عناوین خبرهای اجتماعی فرهنگی

ترامپ نمی‌ تواند سیستم جهانی را برهم بزند

ترامپ نمی‌ تواند سیستم جهانی را برهم بزند

تهران- ایرنا- روزنامه همدلی در گفت و گو با علیرضا موسوی زاده استاد سیاست بین ‌الملل از دانشگاه ولز بریتانیا، نوشت: شما دارید در مورد یک سیستم جهانی صحبت می ‌کنید، چنین سیستمی را که آمریکا نمی ‌تواند به‌صورت یک ‌جانبه برهم بزند.40 درصد تجارت جهان میان اتحادیه اروپا و ایالات ‌متحده است.

تلاش برای محرومیت ‌زدایی از روستائیان سیستان

تلاش برای محرومیت ‌زدایی از روستائیان سیستان

تهران- ایرنا- روزنامه اطلاعات با درج گزارشی نوشت: منتهای فقر و بیکاری را که می‌گویند، باید رفت و دید که در مرکز و شرق کشور است؛ جایی که کل وسایل زندگی یک خانواده حتی 100 هزار تومان هم نمی‌ارزد. نه آبی وجود دارد و نه شغلی و نه تدبیری برای ایجاد اشتغال جایگزین پس از تغییر اقلیم.

اینجا «شعله»ای روشن است

اینجا «شعله»ای روشن است

تهران- ایرنا- روزنامه شهروند به ارایه گزارشی از زندگی مردم روستای «نفت سفیدِ» مسجد سلیمان که در بنگله ‌های کارگران انگلیسی روز را شب می کنند پرداخت و نوشت:‌ غروب که روی جاده «هفتکل» می‌ افتد، شعله‌ ها یکی یکی، از پشت تپه ‌های جاده باریک و آسفالت شده سر در می ‌آورند؛ شعله ‌ها که علامت زندگی ساکنان بنگله‌ ها یا همان خانه ‌های کارگری روستای نفت سفید مسجد سلیمانند، با آن نور قرمز و گاهی زرد و آبی سیر.

لاکچری بازی نوکیسه‌ها با نورسیده‌ها

لاکچری بازی نوکیسه‌ها با نورسیده‌ها

تهران- ایرنا- روزنامه جام جم در گزارشی به واکاوی دلایل رواج تجمل‌گرایی و مصرف‌زدگی در برخی خانواده‌ها پرداخت و نوشت: عروسک‌های ریز و درشت، ‌خرس‌های قهوه‌ای رنگ پشمی و خرگوش‌های سفید و صورتی روی دستگیره در و سقف ماشینی که قرار است نوزاد تازه به دنیا آمده را از بیمارستان تا خانه همراهی کند، جا خوش کرده‌اند؛ ماشین همراهان دیگر از عمو و عمه گرفته تا دایی و خاله، با بادکنک‌های رنگی و روبان‌های ریز ودرشت تزئین شده‌اند.

مدیریت بحران کارآمد، عاملی موثر در کاهش آسیب بلایای طبیعی

مدیریت بحران کارآمد، عاملی موثر در کاهش آسیب بلایای طبیعی

تهران- ایرنا- «اصول مدیریت بحران در برابر بلایای طبیعی»، «پایبند نبودن به ارزش‌ های اخلاقی زمینه ساز آسیب های اجتماعی» و «فضای مجازی نیازمند فرهنگ سازی و آموزش صحیح» از جمله مهمترین موضوع های اجتماعی و فرهنگی محسوب می شود که برخی روزنامه های یکشنبه یکم اسفند 1395 به آنها پرداخته است.

تحقق عدالت اجتماعی با اجرای طرح تحول سلامت

تحقق عدالت اجتماعی با اجرای طرح تحول سلامت

تهران- ایرنا- «بهروز بنیادی» و «احمد همتی» دو تن از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر موفقیت اجرا و پیاده سازی طرح تحول سلامت در کشور، استقبال گسترده مردم را نشانه ای از کارآمدی این طرح عنوان کردند و افزودند: کاهش هزینه های درمان، افزایش عدالت اجتماعی، به روز رسانی و افزایش تجهیزات بیمارستانی از برجسته ترین دستاوردهای طرح تحول سلامت است.

می خواهیم بدانیم 800 میلیارد دلار درآمد نفتی کجا هزینه شده است

می خواهیم بدانیم 800 میلیارد دلار درآمد نفتی کجا هزینه شده است

تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گفت و گو با علی بختیار به بررسی درآمدهای نفتی سال‌های 87 تا 91 پرداخت و به نقل از وی نوشت: در دولت سابق 800 میلیارد دلار نفت فروخته شد و انتظار واقعی این بود که با چنین درآمدی، تحول جدی در اقتصاد کشور رخ بدهد، اما این تحول به هیچ وجه رخ نداد؛طبیعی است و حق داریم بفهمیم که درآمدها چه شده است؟

پیشگیری از مرگ و میرکودکان

پیشگیری از مرگ و میرکودکان

تهران- ایرنا- روزنامه آرمان در گزارشی به قلم زهرا سلیمانی می نویسد: در بررسی وضعیت تصادفات و حوادث کودکان باید گفت که اغلب آنها قربانی سهل انگاری‌های بزرگسالان هستند. هنوز در کشور ما استفاده از وسایل محافظت از کودکان در برابر حوادث رانندگی همچون صندلی ایمنی کودک و دیگر تجهیزات در خودرو فرهنگسازی نشده است.

مصائب کودکان ویرانه های شیشه ای

مصائب کودکان ویرانه های شیشه ای

تهران- ایرنا- ویرانه هایی در گوشه و کنار شهر هست که عنوان خانه و کاشانه دارد اما گویی دیوارهایش با خشت و گل افیون و شیشه چیده شده است؛ خانه هایی که اندرونی بیشتر آن ها از بیرونی آسیب های اجتماعی ناامن تر است و تیغ تیز این ناامنی پیکر کودکان محصور را پرخراش و نیمه جان می سازد.

تشکیل وزارت محیط زیست؛ آری یا نه؟

تشکیل وزارت محیط زیست؛ آری یا نه؟

تهران- ایرنا- طرح تشکیل وزارت محیط زیست و منابع طبیعی در مجلس با موافقان و مخالفانی روبه رو شده است. برخی اجرای این طرح را تنزل جایگاه کنونی این سازمان و کاهش قدرت نظارتی و گروهی دیگر مدیریت یکپارچه محیط زیست را بزرگترین امتیاز ایجاد وزارتخانه جدید می دانند.

بحران مهار شد اما مراقب باشید

بحران مهار شد اما مراقب باشید

تهران-ایرنا-' اقتصاد پولی و بانک ها در سایه شبه پول'، 'تمام گزینه های رئیس جمهور آمریکا' و 'مرزهای نظارت و صیانت در عرصه فرهنگ'، از جمله عناوین مقالات و مطالب برگزیده ای است که روز شنبه در صفحه 'ایرنا مقاله' منتشر شد.

اختلال های روانی پنهان در سایه عوامل اجتماعی آشکار

اختلال های روانی پنهان در سایه عوامل اجتماعی آشکار

تهران- ایرنا- اختلال های روانی، تعریفی برای توصیف بیماری های روحی روانی است که توانایی فرد را در زمینه های مختلف از جمله تفکر، احساس و رفتار صحیحی در امور روزمره زندگی مختل می کند.

مرزهای نظارت و صیانت در عرصه فرهنگ- سیدرضا صالحی امیری*

مرزهای نظارت و صیانت در عرصه فرهنگ- سیدرضا صالحی امیری*

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با وظایف متعدد و معاونت‌ها و سازمان‌های متنوع، تلاش می‌کند تا در منظومه فرهنگی نظام اسلامی، با فراهم آوردن بسترهای لازم برای تحقق گفت‌وگو، فضای گفتمانی جدیدی را در عرصه فرهنگ ایجاد کند.

دهانمان مزه خاک گرفته

دهانمان مزه خاک گرفته

تهران- ایرنا- روزنامه شهروند در گفت و گو با اهوازی زندگی بدون آب و برق و روزگار گرد و خاک گرفته شان را در روزهای اخیر بررسی کرد و نوشت: اعتراض اهالی اهواز به آلودگی هوای شهرشان به چهارمین روز رسید. همه آنهایی که در روزهای اخیر از خیابان «فلسطین» گذشتند و انبوهی از جمعیت را در مقابل میله‌های سیاه استانداری اهواز دیدند، می ‌دانند که در سردترین روزهای سال، شهرشان، اهوازشان، در چه تنشی دست و پا می‌زند.

آرایش سیاسی پیش ازاستیضاح

آرایش سیاسی پیش ازاستیضاح

تهران- ایرنا- روزنامه اعتماد در گزارش صفحه سیاست به بررسی فضای مجلس شورای اسلامی و مخالفت‌ها‌ با استیضاح وزیر راه پرداخت و نوشت: عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی فردا برای دومین‌بار در دولت یازدهم قرار است، استیضاح شود. آن هم در شرایطی که از سه فراکسیون سیاسی مجلس فراکسیون امید رسما اعلام کرده از این استیضاح حمایت نخواهد کرد و آن را بر خلاف منافع ملی می‌داند.

صفحه 1 از 563 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >