.

ماه رمضان؛ موسم صلح و آشتی

ماه رمضان؛ موسم صلح و آشتی

تهران- ایرنا- تعالیم دین مبین اسلام و آموزه های دینی بر صلح و آشتی تاکید فراوانی دارند و در این میان ماه مبارک رمضان فرصت ارزشمندی به منظور صلح، آشتی و پرهیز از کینه توزی است که باید از آن بهره مند شد و اینگونه در مسیر قرب الهی گام برداشت.

روزه داری؛ آزمونی برای سنجش و تقویت اخلاص

روزه داری؛ آزمونی برای سنجش و تقویت اخلاص

تهران- ایرنا- روزه آزمونی الهی برای سنجش میزان اخلاص انسان ها است؛ فرصتی مناسب که خالق هستی در آن میزان پاکی و آراستگی جسم و روح بندگانش را به محک آزمایش می گذارد تا افراد با درک چیستی و چرایی خلقت، ارزش و عیار حقیقی خویش را باز شناسند و در مسیر رضایت معبود حرکت کنند.

رمضان؛ ماه خودسازی و اخلاص

رمضان؛ ماه خودسازی و اخلاص

تهران- ایرنا- رمضان ماه پرورش روح، تمرین خلوص، تقوا و خدایی شدن است، ماهی که در آن قرآن، این معجزه الهی برای هدایت انسان ها بر قلب پیامبر اکرم(ص) نازل شد تا مسمانان بتوانند با بهره گیری از راهنمایی های ارزشمند آن، بهترین مسیر زندگی را تعیین کنند و سرنوشت خویش را رقم بزنند.

صفحه 1 از 433 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >