عناوین خبرهای اجتماعی فرهنگی

مرثیه غم بر شهادت شاخه طوبی

به مناسبت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)

مرثیه غم بر شهادت شاخه طوبی

تهران- ایرنا- شیعیان داغدار شهادت حضرت فاطمه(س) هستند؛ بانویی بی همتا که به واسطه بندگی خالصانه و اطاعت از دستورهای الهی، کوثر نبی لقب گرفتند و تجلی این جایگاه بی‌بدیل را می توان در آیه های نورانی قرآن کریم یافت. ایشان با دفاع از حریم نبوت و امامت، الگویی شایسته را از بانوی مسلمان ترسیم کردند.

دوشنبه, بهمن 30, 1396 14:19
آیا سازمان ملی جوانان احیا می شود ؟

در گفت و گوی گروه تحلیل ایرنا با کارشناسان

آیا سازمان ملی جوانان احیا می شود ؟

تهران- ایرنا- طرح احیای سازمان ملی جوانان، مدتی است که در راهروهای مجلس شورای اسلامی، اندر خم رسیدگی سرگردان است، سازمانی که با توجه به افزایش جمعیت جوان کشور، به باور کارشناسان، با مدیریت مناسب می تواند باری از دوش جوانان برداشته و مطالبات آنان را پاسخگو باشد.

دوشنبه, بهمن 30, 1396 10:10
سقوط آسمان در قلب «دنا»

«بررسی مطبوعات»

سقوط آسمان در قلب «دنا»

تهران- ایرنا- سقوط هواپیمای ای‌ تی ‌آر شرکت آسمان که از تهران به مقصد یاسوج در حرکت بود، مام وطن را داغدار عزیزترین فرزندان خود کرد تا ملت ایران بار دیگر شاهد عروج مظلومانه گروهی از هموطنان خود باشند و در سوگ عزیزان خود رخت عزا بر تن کنند.

دوشنبه, بهمن 30, 1396 9:35
ستایش های وحیانی از سیره اخلاقی حضرت فاطمه(س)

ستایش های وحیانی از سیره اخلاقی حضرت فاطمه(س)

تهران- ایرنا- روزنامه خراسان به مناسبت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به ارایه گزارشی پرداخت و آورد: حضرت زهرا(س)، ریحانه رسول‌ خدا(ص) و بانوی باکرامتی است که بی‌گمان، باید او را الگویی برای نوع بشر دانست.

دوشنبه, بهمن 30, 1396 8:34
رخت عزا بر تن «دنا»

رخت عزا بر تن «دنا»

تهران- ایرنا- روزنامه آرمان در گزارشی، نوشت: نه در خشکی، نه در آب؛ حادثه این بار قربانیانش را در آسمان یافت و به کام مرگ کشاند. دومینوی حوادث تلخی که در یکی دو سال اخیر گریبان‌مان را گرفته، این بار با ناپدید شدن هواپیمایی که گمان می‌رود با کوه دنا برخورد کرده باشد، ادامه یافت.

دوشنبه, بهمن 30, 1396 8:27
تشکیل ستاد بررسی سانحه سقوط هواپیما

تشکیل ستاد بررسی سانحه سقوط هواپیما

تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گزارشی از سانحه سقوط هواپیمای مسافربری به مقصد یاسوج، نوشت: عمر هواپیمای «‌ای تی آر» شرکت آسمان 25 سال بود برخی منابع از سابقه نقص فنی هواپیمای سقوط کرده خبر داده‌اند اما سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری می‌گوید وقتی هواپیمایی اجازه پرواز پیدا می‌کند یعنی از نظر فنی تأییدیه سازمان هواپیمایی کشوری را دارد.

دوشنبه, بهمن 30, 1396 8:16
حلقه مفقوده عدالت

حلقه مفقوده عدالت

تهران- ایرنا- جمهوری اسلامی ایران در دوران حیات خود توانسته به کشوری شاخص در عرصه‌های مختلف دفاعی، سیاسی، علمی، صنعتی و... تبدیل شود که مهم‌ترین زمینه و دلیل این موضوع، به کارگیری ظرفیت و توان مردم بوده است.

دوشنبه, بهمن 30, 1396 8:14
مسافران «آسمان» خفته در «دنا»

مسافران «آسمان» خفته در «دنا»

تهران- ایرنا- روزنامه ابتکار درباره سرنوشت نامعلوم بیش از 60تن از هموطنان در پی سقوط هواپیمای مسافربری تهران- یاسوج به ارایه گزارشی پرداخت و نوشت: صبح دیروز یکشنبه 29بهمن امسال تاریخ آخرین سانحه هوایی در ایران است، حادثه‌ای که برای دستکم 60مسافر و خدمه هواپیمای ATR72- متعلق به هواپیمایی آسمان با شماره پرواز3704 IRC رخ داده است.

دوشنبه, بهمن 30, 1396 8:6
دولت تدبیر و افق روشن توسعه شرکت‌های دانش بنیان

دولت تدبیر و افق روشن توسعه شرکت‌های دانش بنیان

تهران- ایرنا- شرکت‌های دانش بنیان با هدف تجاری سازی ایده‌های نوین، یکی از راهکارهای موثر در دستیابی به اقتصاد مقاومتی محسوب می شود. دولت تدبیر در راستای ارج نهادن به نوآوری‌های نخبگان کشور، حمایت از این شرکت ها را در دستور کار خود قرار داد و رییس جمهوری در سخنانی به بهره برداری از 2 هزار شرکت دانش بنیان در یک سال گذشته اشاره کرد.

دوشنبه, بهمن 30, 1396 7:47
آینده رسانه- محمدستاری*

آینده رسانه- محمدستاری*

از کنار دکه های مطبوعاتی که می گذریم، تَلی از روزنامه ها و مجلاتی را می بینیم که به صورت فشرده در کنار هم چیده شده اند. افرادی را مشاهده می کنیم که عنوان های نشریات را نگاه مختصری می اندازند و از کنار آن ها عبور می کنند، البته هر از چندی نیز فردی از میان جمعیتِ مشاهده کننده یکی از نشریه ها را بر می دارد.

یکشنبه, بهمن 29, 1396 17:37
احیای علوم سیاسی

معرفی یک کتاب؛

احیای علوم سیاسی

تهران- ایرنا- کتاب «احیای علوم سیاسی، گفتاری در پیشه سیاستگری» اثر «حسین بشیریه» از آثاری است که به نقد اولویت رویکرد اثبات گرایی در سیاست پرداخته و احیای سیاست به منزله حکمت عملی را مطرح می کند.

یکشنبه, بهمن 29, 1396 14:6
کنکور و چالش حذف و جایگزینی آن

«بررسی مطبوعات»

کنکور و چالش حذف و جایگزینی آن

تهران- ایرنا- کنکور به عنوان یک پدیده اجتماعی و تاثیرگذار همواره از توجه مردم و مسوولان برخوردار بوده است. با تغییر وضعیت فعلی و حذف این آزمون دانش آموزان با توجه به علاقه و خلاقیت های خاصی که در رشته های مختلف دارند پا به عرصه دانشگاه ها می گذارند و مسیر خویش را به درستی انتخاب می کنند.

یکشنبه, بهمن 29, 1396 9:41
آزمون خطیر مجلس

آزمون خطیر مجلس

تهران- ایرنا- با کمال تاسف تجربه نشان داده فرصت طلبان قادرند از یک قانون خوب هم برای منافع خود استفاده کنند، چه رسد به قانونی که دست بسیاری از آنها را در تعرض به ثروت‌های ملی باز کرده است.

یکشنبه, بهمن 29, 1396 8:29
پیگیری حفاری در محدوده تخت جمشید

پیگیری حفاری در محدوده تخت جمشید

تهران- ایرنا- روزنامه آرمان در گفت‌ وگویی با علی اکبری نماینده شیراز، نوشت: خوشا شیراز و وضع بی‌مثالش. استان‌ فارس یکی از استان‌های غنی از نظر جاذبه‌های گردشگری است. این استان مملو از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی است که برخی از آنها هنوز از نظر دور مانده‌اند.

یکشنبه, بهمن 29, 1396 8:26
مهارت آموزی؛ زیربنای رونق اشتغال و کارآفرینی

مهارت آموزی؛ زیربنای رونق اشتغال و کارآفرینی

تهران- ایرنا- مهارت آموزی نقش مهمی در رونق اشتغال و کارآفرینی دارد و در دستیابی به توسعه پایدار اثرگذار است. در این میان با تاکید بر سخنان حسن روحانی رییس جمهوری مبنی بر تمرکز بر مقوله مهارت یابی و ارتقای بهره وری افراد؛ باید کوشید تا با ایجاد تناسب میان نظام آموزشی و نیاز بازار کار، جامعه را در مسیر رسیدن به اهداف کلان و توسعه ای هدایت کرد.

یکشنبه, بهمن 29, 1396 8:2
مالیات بر گردشگری؛ آری یا نه ؟

مالیات بر گردشگری؛ آری یا نه ؟

تهران- ایرنا- کسب و کار گردشگری همچون دیگر صنایع دستخوش مالیات، هزینه ها و عوارض ویژه ای است که این امکان را برای دولت ها ایجاد می کنند تا بودجه مورد نیاز را برای حمایت از سرمایه گذاری های عمومی در راستای توسعه این صنعت تامین کنند.

شنبه, بهمن 28, 1396 13:51
برخورد سلبی با فضای مجازی، بیراهه رفتن است

کارشناسان در گفت وگو با گروه تحلیل ایرنا؛

برخورد سلبی با فضای مجازی، بیراهه رفتن است

تهران- ایرنا- تاکید رییس جمهوری بر اهمیت فضای مجازی در «ایجاد ارتباط دوسویه میان مردم و جوانان با مسوولان و نخبگان»، از همه گیری، تاثیرگذاری و ضرورت پذیرش این فضا به عنوان پل ارتباطی ملت با دولت حکایت دارد؛ مزیتی که بهره گیری از آن، زمینه ساز حل مسائل وچالش های موجود و برخورد سلبی با آن رویکردی بی نتیجه خواهد بود.

شنبه, بهمن 28, 1396 12:24
تدوین سیاست های کلان اقتصادی راهبردی موثر در کاهش حاشیه نشینی

«بررسی مطبوعات»

تدوین سیاست های کلان اقتصادی راهبردی موثر در کاهش حاشیه نشینی

تهران- ایرنا- حاشیه نشینی به عنوان پدیده ای مدرن شناخته می شود که در اطراف شهرهای بزرگ، مرکزی و نیمه پیرامونی به علت ساختار نامناسب اقتصادی شکل می گیرد. بنابراین با اجرای راهکارهای بلندمدت و طرح های عمرانی در توسعه متوازن بخش های مختلف کشور می توان به ساماندهی این معضل کمک کرد و اینگونه انگیزه های مهاجرت کاهش می یابد.

شنبه, بهمن 28, 1396 9:38
زندگی مه آلود دختران پشت دود سیگار

زندگی مه آلود دختران پشت دود سیگار

تهران- ایرنا- زنگ خطر گسترش مصرف دخانیات در میان دختران به صدا درآمد. معضلی فراگیر که قشرهای گوناگون جامعه را دستخوش چالش های اساسی کرده و سرنوشت و آینده فرزندان این مرز وبوم را در هاله ای از ابهام فرو برده است. اکنون ضرورت دارد با ریشه یابی ابعاد مختلف این موضوع در جهت دستیابی به راهکارهایی بنیادین برای حل این بحران گام برداشت.

شنبه, بهمن 28, 1396 9:4
اجرای قانون درباره بیمه درمان معتادان

اجرای قانون درباره بیمه درمان معتادان

تهران- ایرنا- روزنامه آرمان در گفت ‌وگویی با سعید صفاتیان کارشناس اعتیاد، نوشت: وزارت رفاه در سال 89 با اصلاح قانون و به‌عنوان متولی امر ورود پیدا کرد و معتادان بی‌بضاعت را تحت پوشش برنامه‌های اعتیاد خود قرار داد.

شنبه, بهمن 28, 1396 8:46
حریم خصوصی

حریم خصوصی

تهران- ایرنا- در شریعت اسلام و منابع موثق اسلامی، بر آبروی مؤمن بسیار تأکید شده و آیات و روایات فراوان در باب حفظ حریم مردم وارد شده است.

شنبه, بهمن 28, 1396 8:15
فرصت ها و چالش ها در حوزه «استارت آپ ها»

فرصت ها و چالش ها در حوزه «استارت آپ ها»

تهران- ایرنا- استارت آپ ها کسب و کارهایی برپایه فناوری هستند که با سرمایه گذاری در این عرصه می توان به توسعه و اشتغال دست یافت و حوزه اقتصاد را پویا و فعال ساخت و اینگونه سبب ارتقا و تحول جایگاه کشور در معادلات جهانی شد.

پنجشنبه, بهمن 26, 1396 10:56
دستور روحانی برای تهیه گزارش جامع درباره وقایع اخیر بازداشتگاه ها

دستور روحانی برای تهیه گزارش جامع درباره وقایع اخیر بازداشتگاه ها

تهران- ایرنا- روزنامه ایران با اشاره به اینکه فراکسیون محیط زیست مجلس با حضور مسئولان قضایی و اطلاعات سپاه پرونده فعالان محیط زیست را بررسی کرد، نوشت: دولت و مجلس همچنان در تکاپو برای روشن شدن ابعاد خودکشی دکتر کاووس سیدامامی و پرونده جاسوسی فعالان محیط زیست هستند، اما این تلاش‌ها تاکنون به نتایج شفاف و رفع ابهام‌ها منجر نشده است.

پنجشنبه, بهمن 26, 1396 9:15
تقویت گفتمان مقاومت؛ رمز ماندگاری ارزش های دفاع مقدس

یک هفته با مطبوعات؛

تقویت گفتمان مقاومت؛ رمز ماندگاری ارزش های دفاع مقدس

تهران- ایرنا- حضور حماسی رزمندگان اسلام در سال های دفاع مقدس، سندی گویا از انسجام ملی و هوشمندی مردم در برابر توطئه های دشمنان این مرزوبوم به شمار می رود. پاسداشت فرهنگ مقاومت و ایثار سبب ماندگاری ارزش های انقلاب اسلامی خواهد شد، رسالتی خطیر که بر عهده آحاد جامعه نهاده شده است.

پنجشنبه, بهمن 26, 1396 6:20
بارورسازی ابرها؛ اقدامی ثمربخش یا بی نتیجه؟

بارورسازی ابرها؛ اقدامی ثمربخش یا بی نتیجه؟

تهران- ایرنا- خشکسالی و کمبود آب در کشور نگرانی های جدی در تامین ذخایر آبی کشور ایجاد کرده است. از این رو چند سالی است باروری ابرها و ایجاد ابرهای مصنوعی به عنوان یکی از راهکارهای تقویت منابع آبی و احیای ذخایر کشور مورد توجه قرار گرفته است؛ راهکاری که موافقان و مخالفانی دارد .

چهارشنبه, بهمن 25, 1396 13:43
صفحه 1 از 242 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | بعدی >

بیشتر ...